Kladno překvapilo na Spartě. Vyhrálo 4:3 po nájezdech

14. 11. 2007 21:06
V bráně Sparty se objevil Martin Štefl
Pavel Patera - Kladno porazilo Spartu 4:3 na nájezdy.
Pavel Patera - Kladno porazilo Spartu 4:3 na nájezdy. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Ve 20. kole hokejové extraligy přivítala pražská Sparta na svém ledě hokejisty Kladna.

Úvod zápasu patřil domácím, kteří se častěji tlačili před kladenského gólmana. Ve 12. minutě mohl otevřít skóre Netík, jeho pokus však skvělým zákrokem zlikvidoval zkušený Orct.

První část hry nabídla vyrovnaný a bojovný hokej, ve kterém na góly nezbylo místo.

I do druhé třetiny vstoupili lépe sparťané, brankář Kladna však jejich atakům odolával.

Dále čtěte:

Až přišla 30. minuta. Jakub Langhammer vyhrál souboj v útočném pásmu, k puku se dostal Michal Sivek a bekhendovou střelou otevřel skóre utkání.

O čtyři minuty později však bylo vyrovnáno. Kalla poslal puk za bránu, kde si ho vyzvedl Martin Procházka, jenž se bleskově přesunul ke Šteflově tyči a mazácky zakončil.

Kladno se ale nestačilo z vyrovnávací branky ani zaradovat a opět prohrávalo. Ve sparťanském týmu znovu zafungovala spolupráce Jakuba Langhammera s Michalem Sivkem. První jmenovaný předložil Sivkovi ideální pas a syn sparťanského prezidenta se opět nemýlil.

Rychlým odpovědím však nebyl konec ani tentokrát. Za dalších čtyřicet vteřin Kladno opět vyrovnalo, když Jaroslav Kalla překonal sparťana Štefla, poté co vyjel zpoza jeho branky.

Od té chvíle se začal hrát otevřený hokej nahoru dolů, přibylo osobních soubojů a agresivity.

Do třetího dějství vstoupili lépe domácí. Ve 42. minutě se po hrubé chybě v kladenské rozehrávce k puku dostal Martin Štrba, udělal kličku Orctovi a přesnou střelou zápěstím vymetl šibenici.

Kladno se poté vrhlo do útoku. A o sedm minut později byla jeho snaha korunována dalším gólem. Na 3:3 vyrovnával agilní Kalla, který puk za Šteflova záda dotlačil po tvrdé střele Horny.

Do konce základní hrací doby sudí vyloučil ještě několik hráčů kvůli menším rozmíškám, gól však už nepadl. A nestalo se tak ani v prodloužení.

Samostatné nájezdy jsou v letošní sezoně sparťanskou parádní disciplínou, ovšem Kladno si z toho nic nedělalo a jedinou brankou navrátilce do sestavy Zdeňka Nedvěda utkání rozhodlo ve svůj prospěch.