Hudler s Haškem vyhráli Detroitu nájezdy

spo
4. 10. 2007 7:05
Detroit porazil Anaheim 3:2 po samostatných nájezdech
Kuriózní zásah detroitského gólmana Dominika Haška v zápase s Anaheimem.
Kuriózní zásah detroitského gólmana Dominika Haška v zápase s Anaheimem. | Foto: Reuters

Detroit - Po předpremiéře 90. sezóny NHL v Londýně se ve středu v noci rozjela slavná hokejová liga v zámoří naplno.

V 15. minutě první třetiny se brankář Dominik Hašek a útočník Jiří Hudler předvedli v zápase Detroitu s Anaheimem poprvé. Hašek podle rozhodčího nafilmoval faul, Hudler si jeho prohřešek odseděl na trestné lavici.

Jejich představení z konce zápasu patřilo k mnohem povedenějším. Detroit prohrával po dvou třetinách 1:2, na začátku třetí části Holmström vyrovnal. Když i po prodloužení svítil na kostce výsledek 2:2, musely rozhodnout samostatné nájezdy.

Hudler tváří v tvář brankáři

V nich si český gólman i jeho protějšek Ilja Bryzgalov nejprve připsaly po dvou úspěšných zásazích. Rozhodnutí přišlo ve třetí sérii.  Hudler překonal Bryzgalova a Hašek vzápětí vychytal Perryho.  Domácí se mohli radovat z výhry 3:2.

"Při nájezdech jste vždycky trochu pod tlakem. Jsem proto velmi šťastný, že to tam spadlo," cituje Hudlera agentura Associated Press.

Ilja Bryzgalov byl přesto vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Ze 42 střel kryl 40, Hašek měl o poznání méně práce, z 15 střel pustil za záda dvě. Druhou hvězdou zápasu se stal Jiří Hudler.

"Myslím, že to byla vzrušující hra pro diváky a vůbec pro všechny, kdo byli na stadionu, včetně hráčů," rozplýval se po utkání podle Associated Press Dominik Hašek.

Šťastný zářil

Ze čtyř sehraných zápasů skončil pouze duel Colorada s Dallasem v normální hrací době. Na ledě zářil další z rodu Štastných, syn Petera Štastného Paul. Jedenadvacetiletý mladík zaznamenal hattrick a pomohl Coloradu k vítězství 4:3.

Na druhý a třetí gól mu přihrál Jaroslav Hlinka, jenž si již v přípravných utkáních vydobyl pověst  zkušeného nahrávače.

Colorado - Dallas 4:3 (19., 22. a 32. P. Stastny, 37. Wolski - 28. Halpern, 48. J. Jokinen, 58. Hagman)

Ottawa - Toronto 4:3 (PP) (11. a 14. Antropov, 36. Stajan - 55. a 63. Heatley, 8. Vermette, 15. Alfredsson)

Montreal - Carolina 3:2 (PP) (50. a 62. S. Koivu, 14. Streit - 4. E. Cole, 53. Hedican)

Detroit - Anaheim 3:2 (SN) (10. Zetterberg, 55. Holmström, rozhodující nájezd Hudler - 35. Bertuzzi, 40. Getzlaf)