Kouzlo Jágra s Klepišem pominulo, Kazaň srovnala

Sport Sport, ČTk, Red Spo
11. 3. 2009 20:23
Omsk prohrál druhé čtvrtfinále v nájezdech

Moskva - Hokejisté Omsku ve středu nedokázali zopakovat senzaci z posledních dní. V druhém čtvrtfinálovém utkání proti Kazani prohrál tým i s Jaromírem Jágrem po samostatných nájezdech.

Český útočník Jakub Klepiš dnes sice svůj první nájezd proměnil, ale při druhém ztroskotal na brankáři Stanislavu Galimovovi. Nevynutil si tak pokračování nájezdů, poté co se za záda Jevgenije Caregorodceva bezprostředně před ním trefil Alexej Morozov.

Čtěte více: Omsk porazil v prvním čtvrtfinále KHL Kazaň 2:0

Favorizovaná Kazaň nechtěla po úterní porážce připustit další překvapení a hned po čtrnácti sekundách hry se ujala vedení.

Omsk vyrovnal v poslední minutě druhé třetiny díky Bělovovi, kterému na gól nahráli Jaromír Jágr a Klepiš.

Domácí se v závěrečné třetině znovu dostali do vedení, ale hosté po další Klepišově asistenci srovnali krok zásluhou Vlasenkova, který se trefil čtyři sekundy před sirénou. V prodloužení gól nepadl, takže Kazaň o vyrovnání série rozhodla až v nájezdech.

Češi se střelecky prosadili ve dvou dalších zápasech.

Zbyněk Irgl vstřelil vítězný gól Jaroslavli, která porazila 3:1 Spartak Moskva a ujala se ve čtvrtfinále vedení 1:0 na zápasy. V dresu Magnitogorsku se trefil Tomáš Rolinek, ale Metalurg v úvodním čtvrtfinále prohrál 1:2 v prodloužení na ledě Mytišči.

2. zápas čtvrtfinále:
Kazaň - Omsk 3:2 po sam. nájezdech (za hosty Klepiš 0+2, Jágr 0+1), stav série 1:1; CSKA Moskva - Dynamo Moskva 0:7 (Čajánek 0+2), stav série 0:2.

1. zápasy čtvrtfinále:
Mytišči - Magnitogorsk 2:1 po prodl. (za hosty Rolinek 1+0, Marek 0+1), Jaroslavl - Spartak Moskva 3:1 (za domácí Irgl 1+0, Vašíček 0+1).