Kapitán Novotný může být spokojen, Lev vyhrál sedmý z devíti duelů KHL.
Hrdinou zápasu proti Jugře Chanty-Mansijsk byl útočník Erik Christensen.
Christensen nastřílel hattrick.
Tomáš Pöpperle opět zářil a počtvrté v sezoně udržel čisté konto.
24. 9. 2012 21:30
Český reprezentant Jakub Petružálek je po zápase s Čechovem nadále nejproduktivnějším hráčem týmu.

Praha - Hokejisté Lva Praha porazili Chanty-Mansijsk 4:0 a připsali si sedmou výhru v devátém zápase Kontinentální ligy. Na vítězství nováčka nad nejhorším týmem soutěže se třemi góly podílel útočník Erik Christensen. Brankář Tomáš Pöpperle udržel počtvrté v sezoně čisté konto. Zápas sledovala nejnižší pražská návštěva na KHL - 4521 diváků.

I přes výsledkově jasný zápas měli hosté v úvodu převahu. I díky třem přesilovým hrám, přičemž 31 sekund hrála Jurga v pěti proti třem, měl více práce Pöpperle než brankář hostů Masalskis. Čisté konto ale udržel a v závěru první třetiny jeho spoluhráči udělali důležitý krok k zisku tří bodů.

Nejprve v 19. minutě fauloval Chlincev v gólové šanci Christensena, rozhodčí nařídili trestné střílení, které kanadský útočník bezpečně proměnil. O 14 sekund později Christensen předvedl své umění podruhé, když po samostatné akci prostřelil Masalskise.

Lev kraluje západní konferenci

Kouč Šepelev nasadil do druhé třetiny gólmana Birjukova, jenž ale neměl úspěšný vstup. Hned po první vážnější střele z hokejky Surového kapituloval. Následně Christensen zkompletoval hattrick, když mu do gólové šance nezištně přihrál Voráček.

Závěrečná třetina se hrála jen z povinnosti. Otázkou pouze bylo, zda Pöpperle udrží čtvrtou nulu, což se nakonec stalo. Lev nadále kraluje západní konferenci KHL. Jugra, za kterou hraje i český obránce Trončinský, má na kontě i nadále jen tři body.

Petružálek zařídil dvěma góly výhru Amuru

Hokejový útočník Jakub Petružálek zařídil dvěma góly vítězství Chabarovsku v Kontinentální lize nad Čechovem 3:2.

Český reprezentant otevřel v 11. minutě skóre a rozhodující trefou dvě a čtvrt minuty před koncem třetí třetiny zlomil nerozhodný stav.

V této sezoně KHL si sedmadvacetiletý Petružálek vylepšil bilanci na tři branky a šest asistencí z deseti zápasů a je nejproduktivnějším hráčem mužstva.

I při loňském premiérovém postupu Amuru do play off byl hlavní hvězdou týmu a po základní části skončil celkově šestý v kanadském bodování.

Kontinentální hokejová liga:

Lev Praha - Jugra Chanty-Mansijsk 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Christensen z trest. střílení, 19. Christensen (Pickard, Hunkes), 23. Surový (Němec, Oystrick), 27. Christensen (Voráček, Hunkes). Rozhodčí: Bondar, Bulanov - Metalnikov, Sirotkin. Vyloučení: 5:5. Bez využití. Diváci: 4521.

Lev Praha: Pöpperle - Oystrick, Němec, Mikuš, Hunkes, Pikard, Porseland - Klepiš, Vrána, Hudler - Voráček, Christensen, Novotný - Řepík, Mikúš, Hossa - Sekáč, Karamnov, Surový. Trenéři: Josef Jandač a Jiří Kalous.

Chanty-Mansijsk: Masalskis (21. Birjukov) - Ibragimov, Lekomcev, Trončinský, Chvostov, Pepeljev, Osipov - Videll, Altarjov, Demagin - Skorochodov, Magogin, Sitnikov - Lapenkov, J. Fjodorov, Chlyncev - Jacenko, Medveděv, Bočarov. Trenér: Sergej Šepelev.

Chabarovsk - Viťaz Čechov 3:2 (za domácí Petružálek 2+0), Novokuzněck - Dinamo Minsk 5:4 (za hosty Irgl 0+1), Novosibirsk - Čerepovec 3:0, Ufa - Čeljabinsk 1:4 (za hosty Bulis 1+0), Kazaň - Jekatěrinburg 6:1, CSKA Moskva - Omsk 1:0, Nižněkamsk - Magnitogorsk 2:7, Slovan Bratislava - Barys Astana 4:2 (Vondrka 1+2).