19. 6. 2011 21:37
Češi na úvod MS nastříleli devět gólů
Karel Rachůnek přispěl gólem k výhře českých inline hokejistů.
Karel Rachůnek přispěl gólem k výhře českých inline hokejistů. | Foto: Reuters

Pardubice - Čeští inline hokejisté zvítězili na úvod domácího mistrovství světa IIHF v Pardubicích nad Německem vysoko 9:1.

Čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí se na výhře podílel Luděk Brož, gól a tři přihrávky zaznamenal Martin Vozdecký. Němci hned sedmkrát trefili tyč.

V dalším zápase čeká tým kouče Petra Hemského v pondělí znovu od 18:00 v ČEZ Aréně Finsko, které v prvním utkání základní skupiny B rozstřílelo Švédy 10:4.

Pavelec hokejbalistům nepomůže, Rachůnek míří na inline

Brankostroj českého týmu se rozjížděl pomalu a Němci byli také nebezpeční. V 10. minutě už ale po akci Patrika Šebka otevřel skóre kapitán Tenkrát. V druhé čtvrtině Češi vždy zvýšili krátce poté, co Němci trefili tyč. Skórovali Strýček a po krásné zadovce Vozdeckého Brož.

Do druhé poloviny utkání nastoupil do německé branky místo Vollmera Ower a odolával šest minut, než jej překonal Vozdecký. Ve zbývající části třetí čtvrtiny jej ještě stihli překonat Mojžíš, Karel Rachůnek, Kameš a Brož, který se trefil podruhé v utkání.

Češi byli při chuti a na úvod závěrečné části skórovali i ve vlastním oslabení. Český gólman Handl nakonec čisté konto neudržel, 134 vteřin před koncem jej překonal Greilinger.

"Jednoduché to rozhodně nebylo, Němci několikrát trefili tyč. Je dobře, že jsme vyhráli a máme dobrý vstup do turnaje," řekl Rachůnek. Hokejový mistr světa z loňska byl rád, že na zápas přišly dvě tisícovky příznivců. "Ani jsem nečekal, že by jich přišlo na inline tolik. Byl to dobrý základ," dodal Rachůnek.