Kanonáda českých mladíků. Dánům na MS vstřelili 8 gólů

13. 4. 2012 17:08
MS hráčů do 18 let: Česko - Dánsko 8:4
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Znojmo - Čeští hokejisté do osmnácti let vstoupili vítězstvím do letošního mistrovství světa, jež pořádají jihomoravská města Znojmo, Brno a Břeclav.

V pátek porazili svěřenci Jiřího Vebera Dánsko 8:4.

Pro vývoj utkání byla nejdůležitější druhá třetina, v níž padlo celkem osm branek a z toho šest do sítě seveřanů.

Ještě v první třetině poslal Česko do vedení syn někdejšího hráče New Yorku Islanders Davida Volka Dominik, který v přesilovce ztečoval střelu Tomečka mimo dosah brankáře Hansena. Dánové ovšem stihli vyrovnat ještě před první sirénou, když si zpoza brány vyjel Bjorkstrand a překonal Langhammera.

Seveřané pak měli ještě několik šancí, nicméně další góly padaly až ve druhé části a do sítě seveřanů. Nejprve poslal Čechy do vedení další chytrou tečí Soumelidis a o dvě minuty později zvýšil na 3:1 Martin Procházka.

Po další brance obránce Jana Štencela už to gólman Dánů nevydržel a přenechal své místo kolegovi Sorensenovi, ale ani ten smršť českých branek nezastavil. Po osmnácti sekundách na ledě totiž inkasoval po další rychlé české akci, na jejímž konci zakončoval do prázdné branky Jakub Vrána.

Dány tak postavil zpátky do hry až další gól Bjorkstranda, jenž se trefil svižnou střelou zápěstím od pravého mantinelu. Na 3:6 pak snížil po chybě českých obránců kapitán seveřanů Lauridsen, ovšem hned o půl minuty kontroval v podobné situaci Dominik Simon. Divokou druhou část pak uzavřel další přesilovkovou brankou Ondřej Slováček.

Ve třetí části padly ještě dvě branky. Nejprve se gólově prosadil Mraco Illeman, ale na jeho trefu zareagoval svým druhým zásahem v utkání Jakub Vrána.

Další zápas čeká české mladíky na MS zítra, kdy vyzvou v Břeclavi Američany.

Mistrovství světa hokejistů do 18 let ve Znojmě:

Skupina A:

Česká republika - Dánsko 8:4 (1:1, 6:2, 1:1)

Branky: 27. a 56. Vrána, 6. Volek, 23. Soumelidis, 25. Procházka, 27. Štencel, 32. Simon, 36. Slováček - 14. a 29. Bjorkstrand, 32. Lauridsen, 53. Illemann. Rozhodčí: Salonen (Fin.), Sidorenko (Běl.) - Dalgleish (Brit.), Kohler (Švýc.). Vyloučení: 4:7. Využití: 3:0. Diváci: 1694.

Sestava ČR: Langhammer - Šidlík, Šulák, Košťálek, Houfek, Knot, Štencel, Běhal - Chlapík, Volek, Tomeček - Slováček, Zadražil, Hudeček - Vrána, Soumelidis, Simon - Sedláček, Matějček, Procházka. Trenér: Jiří Veber.