Lang střílel a Havlát přihrával, Chicago vyhrálo

zh
20. 12. 2007 7:23
Hašek byl u vysoké výhry Detroitu
Robert Lang (vlevo) potvrdil svou pozici druhého nejproduktivnějšího hráče Chicaga. | Foto: Reuters

Chicago - Mužstva Chicaga Blackhawks a Nashvillu Predators prožívají v NHL mizerné období. Ze  sedmi posledních zápasů jich shodně šest prohrála. Po středečním kole si zlepšilo bilanci Chicago.

Velkou zásluhu na tom měl Robert Lang se dvěma góly a Martin Havlát s třemi asistencemi.

Lang načal skóre již v čase 3:02. Přihrával mu Martin Havlát a letošní finský nováček Petri Kontiola, pro něhož to byl vůbec první bod v ligové kariéře.

O dvě minuty později domácí vedli již 2:0 a po deseti minutách hry se dostali do tříbrankového trháku  dokonce v oslabení.

Robert Lang zopakoval  svůj kousek z první části i ve druhé, když opět vystřelil po Havlátově nahrávce a opět z pravého kruhu. A opět běžela 4. minuta třetiny.

Nashville se za hrozivého stavu 4:0 nevzdával, o minutu a čtvrt později vstřelil Dumont gól po přihrávkách Arnotta a Židlického, o další minutu později to bylo již "jen" 4:2, když se trefil Radek Bonk.

Chicago si zajistilo klid minutu před druhou sirénou, když Martin Havlát svou třetí asistencí a Patrick Sharp svým druhým gólem rozhodli o vítězství svého týmu 5:2.

Lang, Sharp a Havlát byli vyhlášeni hvězdami zápasu.

"Když se vám povede takovýto start, je to pak jednodušší," pochvaloval si podle agentury AP Robert Lang. "Je pěkné mít zápas celou dobu hru pod kontrolou," dodal.

Hašek u vysoké výhry

Dominik Hašek vychytal vysokou výhru Detroitu nad Los Angeles 6:2 a připsal si 18 úspěšných zákroků.

Mrzet ho může snad jedině vyrovnávací střela Los Angeles na 2:2, jež ho překvapila již po 15 vteřinách druhé třetiny.

Uklidňovat ho nicméně může, že jeho protějšek, Jason LaBarbera, dostal  první gól, když z první třetiny uběhlo pouhých 59 vteřin, a branku na 5:2, když ze závěrečné části vypršelo 49 vteřin.

Druhý gól Detroitu vstřelil Jiří Hudler. Přihrával mu švédský obránce Niklas Kronwall, jehož nabídky puku využili detroitští střelci ještě třikrát.

Buffalo Sabres rozhodlo až v 58. minutě o své těsné výhře 2:1 na ledě New York Islanders. Na jediný gól domácích nahrával obránce Radek Martínek.

Stejně chudé na góly bylo i střetnutí Anaheimu s Coloradem. To dokonce skončilo výhrou domácích 2:1 až v prodloužení.

Jediný gól Colorada navíc dal netradiční střelec, obránce Cody McCormick. Na svém kontě měl letos jen jednu asistenci a střelecky nejúspěšnější pro něj byla sezona 2005-2006, v níž dosáhnul čtyř branek.

NY Islanders - Buffalo 1:2
Detroit - Los Angeles 6:2
Chicago - Nashville 5:2
Anaheim - Colorado 2:1 PP