KHL bude mít nového účastníka. Jokerit Helsinky

ČTK ČTK
30. 10. 2013 18:06
Tradiční finský klub Jokerit Helsinky se definitivně domluvil s vedením KHL na svém působení v mezinárodní soutěži a bude v ní hrát od sezony 2014/15.
Lev pozná nového soupeře z Finska
Lev pozná nového soupeře z Finska | Foto: CPA - Eduard Erben

Helsinky - Tradiční finský klub Jokerit Helsinky se definitivně domluvil s vedením KHL na svém působení v mezinárodní soutěži a bude v ní hrát od sezony 2014/15.

O vstupu šestinásobných finských mistrů do Kontinentální hokejové ligy se jednalo od léta a dnes obě strany dohodu zpečetily.

Jokerit ještě musí do 30. dubna příštího roku předložit potřebné finanční záruky, nicméně to už by měla být pouhá formalita. "Žolíci" se tak stanou prvním klubem v KHL ze země mimo bývalý Sovětský svaz a východní Evropu.

Ke vstupu do Kontinentální ligy směřoval Jokerit od léta, kdy ruští investoři v čele s miliardářem Borisem Rotenbergem získali od dlouholetého majitele klubu Harryho Harkima plnou kontrolu nad domovskou Hartwall Areenou. Ruští podnikatelé vlastní také 49 procent akcií klubu.

Jokerit byl založen v roce 1967 a jednou z jeho legend je český útočník Otakar Janecký, jenž v klubu působil v devadesátých letech. Jeho číslo 91 bylo na počest vyřazeno z užívání.

V KHL v této sezoně hraje 28 mužstev z osmi zemí včetně České republiky, kterou zastupuje Lev Praha.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Tongu, kde vybuchla podmořská sopka, dorazila první pomoc ze zahraničí

Na tichomořské souostroví Tonga ve čtvrtek dorazila první dvě letadla s materiální pomocí, pět dní poté, co na ostrovech způsobila obrovské škody erupce podmořské sopky a následná vlna tsunami. Informovala o tom agentura Reuters. Podle ní se také podařilo obnovit telefonní spojení mezi Tongou a zbytkem světa.

Záchranné týmy v uplynulých dnech usilovně odklízely vrstvu vulkanického popela z přistávací dráhy mezinárodního letiště na největším ostrově Tongatapu, aby skrze něj mohla začít proudit humanitární pomoc pro 105 tisíc obyvatel Tongy. Po uvolnění dráhy tam přistálo letadlo C-130 Hercules vyslané Novým Zélandem. Přiletěl také vojenský letoun z Austrálie, informovala tamní vysílací společnost ABC.

Zdroj: ČTK
Další zprávy