Jágr: Mohl jsem vstřelit pět gólů, dřív bych je dal

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
30. 12. 2011 9:00
VIDEO Jágr se bučení Tučňáků nelekl. Slavil gól i výhru

Praha - Nevraživé prostředí přichystali fanoušci Pittsburghu ´zrádci´ Jaromíru Jágrovi, který poprvé od svého přestupu do Philadelphie nastoupil v místním Consol Energy Centru.

Někdejší hvězda Penguins, která v dresu s tučňákem strávila 11 sezon, a nyní útočník konkurenčních Flyers se však nenechal vytrvalým bučením zastrašit a gólem pomohl Philadelphii k výhře 4:2.

Dvě asistence přidal také další český forvard Jakub Voráček.

Sýkora dal Buffalu dva góly, Vokoun vychytal Rangers
VIDEO Jágr bodoval, Letci však v Tampě utrpěli debakl

Jágr se prosadil ve 27. minutě, kdy za modrou čárou převzal puk od Girouxe a překvapivou kličkou do bekhendu překonal z mezikruží gólmana Fleuryho.

"Cítil jsem se dobře, měl jsem hodně šancí. Mohl jsem klidně skórovat pětkrát a nikdo by nemohl být překvapený. Před patnácti lety bych těch pět gólů dal, teď už ne," řekl Jágr po zápase.

Jágrův dobrý výkon ocenil i kouč Letců Peter Laviolette. "Jsem si jistý, že byl (Jágr) šťastný, že tu zase hrál a jakou roli při naší výhře sehrál."

Hned tři asistence zaznamenal obránce Minnesoty Marek Židlický, čímž přispěl k výhře nad Edmontonem 4:3 a ukončení osmizápasové série porážek. Za Oilers se potřetí v této sezoně trefil Ladislav Šmíd.

Dvě asistence Jiřího Tlustého pomohly Carolině k obratu proti Torontu. Huricanes sice na začátku 50. minuty prohrávali 1:3, jenže slepenými góly stihli vyrovnat a v prodloužení rozhodl o jejich vítězství Staal.