24. 11. 2011 8:20
NY Islanders-Philadelphia 3:4p, Detroit-Calgary 5:3
Jaromír Jágr ve svém prvním zápase za Philadelphii.
Jaromír Jágr ve svém prvním zápase za Philadelphii. | Foto: ČTK/AP

Praha - Necelých osm minut strávil na ledě Jaromír Jágr při svém návratu po zranění. V průběhu druhé třetiny utkání proti New Yorku Islanders jej však zdravotní problémy začaly trápit znovu, a tak ze zápasu odstoupil.

"Nestalo se nic, prostě jsem uspěchal návrat. Ve druhé třetině jsem se během přesilovky hnal za pukem. Byl jsem ve špatné pozici a tříslo jsem moc natáhl. Znovu jsem se zranil. Zase jsem si natáhl stejný sval," řekl devětatřicetiletý útočník.

Několik dalších duelů tak bude muset znovu vynechat.

Flyers i bez něj dokázali srovnat dvoubrankové manko a v prodloužení dobýt na ledě ´Ostrovanů´ vítězství 4:3. Asistencí k němu pomohl útočník Jakub Voráček.

Jágr zkusí ve středu nastoupit k zápasu proti Islanders
Gól, asistence, výhra. To byl Hemského 500. zápas v NHL

Drama, které trvalo déle než klasických 60 minut, viděli mj. i ve Washingtonu, kde se odbýval souboj českých reprezentačních gólmanů Tomáše Vokouna a Ondřeje Pavelce.

Výhru 4:3 nakonec slavil strážce domácí svatyně, který svůj tým podpořil 22 zákroky. Pavelec úspěšně kryl 33 střel.

Hned dvěma góly se na výhře Phoenixu 4:2 nad Anaheimem podílel Radim Vrbata. Při první trefě přitom zužitkoval fantastickou přihrávku Martina Hanzala.

Český hokejista, který v létě podepsal s týmem novou tříletou smlouvu na devět miliónů, se po slabším startu do sezony rozstřílel a v posledních jedenácti utkáních dal deset branek.

Na udržení skvělé bostonské série deseti výher v řadě měl ve středu zásluhu i David Krejčí, který asistoval i vyrovnávacího gólu na 3:3. Bruins pak rozhodli v samostatných nájezdech.

V obou gólech vítězného utání Floridy s New Yorkem Rangers měl prsty přihrávající Tomáš Fleischmann. Stejný příspěvek na výhře Detroitu 5:3 proti Calgary zaznamenal Jiří Hudler.

Pouze na bod stačily gól a asistence forvarda Caroliny Jiřího Tlustého ve střetnutí s Montrealem. Z vítězství 4:3 po nájezdech se nakonec radoval kanadský celek.

Buffalo - Boston 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 1:2, 0:1 - 0:0)
12. Ehrhoff, 16. Vanek, 32. Brennan - 24. Seguin, 36. Marchand, 44. Chára (Krejčí), rozhodující nájezd Pouilot.

New Jersey - Columbus 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
25. Zubrus (Eliáš), rozhodující nájezd Kovalčuk - 47. Boll (Prospal).

NY Islanders - Philadelphia 3:4 v prodl. (3:1, 0:1, 0:1 - 0:1)
1. a 11. Okposo, 19. Grabner - 55. a 63. Briere, 1. Meszároš, 26. Hartnell (Voráček).

Pittsburgh - St. Louis 2:3 v prodl. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:1)
44. Sullivan, 55. J. Neal - 6. Nichol, 51. Langenbrunner, 65. Pietrangelo (Sobotka).

Washington - Winnipeg 4:3 v prodl. (2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)
14. a 62. Chimera, 6. Sjomin, 24. Bäckström - 14. Ladd, 17. Wellwood, 53. Little. Tomáš Vokoun odchytal za Washington celé utkání, inkasoval tři branky z 25 střel a úspěšnost zásahů měl 88 procenta. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval čtyři branky z 37 střel a úspěšnost zásahů měl 89,19 procenta.

Carolina - Montreal 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)
1. Tlustý, 6. A. Stewart, 44. Sutter (Tlustý) - 30. Eller, 41. Cammalleri, 45. Moen, rozhodující nájezd Gionta.

Detroit - Calgary 5:3 (1:0, 1:2, 3:1)
7. a 43. Holmström (na první Hudler), 28. I. White, 53. Dacjuk, 54. Filppula (Hudler) - 21. a 46. O. Jokinen, 23. Morrison.

Florida - NY Rangers 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
11. Garrison (Fleischmann), 22. Versteeg (Fleischmann) - 25. Stepan.

Minnesota - Nashville 3:2 (0:1, 0:0, 3:1)
42. Heatley, 50. Brodziak, 54. Clutterbuck - 6. Tootoo, 54. Suter (Erat).

Dallas - Los Angeles 3:2 v prodl. (0:0, 0:2, 2:0 - 1:0)