Sport Sport, Red Spo
16. 10. 2008 20:00
Třinec - Kladno 3:4 PP
Kladno předvedlo v Třinci velký obrat a radovalo se z vítězství.
Kladno předvedlo v Třinci velký obrat a radovalo se z vítězství. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Třinec - Hokejisté Třince vedli v domácí  předehrávce 16. kola nad Kladnem již 2:0, nakonec však přesto velice smolně podlehli.

Jeden ze zlomových momentů nastal v poslední minutě druhé třetiny. Třinečtí nedokázali udržet do druhé sirény dvoubrankové vedení a kuriózně inkasovali.

Zápas jsme sledovali on-line zde

Zdeněk Nedvěd nastavil brusli do Růžičkova nahození a puk směřoval za Čechmánkova záda.

Obránce Nikolov svalil Nedvěda na gólmana a ten již zůstal bezmocný. Celou situaci ještě konzultoval rozhodčí Husička s videem.

Smolné chvíle domácích pokračovaly hned po přestávce. Pouze 53 vteřin po začátku třetí třetiny vyslal puk z rohu útočného pásma na Čechmánka Jan Tomajko. I sám střelec se musel divit, že kotouč skončil v brance.

Obrat dokonal o pouhé tři minuty později z pravého křídla Martin Frolík a poslal Kladno do vedení 3:2.

Ve 48. minutě však vyrovnal třinecký Vojtěch Polák svou druhou trefou v zápase.

O vítězi nakonec muselo rozhodnout prodloužení. Diváci se již na stadionu příliš dlouho nezdrželi. Tomáši Hornovi stačilo k brance na konečných 4:3 pouhých 41 vteřin.

Gólová situace opět trochu zaváněla, Horna totiž obral o puk Tomáše Malce na hranici pravidel.

Třinec - Kladno 3:4 PP (0:0, 2:1, 1:2 - 0:1)