Kojotům proti Detroitu nepomohl ani Hanzalův gól

9. 11. 2010 7:42
Detroit - Phoenix 3:2 v prodloužení
Detroit se raduje z výhry
Detroit se raduje z výhry | Foto: Reuters

Detroit - Ani gól českého forvarda Martina Hanzala nepomohl Phoenixu Coyotes k tomu, aby v repríze jednoho z duelů letošního playoff Stanley Cupu dokázali uspět na ledě Detroitu Red Wings, kde prohráli 2:3.

I tentokrát šlo o velice vyrovnaný souboj, který rozhodla až trefa Henrika Zetterberga v prodloužení.

Detroit se díky výhře za dva body posunul na čtvrté místo Západní konference a má jen o bod méně než vedoucí tým NHL St. Louis Blues, Phoenix naopak stále nemůže vybřednout ze špatného začátku sezony a je po třech prohrách v řadě v konferenci na třetím místě od konce.

Oilers díky dvěma asistencím Hemského porazili šampiona
Hejduk potvrdil pozici neproduktivnějšího Čecha v NHL

Utkání v Joe Luis Areně otevřel již ve druhé minutě domácí Cleary, jenže těsně před přestávkou srovnal pohotovou dorážkou právě Hanzal na 1:1 a v polovině utkání "Kojoty" do vedení poslal Yandle. Pak se ale dostal ke slovu nejproduktivnější bek soutěže Nicklas Lidström, který golfovým úderem srovnal na 2:2 a muselo se prodlužovat.

Již ve druhé minutě ale nastavení ukončil Švéd Zetterberg, kterému po křížném pasu Saleje stačilo jen nastavit hokejku, aby zakončoval do Bryzgalovovy odkryté klece.

Výsledek NHL:

Detroit - Phoenix 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky: 2. Cleary, 48. Lidström, 62. Zetterberg - 20. Hanzal, 28. Yandle. Střely na branku: 40:31. Diváci:19.207.