Michálek dal dva góly. Rekordní debakl Edmontonu

Sport Sport, ČTK, Red Spo
28. 1. 2009 7:30
Edmonton dostal deset branek od Buffala

New York - Dva dny po All Star Game se znovu rozeběhl program základní části hokejové NHL.

V úterních zápasech se z českých hokejistů nejvíce blýskl Milan Michálek, který dvěma góly zařídil výhru lídra Západní konference San Jose 3:0 na ledě Colorada.

Čtyřiadvacetiletý útočník vstřelil první dvě branky Žraloků, největší hvězdou utkání byl ale vyhlášen brankář Jevgenij Nabokov, který zneškodnil 31 střel a vychytal své 43. čisté konto v kariéře.

Nezaváhal ani vedoucí tým Východní konference Boston, který porazil Washington 3:2 v prodloužení.

Čtěte dále: Hejduk dal gól v Utkání hvězd. K výhře pomohl Kaberle

Rozhodující gól Bostonu měl na svědomí v druhé minutě nastavení v přesilové hře český útočník David Krejčí, jehož přihrávka podél brankoviště se odrazila od obránce Capitals Shaonea Morrisonna do sítě.

Navzdory porážce ale mohli být hokejisté Washingtonu alespoň rádi, že na delší dobu nepřišli o svého lídra Alexandra Ovečkina.

Ruský útočník a s 31 góly nejlepší střelec soutěže totiž v druhé třetině tvrdě narazil hlavou a ramenem na mantinel a několik sekund zůstal nehybně ležet. Poté s bolestivou grimasou opustil led a po několika minutách na střídačce zmizel v kabině. V třetí třetině se ale znovu vrátil na led.

"Je to tvrdý chlapík. Myslím, že bude v pořádku," poznamenal trenér Washingtonu Bruce Boudreau.

Floridě pomohla dvojice Frolík, Vokoun

Povedený večer prožil český útočník Michael Frolík z Floridy, který byl u všech gólů svého týmu při vítězství 3:2 nad Philadelphií. Frolík na dvě branky přihrál, gól na 2:1 sám vstřelil a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Tomáš Vokoun přispěl k vítězství Panterů 33 zákroky.

"Na začátku sezony jsem se nedostával na led příliš často," poznamenal Frolík. "Teď ale hraju čím dál tím víc a trenér mi začíná víc a víc věřit. A já získávám daleko větší sebevědomí, hraju s větší jistotou," podotkl Frolík, jenž strávil na ledě osmnáct minut a v posledních 25 zápasech získal 21 bodů.

"Po Vokounovi to byl dnes náš nejlepší hráč," řekl po utkání na Frolíkovu adresu trenér Peter DeBoer. "Myslím, že podal skvělý výkon. Na našem vítězství má ohromnou zásluhu," dodal DeBoer.

Debaklem pro domácí potom skončilo představení Edmontonu s Buffalem, "Olejáři" dostali málo vídaných deset branek. Jde o jejich nejhorší porážku v sezoně a nejvyšší prohru na domácím ledě v historii.

Na drtivém vítězství Buffala měl velký podíl Drew Stafford, jedním gólem přispěl Jaroslav Špaček.

Boston - Washington 3:2 v prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)
10. S. Thornton, 35. Savard, 62. Krejčí - 3. Green, 20. Nylander (Fleischmann). Střely na branku: 28:36. Diváci: 17.565.

NY Rangers - Carolina 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
5. Korpikoski, 11. Gomez (Rozsíval), 53. Dubinsky - 14. Bayda, 53. T. Ruutu. Střely na branku: 31:35. Diváci: 18.200.

Columbus - Detroit 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
32., 35. a 64. Nash - 9. Marián Hossa, 32. Lebda. Střely na branku: 23:23. Diváci: 16.348.

Ottawa - New Jersey 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
31. Picard - 35. a 41. Langenbrunner, 5. Eliáš, 52. Shanahan. Střely na branku: 22:27. Diváci: 18.768.

Tampa Bay - Montreal 5:3 (1:2, 3:0, 1:1)
4. Malone, 23. Lecavalier, 35. Prospal (Krajíček), 38. Downie, 52. St. Louis - 8. Lapierre, 9. Kovaljov, 52. Latendresse. Střely na branku: 24:34. Diváci: 15.912.

Phoenix - Anaheim 3:7 (1:1, 2:4, 0:2)
22. a 38. Doan, 10. Boedker - 18. a 27. Kunitz, 21. a 54. Perry, 28. R. Niedermayer, 40. Moen, 43. Ryan. Střely na branku: 26:37. Diváci: 15.383.

Minnesota - Toronto 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)
28. a 39. Bouchard, 10. Clutterbuck, 26. Bergeron, 29. Brunette, 50. Nolan (Židlický) - 25. J. Blake. Střely na branku: 21:28. Diváci: 18.568.

Dallas - Atlanta 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
4. Lehtinen, 21. Ott. Střely na branku: 33:25. Diváci: 16.726.

Colorado - San Jose 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
9. a 22. M. Michálek, 60. Marleau (Plíhal). Střely na branku: 31:38. Diváci: 14.592.

Edmonton - Buffalo 2:10 (0:3, 1:4, 1:3)
34. E. Cole, 58. Nilsson - 1., 52. a 53. Stafford (na druhou Kotalík), 35. a 59. Connolly, 2. Paetsch, 11. Roy, 23. Hecht, 38. Vanek, 39. Špaček (Kotalík). Střely na branku: 38:37. Diváci: 16.839.

Florida - Philadelphia 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
15. McCabe (Frolík), 28. Frolík, 32. Booth (Frolík) - 11. Gagne, 42. Giroux.