Jágr dává v reprezentaci góly už 25 let. Přibude zlatý hřeb?

Hokejový útočník Jaromír Jágr dal první branku v národním dresu před 25 lety. Připomeňte si s námi jeho reprezentační kariéru.
"Když se řekne Jágr, tak si všichni představí hráče, který dokáže rozhodnout zápas. A já cítím, že na to už nemám." Tahle slova řekl Jaromír Jágr na konci světového šampionátu v Minsku 2014, kde Češi získali čtvrté místo. A ohlásil konec reprezentační kariéry.
Rok se s rokem sešel a Jaromír Jágr je největší českou hvězdou na MS 2015. Semifinále s Finskem rozhoduje dvěma góly (a přihrávkou na další), na kontě má devět bodů a šest branek. Více jich nikdy na kontě během jediného šampionátu neměl.
První gól v reprezentaci přitom Jágr vstřelil před více než čtvrtstoletím, 4. února 1990. Zavzpomínejte s námi na jeho dlouhou a úspěšnou reprezentační kariéru.
Kladenský rodák a odchovanec se tehdy, krátce před svými 18. narozeninami, trefil v přípravě do branky Švédska, a pomohl tak Československu k výhře 2:1. Byl to jeho teprve druhý oficiální start v dresu "áčka".
Foto: Milan Kammermayer
Sport Sport
Aktualizováno 15. 5. 2015 9:57
Hokejový útočník Jaromír Jágr dal první branku v národním dresu už před 25 lety. Připomeňte si s námi jeho reprezentační kariéru.

Více o Jaromíru Jágrovi si přečtěte ZDE

 

Právě se děje

Další zprávy