Manažer Lva: Říkali, že jsem blázen. Ale já jsem spokojený

Adam Sušovský Adam Sušovský
26. 2. 2013 11:15
"Od začátku bylo jasné, že v první sezoně finále konference hrát nebudeme. Za mě sezona dopadla dobře," prohlásil pár minut po vyřazení Lva z play off generální manažer Normunds Sejejs.
Hráči Lva Praha v play off neuspěli, i přesto je ale manažer Normunds Sejejes chválí.
Hráči Lva Praha v play off neuspěli, i přesto je ale manažer Normunds Sejejes chválí. | Foto: CPA

Praha - Zklamání a v koutku duše stejně velká úleva. Vedení pražského Lva si včera večer mohlo oddechnout.

Ví totiž, nebo se tak alespoň tváří, že premiérová sezona v KHL i navzdory brzkému vyřazení už v prvním kole play off a nenaplnění prvotních přehnaných cílů nedopadla špatně.

"Od začátku bylo jasné, že v první sezoně finále konference hrát nebudeme. Za mě sezona dopadla dobře," prohlásil jen pár minut po vyřazení generální manažer klubu Normunds Sejejs.

Lev se mezi ruskou smetánkou neztratil, navíc si získal i přízeň diváků, kteří včera vyprovázeli hráče z ledu potleskem ve stoje.

Odměnou za povedený vstup mezi ruskou smetánku pak je dárek od ruské KHL. Praha bude příští rok pořádat Utkání hvězd.

Pane Sejejsi, máte za sebou první asi hodně těžkou sezonu. Jak jí hodnotíte?
Přišel jsem do Prahy začátkem dubna a všichni mi říkali, že jsem blázen, jestli tady chci hrát KHL. Hned v první sezoně jsme ale hráli play off. Nebyla to stabilní sezona, měli jsme dost proher a nedokázali jsme táhnout delší sérii výher. Jsme ale nový klub a nové mužstvo složené z hráčů z jiných týmů. Za mě osobně sezona dopadla dobře.

Před sezonou jste měli hodně vysoké ambice. Chtěli jste hrát druhé kolo play off. Jenže to se vám nepovedlo...
Ale víte co, když řeknete hráčům, že se mají dostat do play off, tak je to spíš směšné než motivující. Tohle říká každý. My musíme dávat vysoké cíle a zároveň chápat, že se to může nepovést. Je to přece pořád jen sport.

Takže se o nějakém nenaplnění cílů nedá mluvit?
Od začátku bylo jasné, že finále konference asi není v první sezoně reálné, ale i teď si myslím, že jsme přes CSKA přejít mohli. Mít více štěstí a třeba uhrát jeden z těch dvou zápasů v prodloužení na ledě soupeře.

Sezona byla hodně zvláštní. Měli jste tři trenéry, obměnili téměř půl kádru. Mělo to vliv?
Vždycky je lepší vyměnit jednoho trenéra než dvacet hráčů. Ale je to pro nás i poučení pro příště. My letos i těch hráčů vystřídali hodně moc. Jenže to je dáno tím, že jsme neměli na stavbu mužstva dost času. Proto se třeba stalo,že si hráči v kabině nesedli a museli jsme tak řešit nějaké rozpory. Teď už máme z čeho vycházet a máme na to víc času. Přes rok jsme naše hráče poznali a u příchozích budeme mít čas zjistit si i to, jací jsou třeba jako lidé. Pořád pamatujte na to, že jsme nový klub a tvoříme úplně nový tým.

Bude teda kostra kádru pro příští sezonu vycházet z toho současného?
Já si myslím, že ano. Máme dvanáct hráčů podepsaných, s dalšími budeme jedenat a usilovat o jejich prodloužení.

Ze začátku jste říkali, že budete chtít stavět na českých hráčích. Na konci sezony už tady ale byli dva Fini, tři Švédi a dva Lotyši. Co to znamená?
Když se ale na to podíváte, tak kostra mužstva stejně stála na českých hráčích. Musíte si uvědomit, že tady všechny prostě nedotáhneme, protože mají smlouvy. My je přeplácet a vykupovat třeba z kontraktů v extralize nebudeme.

Jak jste spokojení s diváckým zájmem o KHL? Na většinu zápasů tady v Praze přišlo alespoň pět tisíc diváků...
Já to říkám od začátku. Musíme hrát dobrý hokej a lidé začnou pomalu chodit. Na oba zápasy play off bylo osm tisíc lidí. To je hezké, i když je jasné, že na ty naše návštěvy v O2 areně to nemělo.

Divácky se první sezona povedla. Myslíte, že to mělo vliv na to, že Praha pro příští rok dostala možnost pořádat utkání hvězd?
Asi jo. Myslím si, že nám pomohly hlavně naše čtyři zápasy v O2 areně, kde chodilo patnáct tisíc diváků na hokej. KHL viděla ten zájem, takže nebyl důvod to v Praze neudělat. Je to tady krásné město a máme k dispozici nádhernou velkou halu.

Kde bude hrát Lev příští sezonu? Budou v programu znovu i atraktivní zápasy v O2 areně?
Víte, zatím nepředbíhejme. Možná tam pár zápasů odehrajeme, možná ne. Zeptejte se ale hráčů, sami vám řeknou, že by raději hráli tam, kde trénují. Máme domov a zázemí v Holešovicích, takže chceme hrát domácí zápasy tady.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 22 minutami

Muže, který při útoku na Kapitol házel po policistech věci, poslal soud na 44 měsíců do vězení

Americký soud odsoudil ke 44 měsícům vězení muže, který se účastnil útoku na Kapitol ze 6. ledna, informovala agentura Reuters. Nicholas Languerand po policistech házel předměty a svými činy se chlubil na sociálních sítích.

Obžaloba žádala pro Langueranda o sedm měsíců delší trest. Washingtonský okresní soudce John Bates prohlásil, že mírné snížení trestu je namístě s ohledem na osobní poměry muže, včetně jeho "extrémně obtížné a chaotické výchovy".

Když byl obžalovaný ještě dítě, jeho otec prý úmyslně zapálil přívěs, ve kterém byl se svou matkou, a málem je zabil. Soudci to během slyšení řekl dědeček Langueranda.

Languerand se v listopadu, kdy mu bylo 26 let, přiznal k jedinému obvinění z útoku na strážce zákona nebezpečnou zbraní. Úřady uvedly, že 6. ledna 2021 po policistech házel předměty, včetně oranžové dopravní zábrany, a jednomu z policistů vzal ochranný štít. Muž se poté útokem chlubil na sociálních sítích a sliboval, že příště se na místo vrátí s puškami. Policie ho zatkla v dubnu.

Zdroj: ČTK
před 41 minutami

Severní Korea provedla další raketový test, letos již pošesté

Severní Korea vypustila na svém východním pobřeží zřejmě dvě balistické střely krátkého doletu, uvedly tiskové agentury s odvoláním na jihokorejskou armádu. Jedná se již o šestý raketový test od začátku tohoto roku.

Velení jihokorejské armády uvedlo, že kolem osmé hodiny ranní místního času (kolem půlnoci SEČ) zaznamenalo odpálení dvou balistických raket z okolí města Hamhung. Rakety zřejmě dopadly mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla tisková agentura Kjódó s odvoláním na vládní zdroj.

OSN zakázala Severní Koreji provádět testy balistických a jaderných zbraní a uvalila na ni přísné sankce. KLDR ovšem tento zákaz pravidelně porušuje.

Severní Korea naposledy vypálila v úterý dvě řízené střely do moře u svého východního pobřeží z vnitrozemské oblasti KLDR. Před deseti dny zkušebně odpálila taktické řízené střely, které se dostaly do vzdálenosti 380 kilometrů a do výšky asi 42 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Právníci prince Andrewa chtějí, aby ve sporu o sexuální napadení rozhodovala porota

Právníci britského prince Andrewa požádali americký soud, aby v občanskoprávním sporu se ženou, která ho obvinila ze sexuálního napadení, rozhodovala porota. Osmatřicetiletá Američanka Virginia Giuffreová obvinila prince, že ji sexuálně napadl před 20 lety, když byla nezletilá. Andrew obvinění popírá, připomněla agentura Reuters.

Jednašedesátiletý vévoda z Yorku se v podání přiznal, že se přibližně v roce 1999 setkal se zesnulým finančníkem Jeffreym Epsteinem. O jiných setkáních, mimo jiné v roce 2010, už mluvil Andrew dříve. Giuffreová v žalobě uvádí, že právě Epstein ji spolu se svou britskou spolupracovnicí Ghislaine Maxwellovou v roce 2001 dotlačili k intimním schůzkám s princem. Andrew nicméně odmítl tvrzení Giuffreové, že se na ní "dopustil sexuálního útoku a ublížení na zdraví".

Právník David Boies, který zastupuje Giuffreovou, uvedl, že Andrew se snaží svést vinu na oběť. "Těšíme se, až budeme konfrontovat prince Andrewa s jeho popíráním a pokusy obvinit paní Giuffreovou z jejího vlastního zneužívání," prohlásil Boies.

Případ je součástí sexuálního skandálu kolem Epsteina, s nímž se Andrew přátelil podobně jako další osobnosti včetně amerických exprezidentů Donalda Trumpa a Billa Clintona. Epstein, který byl podezírán ze sexuálního vykořisťování desítek mladých dívek, spáchal v roce 2019 sebevraždu v newyorském vězení, kde čekal na soudní proces. Po jeho smrti se pozornost amerických úřadů obrátila k Maxwellové, která byla v prosinci uznána vinnou ze sexuálních zločinů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy