Krejčí byl díky dvěma bodům největší hvězdou zápasu

13. 2. 2016 23:13
David Krejčí z Bostonu se po gólu a asistenci stal první hvězdou sobotního zápasu NHL zápasu s Minnesotou. Philadelphský brankář Michal Neuvirth inkasoval v prodloužení, když byli Flyers oslabení trestem Jakuba Voráčka.
David Krejčí.
David Krejčí. | Foto: Reuters

New York - Hokejový útočník David Krejčí pomohl v NHL brankou a asistencí k výhře Bostonu 4:2 na ledě Minnesoty a byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání. Na jeho třináctý gól v sezoně mu přihrál David Pastrňák.

Krejčí se poprvé zapsal do statistik v 7. minutě, kdy si ve dvojici s Bradem Marchandem pohráli v oslabení se čtyřmi hráči Minnesoty a Marchand po ideální přihrávce českého centra zakončil do odkryté branky. Krejčí skóroval v polovině utkání za stavu 1:1, jeho nahození si srazil za čáru tělem domácí Nino Niederreiter. Bruins ve třetí části přidali ještě další dva góly, v závěru pak pouze kosmeticky upravil skóre první trefou v kariéře Mike Reilly.

V druhém odpoledním utkání vyhrálo New Jersey 2:1 v prodloužení na ledě Philadelphie. V dresu Flyers vyšel bodově naprázdno nejproduktivnější Čech v soutěži Jakub Voráček, jenž se negativně podepsal na vítězné trefě Devils. Voráček byl v třetí minutě prodloužení vyloučen za hákování a za necelou půlminutu překonal brankáře Michala Neuvirtha bez přípravy z úhlu Adam Henrique.

Neuvirth poprvé kapituloval v 7. minutě z hole Josepha Blandisiho, jenž propasíroval za českého gólmana puk střelou mezi svýma nohama. Jediný gól Flyers vstřelil Shayne Gostisbehere, který bodoval v jedenáctém utkání v řadě, což je rekord mezi obránci-nováčky.

NHL:

Philadelphia - New Jersey 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Branky: 44. Gostisbehere - 7. Blandisi, 63. Henrique. Michal Neuvirth odchytal za Philadelphii celý zápas, z 24 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 91,7 procenta. Střely na branku: 32:24. Diváci: 19.775. Hvězdy utkání: 1. Henrique (New Jersey), 2. Gostisbehere (Philadelphia), 3. Schneider (New Jersey).

Minnesota - Boston 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky: 32. Vanek, 60. Reilly - 7. Marchand (Krejčí), 32. Krejčí (Pastrňák), 47. Eriksson, 59. Chára. Střely na branku: 33:19. Diváci: 19.191. Hvězdy utkání: 1. Krejčí, 2. Marchand (oba Boston), 3. Haula (Minnesota).

Havlíček: Vláda chce přispět na zvýšené ceny energií 800 000 domácností

Vláda chce pomocí takzvaných energetických šeků přispět na výdaje za zdražující se elektřinu zhruba 800 000 nízkopříjmových rodin. Zaplatit jim plánuje kolem poloviny částky za zvýšené náklady. Vyplácet by mohla začít již v listopadu, řekl dnes v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO). S nějakou formou podpory souhlasí i předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek či předseda klubu KDU-ČSL Jan Bartošek. Proti se naopak postavil předseda poslanců hnutí SPD Radim Fiala.

Krátkodobý plán na pomoc domácnostem potenciálně ohroženým energetickou chudobou bude podle Havlíčka hotový do několika týdnů. V říjnu by ho mohla schválit vláda, v listopadu by již stát mohl doručovat peníze lidem. Na počátku října se však v Česku uskuteční volby do Poslanecké sněmovny, po kterých se může složení kabinetu změnit.