Jágr dal tři góly, ale Rangers prohráli

SportPlus
23. 3. 2006 7:06
New York - Ani tři branky českého útočníka Jaromíra Jágra nestačily New Yorku Rangers k tomu, aby pokořil hostující Philadelphii. Jezdci prohráli 3:6 a jejich soupeř je bodově dohnal.

Na všechny Jágrovy branky nahrál Martin Ručinský, za Letce jednou asistoval Petr Nedvěd.

Na triumfu hostí měly lví podíl tři využité přesilovky v první třetině. Jágr sice ve 12. minutě otevřel skóre zápasu a v 17. minutě upravoval na 2:1, jenže pak hosté pevně uchopili otěže zápasu. "V té chvíli jsem si připadal šťastný a věřil jsem v úspěch," uvedl po zápase.

O necelých čtyřicet vteřin později však Ryan Hollweg brutálně krosčekoval R. J. Umbergera a Philadelphia dostala možnost hrát pětiminutovou přesilovku. Do konce třetiny stihli Flyers i díky brance Michala Handuže vteřinu před sirénou skóre otočit.

"Byla to jedna z nejhorších ran do hlavy. Pokaždé, když se něco takového u mantinelu stane, je to velká rána," řekl  Umberger, který se do hry vrátil s několika stehy nad obočím.

"Byl to okamžik, kdy se zápas otočil," pochvaloval si hostující centr Peter Forsberg.

Jaromír Jágr sice ještě v 37. minutě snižoval na 3:4, ale to už bylo ze strany Rangers vše. Připsal si tak aspoň třetí hattrick v této sezoně a patnáctý v zámořské kariéře vůbec.

Střelec dvou gólu hostí Mike Knuble českého útočníka pochválil. "Byl to ten starý dobrý Jágr. Proti němu se nikdy nehraje jednoduše," uvedl.

Philadelphia tak dohnala svého soupeře v čele Atlantické divize, oba týmy mají 88 bodů. Zatímco Flyers čeká ještě 12 zápasů, Rangers mají k dispozici o jeden více.

Útočník NY Rangers Jaromír Jágr (vpravo) v souboji s philadelphským Peterem Forsbergem před brankářem Robertem Eschem. | Foto: Aktuálně.cz

Útočník Buffala Jiří Novotný si připsal druhý zámořský gól v kariéře, ale Buffalo stejně doma Carolině podlehlo 3:4. Za soupeře jednou nahrával bek František Kaberle.

Hurricanes vedli po čtyřiceti minutách hry už 4:0. Domácí sice v poslední třetině mohutně finišovali, ale prodloužení si nevybojovali. Novotný se trefil jako poslední muž zápasu v 53. minutě, kdy snížil na nadějných 3:4. Další pokusy domácích však pochytal Martin Gerber.

O vítězství Anaheimu nad Coloradem v prodloužení rozhodl proměněný samostatný nájezd Jonathana Hedströma. Švédský křídelní útočník se v 54. minutě dostal do brejku, ale než se pokusil něco vymyslet na slovenského gólmana Petera Budaje, byl poslán k zemi Brettem McLeanem.

Nabídnutou opakovanou šanci Švéd využil a dokonal tak obrat zápasu, v němž ještě ve 34. minutě vedli hosté 4:1.

Buffalo - Carolina 3:4 (0:0, 0:4, 3:0)
Branky: 43. Pominville, 51. Vanek, 53. Novotný - 27. K. Adams, 29. Stillman, 38. Babčuk (F. Kaberle), 39. Williams. Střely na branku: 27:25. Diváci: 18.690.

New York Rangers - Philadelphia 3:6 (2:3, 1:1, 0:2)
Branky: 12., 17. a 37. Jágr (na všechny Ručinský) - 16. a 18. Knuble, 20. Handzuš (Nedvěd), 26. Gagne, 53. Carter, 60. Kapanen. Střely na branku: 23:36. Diváci: 18.200.

Florida - Washington 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
Branky: 21. Nieuwendyk, 27. Stümpel, 29. Sim - 19. Willsie, 49. Zubrus. Střely na branku: 40:30. Diváci: 14.802.

Dallas - Minnesota 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
Branky: 20. J. Jokinen, 44. Lehtinen, 46. Klemm, 50. Barnes - 11. Gáborík, 36. Rolston. Střely na branku: 24:17. Diváci: 17.609.

Anaheim - Colorado 5:4 v prodl. (1:3, 1:1, 2:0 - 1:0)
Branky: 33. a 41. S. Niedermayer, 16. Getzlaf, 48. McDonald, 64. Hedström z trestného střílení - 6. Sakic, 10. McLean, 11. Laaksonen, 24. Turgeon. Střely na branku: 36:29. Diváci: 15.623.