Málo vídaná přestřelka: Pardubice roznesly Plzeň 8:5

Martin Jůzek, maj
9. 10. 2008 19:44
Pardubice - Plzeň 8:5
Pardubičtí hokejisté po utkání s Plzní slavili již pátou domácí výhru v řadě.
Pardubičtí hokejisté po utkání s Plzní slavili již pátou domácí výhru v řadě. | Foto: Zuzana Hronová

Pardubice - Hokejisté Plzně se mohli posunout zpět do čela extraligy. Jenže tento scénář se po čtvrtečním zápase v Pardubicích nekoná, jelikož hodně nečekaným způsobem prohráli na východě Čech 5:8.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Ve čtvrteční předehrávce třináctého kola padlo málo vídaných třináct branek. Takovou přestřelku letos nejvyšší hokejová soutěž zažila pouze jednou, a to vůbec nebylo takové drama jako v tomto případě.

Přitom první třetina takové hody nenaznačovala. Jenže ve druhé třetině se s góly roztrhl doslova pytel. Dost možná to způsobilo i zranění Romana Málka, jehož v kleci nahradil Martin Altrichter. Nerozchytaná dvojka za osm minut třikrát inkasovala.

Ale zpět do úvodního dějství. Do utkání lépe vstoupili Západočeši, kteří se také zaslouženě ujali vedení. Radek Matějovský během několika málo vteřin potrestal první vyloučení v zápase, když v šesté minutě tečoval ránu Důrase a Lašák byl bezmocný.

Plzeňští se neradovali dlouho. O chvíli později měly možnost přesilové hry také Pardubice a také ony ji hned využily. Po rychlé kombinaci Koláře s Koukalem zakončoval do sítě Jan Starý a bylo poprvé, ale ne naposledy vyrovnáno.

Druhá třetina: 8 gólů a zraněný brankář

Svěřenci Pavla Hynka získali minimální náskok zpět ve třinácté minutě. Tentokráte se trefil Tomáš Vlasák. Vampola objel klec a předložil puk velezkušenému hráči, který při signalizované výhodě a tedy hře šesti proti pěti zvýšil na 2:1 pro hosty.

Do kabin se odcházelo za téhož stavu. A potom to přišlo: Bláznivá druhá třetina nabídla divákům celkem osm branek, k radosti domácího publika se Pardubice trefily pětkrát.

Nejprve Východočeši díky sehrané formaci vyrovnali - prosadil se Petr Koukal. Následně se Plzeň dostala opět do vedení, když Peter Fabuš ránou do růžku prostřelil svého krajana. Ale v 28. minutě byl stav znovu nerozhodný.

V tu chvíli se kromě třetí branky Pardubic přihodil dost možná klíčový okamžik zápasu.

14  Znojmo  23:32  9

Michal Tvrdík totiž při bekhendu překonal Málka, ale při tom jej trefil nohou do hlavy. Gólman Lasselsbergeru zůstal na ledě viditelně otřesený a musel být vystřídán, opustil střídačku a podle zpráv lékařů mu dokonce na chvíli vypadla paměť.

Mezi tři tyče přišel Altrichter. A jak už to bývá, nerozchytaný náhradník hned propustil kotouč způsobem, na který asi nebude rád vzpomínat. Libor Pivko totiž trefil jeho hokejku, od níž puk zapadl za čáru.

Pardubice vůbec poprvé v utkání vedly a aréna značně ožila. Nadšení domácích ještě vzrostlo v 34. a 35. minutě, kdy Tomáš Divíšek a Jiří Cetkovský navýšili náskok na 6:3.

Plzeň jen dokázala snížit na 5:6

Nerozchytaný plzeňský brankář Altrichter se za mnoha střelami jen ohlížel.
Nerozchytaný plzeňský brankář Altrichter se za mnoha střelami jen ohlížel. | Foto: Zuzana Hronová

Hostující tým to na chvíli položilo, jenže o pár desítek vteřin se vrátil do zápasu.

Stačilo k tomu hákování Puchera a podražení Somíka. Sudí Šindler nařídil trestné střílení, při němž Vlasák zasunul puk pod Lašáka. Za chvíli využila Plzeň přesilovou hru, tentokráte měl snadnou pozici Vampola, který jen doklepával do brány.

V poslední třetině se za stavu 6:5 dalo čekat drama. Po dvou minutách se však zdálo, že se konat nebude. To zase Pardubice využily početní výhodu, svůj druhý gól v zápase dal Starý.

Pohledný hokej pokračoval, ale domácí už se před Altrichtera tolik netlačili. Jejich defenziva proto byla spolehlivá a Plzeň se nezmohla ani na závěrečný nápor. Opět totiž hrála jen ve čtyřech a opět inkasovala z hole Radovana Somíka.

Východočeši tak zaznamenali své letošní maximum ve střelbě a oba týmy vyrovnaly v počtu branek rekord ze zápasu pátého kola Plzeň - Budějovice (9:4). Plzeňští zůstali na třetí příčce, Pardubice se posunuly na čtvrté místo.