NHL? Nechtěný Kovalčuk má namířeno do Číny, píší v Rusku

Sport Sport
24. 3. 2016 17:28
Hvězdný ruský hokejista Ilja Kovalčuk má podle ruského webu gazeta.ru namířeno do čínského klubu Rudá hvězda Kunlun, který od příští sezony nejspíš rozšíří Kontinentální ligu.
Ilja Kovalčuk v posledních třech letech nastupoval za Petrohrad, kam odešel ze zámořského New Jersey.
Ilja Kovalčuk v posledních třech letech nastupoval za Petrohrad, kam odešel ze zámořského New Jersey. | Foto: ČTK

Praha – Vrátí se 32letý hokejista Ilja Kovalčuk do zámořské NHL? Ne, podle ruského webu gazeta.ru zamíří hvězdný útočník do Číny. Tam oblékne dres Rudé hvězdy Kunlun, tedy pekingského klubu, který by měl od příštího ročníku hrát Kontinentální ligu.

Ještě loni si Kovalčuk nemohl na nic stěžovat. V Petrohradu, kam před třemi roky odešel z New Jersey, konečně získal Gagarinův pohár, přičemž v rozhodujícím finálovém klání vsítil vítěznou branku. Jeden z nejlépe placených hokejistů na světě zároveň dostal cenu pro nejužitečnějšího hráče vyřazovacích bojů.

Euforii letos vystřídalo rozhořčení. Trenér SKA Sergej Zubov vyškrtl Kovalčuka ze sestavy hned po prvním utkání play off. Později mu sice dal druhou šanci, ale po třech zápasech ztratil trpělivost. Mezitím hvězdný Rus přišel o kapitánské céčko.

Spekulovalo se, že nechtěný Kovalčuk po sezoně odejde do zámořské NHL, s jeho okamžitým návratem by však muselo souhlasit všech 30 klubů. Nyní se zdá, že dvojnásobný mistr světa zůstane v Kontinentální lize. Z Petrohradu ale zamíří do Rudé hvězdy Kunlun, čínského týmu, který by měl od příští sezony nastupovat v KHL. O Kovalčukově možném přestupu informoval web gazeta.ru.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy