Kazaň pouze remizovala s Novokuzněckem

ČTK
4. 2. 2007 20:43
Moskva - V nedělním kole švýcarské ligy se dařilo Petru Tatíčkovi. V ruské lize Kazaň pouze remizovala s Novokuzněckem.
Ak Bars Kazaň.
Ak Bars Kazaň. | Foto: Reuters

RUSKO

Hokejisté mistrovské Kazaně v neděli v ruské lize překvapivě pouze remizovali 2:2 s Novokuzněckem, jenž nasbíral v sezoně o 50 bodů méně. </P>

Lídr soutěže se sice dostal v 57. minutě do vedení díky trefě nejproduktivnějšího hráče ligy Alexeje Morozova, jemuž nahrál český obránce Jan Novák, hostům se však podařilo vyrovnat. Sedmašedesát sekund před třetí sirénou stanovil konečné skóre Maxim Rybin.

Tabulka ZDE

Výsledek - 41. kolo:
Kazaň - Novokuzněck 2:2 po prodl. (za domácí Novák 0+1).

ŠVÝCARSKO

Hokejisté prvního celku tabulky Davosu vedli i díky brance Petra Tatíčka v nedělním utkání švýcarské ligy nad Langnau už 3:0, přesto nakonec prohráli 4:5 v prodloužení. Jejich zaváhání využilo druhé Lugano, které po vítězství 5:3 nad Klotenem ztrácí už jen dva body.

TABULKA ZDE

Výsledky - 40. kolo:
Davos - Langnau 4:5 v prodl. (za domácí Tatíček 1+0), Lugano - Kloten 5:3.

SLOVENSKO

Český hokejista Zvolenu Luděk Krayzel nedohrál nedělní utkání 49. kola slovenské extraligy v Trenčíně. Zkušený útočník už ve 4. minutě otevřel skóre zápasu, ale necelé tři minuty nato po souboji u mantinelu ztratil rovnováhu a z ledu ho odnesli zdravotníci na nosítkách a se zafixovaným krkem. Domácí Dukla vyhrála 4:3 po samostatných nájezdech.

Sedmibodový náskok mají po dnešku v čele Košice, které zvítězily i díky gólu obránce Miroslava Javína 4:0 v Popradu. Domácí nastoupili kvůli velké marodce jen v šestnácti hráčích, z toho dvanáct bylo juniorů.

Husarský kousek se povedl Trokanovi z Martina, jenž při vítězství 4:2 na ledě mistrovské Žiliny vstřelil všechny góly svého týmu.

Výsledky - 49. kolo:
Žilina - Martin 2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
Branky
: 9. Hvila, 50. Lezo (Turoň) - 24., 26., 31. a 57. Trokan (na druhou J. Polák). Rozhodčí: Országh - Halecký, Miľovčík. Vyloučení: 9:12. Využití: 2:1. Diváci: 3125.

Slovan Bratislava - Skalica 7:1 (1:0, 4:0, 2:1)
10. a 34. Uram (Pavlas), 23. Kuľha, 23. Tvrdoň, 26. Vorel, 46. Lažo, 56. Kukumberg - 59. M. Šátek. Rozhodčí: Marušin - Mášik, M. Valach. Vyloučení: 12:14, navíc Kukumberg (Slovan) 10 min. Využití: 4:1. Diváci: 4125.

Poprad - Košice 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
22. Dravecký, 26. Javín, 36. Šimurda, 60. Jenčík. Rozhodčí: Jonák - Goga, Horínek. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2800.

Liptovský Mikuláš - Nitra 4:5 (1:0, 1:3, 2:2)
20. Kriška, 38. M. Školiak, 49. M. Miklík, 60. Hovorka - 24. J. Mihálik, 35. J. Kováčik, 35. M. Chrenko, 48. M. Štefanka, 52. Pupák. Rozhodčí: Lokšík - Müllner, Bulko. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. Diváci: 2050.

Dukla Trenčín - Zvolen 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)
12. Fatyka, 18. V. Nemec, 32. Húževka (Křetinský), rozhodující sam. nájezd Húževka - 4. Krayzel, 32. Dlouhý, 58. Cibula (Turek). Rozhodčí: Baluška - Novák, J. Tvrdoň. Vyloučení: 7:7. Bez využití. Diváci: 4470.