Kanadští mladíci zůstali v Super Sérii neporaženi

rou
10. 9. 2007 20:00
Vzpomínka na Sérii století skončila pro Rusko debaklem
Kapitán kanadského týmu Milan Lucic zvedá trofej pro vítěze Super Série mezi hokejisty Kanady a Ruska do dvaceti let. | Foto: Reuters

Vancouver - Před pětatřiceti lety rozhodoval obrovské drama v posledním zápase Série století mezi hokejisty Sovětského svazu a Kanady Paul Henderson 34 vteřin před koncem. Jeho gól tehdy znamenal vítězství Kanaďanů i v celé osmizápasové sérii.

Právě legendární střetnutí Sovětů s profesionály z NHL měla připomenout tzv. Super Série. O vítězství se ale utkali hokejisté obou zemí mladší dvaceti let.

Poslední zápas před více než 18 000 diváky ve Vancouveru nebyl ani zdaleka tak dramatický, jako ten před pětatřiceti lety v Moskvě, ale fanoušci Kanady mohli být spokojeni stejně - mladíci s javorovým listem na dresu rozstříleli Rusko 6:1 a se sedmi výhrami a jednou remízou sérii zcela ovládli.

Kanadští mladíci válcují Rusko a vyprodávají arény - čtěte ZDE

Kanaďané znovu těžili z přesilovek a po bezbrankové první třetině využili ve druhé části hned tři početní výhody.

Šarvátka mezi Kanaďanem Lucicem (vlevo) a Vjačeslavem Vojnovem z Ruska.
Šarvátka mezi Kanaďanem Lucicem (vlevo) a Vjačeslavem Vojnovem z Ruska. | Foto: Reuters

Tři góly přidali i ve třetí třetině, Rusové se zmohli jen na čestný úspěch, který tři minuty před koncem zaznamenal Dadonov.

V domácím dresu zazářil Kyle Turris, který ve třetí třetině skóroval dvakrát.

Na ruské straně tekly i emoce, za rvačku zamířili předčasně do šatny Milan Lucic a Vjačeslav Vojnov.

Kanaďané v Super Sérii jasně dominovali, o čemž svědčí i celkové skóre 39:13 v kanadský prospěch.