Švédský kapitán, elitní duo z Dallasu nebo tři Češi. Tyto hokejisty na Světový pohár nepustí zranění

Švédský kapitán, elitní duo z Dallasu nebo tři Češi. Tyto hokejisty na Světový pohár nepustí zranění
Původní švédský kapitán pro Světový pohár Henrik Zetterberg z Detroitu se nestihl pro turnaj vyléčit. Místo něj povolali Švédové Mikaela Backlunda z Calgary. "Henrik cítí, že by na Světovém poháru nebyl ve stoprocentním stavu, proto se rozhodl uvolnit místo v našem týmu," uvedl trenér Rikard Grönborg v oficiálním prohlášení.
Švédové museli řešit i zranění v brankovišti. Robina Lehnera z Ottawy nahradil Jhonas Enroth z Los Angeles Kings. "Věřili jsme, že Robin doléčí zranění z uplynulé sezony, ale bohužel se nestihl dát stoprocentně dohromady. Jhonas je zkušený gólman, který dokáže pro Tre Kronor vychytat vítězné zápasy, a máme v dobré paměti jeho vystoupení na mistrovství světa v roce 2013," uvedl v tiskové zprávě Grönborg.
Švédové nemohou počítat ani s Alexem Steenem ze St. Louis. Dvaatřicetiletý útočník absolvoval po sezoně operaci ramena a nestihne ani začátek sezony.
Alexe Steena nahradil Rickard Rakell, ale ani třiadvacetiletý útočník Anaheimu se na Světový pohár nepodívá. Rakell byl po úvodním přípravném zápase v Helsinkách hospitalizován v tamní nemocnici kvůli žaludečním problémům.
Foto: Reuters
David Janeczek David Janeczek
17. 9. 2016 12:26
Podívejte se na výčet hokejistů, kteří se ze zdravotních důvodů nepodívají na začínající hokejový Světový pohár v Torontu.
 

Právě se děje

Další zprávy