Ovečkin, Crosby nebo Stamkos. Tyhle a mnoho dalších hvězd objevil Hlinkův memoriál

Podívejte se, které současné hvězdy zámořské hokejové NHL na Memoriálu Ivana Hlinky nastartovaly svou kariéru.
O rok po něm se jedničkou draftu stal Sidney Crosby. I tenhle Kanaďan se představil v Břeclavi. V pěti utkáních si připsal šest bodů.
V roce 2006 se za Javorové listy na tuzemském ledě ukázal i Steven Stamkos. Dnes elitní zámořský střelec se však prezentoval spíše jako nahrávač. Domů odjel s bilancí 1+4.
Za rok po něm ovládl bodování turnaje Taylor Hall. Jednička draftu 2010 měla na turnaji průměr dva body na utkání.
Další jedničkou nováčkovského výběru, který nastartoval kariéru v Břeclavi, je Ryan Nugent-Hopkins. V pěti zápasech dal pět branek a přidal dvě asistence.
Foto: ČTK
Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
8. 8. 2016 11:42
Podívejte se, které současné hvězdy zámořské hokejové NHL na Memoriálu Ivana Hlinky nastartovaly svou kariéru.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy