Marek: Porážka od Slovenska bolí. Beru ji na sebe

Ondřej Roubínek
12. 12. 2007 0:00
Útočník Magnitogorsku mohl poslat Česko do vedení
Českým hokejistům se v průběhu utkání přesilovky příliš nedařily.
Českým hokejistům se v průběhu utkání přesilovky příliš nedařily. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Český hokejista Jan Marek bral po prohraném přátelském zápase se Slovenskem odpovědnost za porážku na sebe. "Zklamal jsem a od toho se už všechno odvíjelo špatně," kál se po zápase.

Útočník Magnitogorsku se totiž ve 47. minutě za stavu 1:1 postavil k trestnému střílení - a neproměnil. Češi pak inkasovali, a ačkoliv ještě dokázali vyrovnat, v prodloužení nakonec padli.

Hokejové derby ovládli Slováci v prodloužení - čtěte ZDE

Na trestné střílení jste se hlásil sám, nebo vás určil trenér?
Za stavu 1:1 chvíli před koncem jsem si na ten nájezd věřil, i když jsem se nějak nehlásil. Trenér mě určil a odpovědnost jsem vzal na sebe.

Trestné střílení prostě musím dávat, bohužel jsem nedal. Zklamal jsem a od toho se už všechno odvíjelo špatně. Dostali jsme gól na 1:2, potom to kluci ještě dokázali vyrovnat, ale pak jsme hráli čtyři na tři a pět na tři, to už bylo těžké.

Ján Lašák to asi udělal dobře, vypíchl vám puk hokejkou. Máte pocit, že tušil, co uděláte?
Je docela možné, že to čekal. Já jsem se dlouho chystal, tak jsem přemýšlel, jestli mám vystřelit, nebo zkusit blafák do bekhendu, který mi vychází. Naznačil jsem rameny pohyb, tak už se přesouval na druhou stranu, ale zůstal tam s tou hokejkou, a tou to odpálil.

Na nájezd jste se docela dlouho připravoval, nerozhodilo vás to trochu?
Mě to nerozhodilo, Lašák to asi zdržoval trochu úmyslně, ale já jsem byl v klidu. Přemýšlel jsem o tom, co budu dělat, o ledu, který byl už docela špatný. Ale na to se vymlouvat nechci, nájezd to vůbec neovlivnilo.

Zápas jsme sledovali minutu po minutě ZDE

Ve druhé třetině jste nastřelil tyčku, tam také moc nechybělo...
Už mi to tam nepadá od začátku sezony, takže se tomu ani nedivím. Já jsem se celou dobu snažil dívat na Petra Sýkoru a zmást brankáře, že budu nahrávat. Zkusil jsem rychle vystřelit a skončilo to na tyči.

Je prohra o to bolestivější, že šlo o zápas se Slovenskem? Proti nim se českému týmu většinou daří, vyhráli jste většinu zápasů.
Určitě, je to takové derby. S klukama jsme se před zápasem hecovali, že bychom neradi prohráli. Je to o to bolestnější.