Švédský kapitán, elitní duo z Dallasu nebo tři Češi. Tyto hokejisty na Světový pohár nepustí zranění

Švédský kapitán, elitní duo z Dallasu nebo tři Češi. Tyto hokejisty na Světový pohár nepustí zranění
Původní švédský kapitán pro Světový pohár Henrik Zetterberg z Detroitu se nestihl pro turnaj vyléčit. Místo něj povolali Švédové Mikaela Backlunda z Calgary. "Henrik cítí, že by na Světovém poháru nebyl ve stoprocentním stavu, proto se rozhodl uvolnit místo v našem týmu," uvedl trenér Rikard Grönborg v oficiálním prohlášení.
Švédové museli řešit i zranění v brankovišti. Robina Lehnera z Ottawy nahradil Jhonas Enroth z Los Angeles Kings. "Věřili jsme, že Robin doléčí zranění z uplynulé sezony, ale bohužel se nestihl dát stoprocentně dohromady. Jhonas je zkušený gólman, který dokáže pro Tre Kronor vychytat vítězné zápasy, a máme v dobré paměti jeho vystoupení na mistrovství světa v roce 2013," uvedl v tiskové zprávě Grönborg.
Švédové nemohou počítat ani s Alexem Steenem ze St. Louis. Dvaatřicetiletý útočník absolvoval po sezoně operaci ramena a nestihne ani začátek sezony.
Alexe Steena nahradil Rickard Rakell, ale ani třiadvacetiletý útočník Anaheimu se na Světový pohár nepodívá. Rakell byl po úvodním přípravném zápase v Helsinkách hospitalizován v tamní nemocnici kvůli žaludečním problémům.
Foto: Reuters
David Janeczek David Janeczek
17. 9. 2016 12:26
Podívejte se na výčet hokejistů, kteří se ze zdravotních důvodů nepodívají na začínající hokejový Světový pohár v Torontu.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 5 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy