Jágr k nezastavení. Jedenáctým gólem pomohl kanonádě

17. 10. 2009 17:42
Novokuzněck - Omsk 1:5
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Moskva - Nejlepší střelec Kontinentální hokejové ligy Jaromír Jágr dal jedenáctý gól v sezoně. Přispěl jím k dnešnímu vítězství Avangardu Omsk 5:1 v Novokuzněcku, jehož jedinou branku vstřelil český obránce Jiří Marušák.

Hosté rozhodli zápas hned v první třetině. V sedmé minutě už vedli 2:0, v přesilovce pak přidal svůj druhý zásah v utkání Kurjanov.

Další využitá přesilová hra na konci druhé třetiny přinesla díky Marušákovi domácímu mužstvu naději na zdramatizování duelu, tu však po pěti minutách třetího dějství uhasil Jágr gólem dosaženým taktéž v početní výhodě.

Poslední gól dal 15 sekund před koncem Svitov.

Jágrův spoluhráč ze zlatého týmu na MS ve Vídni 2005 Josef Vašíček pomohl brankou a nahrávkou k nečekanému vítězství Jaroslavle 4:1 nad Petrohradem. Urostlý český centr asistoval v 8. minutě u vedoucího gólu Kirjuchina a na začátku třetí třetiny sám zvýšil na 3:1.

Jediný gól Petrohradu, jenž se mohl v případě výhry dostat do čela celé KHL, vstřelil ještě v první části Petr Čajánek. V přesilovce se prosadil po souhře se svými hvězdnými spoluhráči Alexejem Jašinem a Maximem Sušinským.

Kontinentální hokejová liga:
Novokuzněck - Omsk 1:5 (Marušák 1+0 - Jágr 1+0), Ufa - CSKA Moskva 3:0, Atlant Mytišči - Viťaz Čechov 3:0 (Novotný 0+1), Balašicha - Nižnij Novgorod 3:1 (za hosty Krstev 0+1), Jaroslavl - Petrohrad 4:1 (Vašíček 1+1 - Čajánek 1+0).