Ovečkin, Crosby nebo Stamkos. Tyhle a mnoho dalších hvězd objevil Hlinkův memoriál

Podívejte se, které současné hvězdy zámořské hokejové NHL na Memoriálu Ivana Hlinky nastartovaly svou kariéru.
O rok po něm se jedničkou draftu stal Sidney Crosby. I tenhle Kanaďan se představil v Břeclavi. V pěti utkáních si připsal šest bodů.
V roce 2006 se za Javorové listy na tuzemském ledě ukázal i Steven Stamkos. Dnes elitní zámořský střelec se však prezentoval spíše jako nahrávač. Domů odjel s bilancí 1+4.
Za rok po něm ovládl bodování turnaje Taylor Hall. Jednička draftu 2010 měla na turnaji průměr dva body na utkání.
Další jedničkou nováčkovského výběru, který nastartoval kariéru v Břeclavi, je Ryan Nugent-Hopkins. V pěti zápasech dal pět branek a přidal dvě asistence.
Foto: ČTK
Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
8. 8. 2016 11:42
Podívejte se, které současné hvězdy zámořské hokejové NHL na Memoriálu Ivana Hlinky nastartovaly svou kariéru.
 

Právě se děje

před 12 minutami

Stovky dětí odebraných na mexicko-americké hranici hledají rodiče

Právníkům a nevládním organizacím se nedaří najít rodiče 545 dětí, které byly odděleny od svých rodin na mexicko-americké hranici kvůli uplatňování politiky "nulové tolerance" vůči migrantům v letech 2017 a 2018. Na problém tento týden upozornil Americký svaz pro občanské svobody (ACLU).

Rozdělování rodin migrantů na hranici s Mexikem se uskutečňovalo na základě politiky nulové tolerance, kterou představila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v dubnu 2018. Postup vedl rozdělení mnoha rodin, než Bílý dům pod náporem kritiky od této praxe ustoupil. V roce 2018 bylo migrantům po překročení hranice odebráno asi 2700 dětí, uvádí deník The New York Times.

V červnu 2018 pak americký soud na základě žaloby podané organizací ACLU rozhodl, že úřady musejí do 30 dní zajistit opětovné spojení rozdělených rodin. Shledání dětí s rodiči se díky tomu podařilo dosáhnout u několika tisíc rodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy