Hudler dal jediný gól Detroitu. Dallas snížil sérii

roj
17. 5. 2008 22:47
Detroit - Dallas 1:2
Hokejista Detroitu Red Wings Niklas Kronvall (nahoře) ve střetu s Mikem Ribeirem z Dallasu Stars v pátém finále Západní konference. | Foto: Reuters

Detroit - Hokejisté Detroitu promarnili i druhou šanci na postup do finál play off NHL, když v sobotu prohráli v pátém finále Západní konference na svém ledě s Dallasem 1:2 a umožnili svému soupeři snížit sérii na 2:3 na zápasy.

Jedinou branku domácího celku dal český hokejista Jiří Hudler, jenž srovnával v první třetině na 1:1 a připsal si čtvrtou terfu v letošním play off.

Hvězdou utkání byl brankář hostů Marty Turco, jenž pochytal osmatřicet střel a předvedl se snad v ještě lepší formě než ve čtvrtečním duelu, v němž chytil o pět střel méně.

Turco navíc asistoval u rozhodujícího gólu zápasu, když na začátku druhé třetiny vyslal do šance Joela Lundqvista, který prostřelil gólmana Detroitu  Chrise Osgooda.

Gólman Dallasu byl i na začátku akce, na jejímž konci byl vedoucí gól Stars. Po asistencích Niklase Hagmana a Brada Richardse otevřel skóre v desáté minutě tečovanou střelou obránce Travor Daley.

Brankář Detroitu Red Wings Chris Osgood dostává gólod hokejisty Dallasu Stars Trevora Daleyho v pátém finále Západní konference NHL. | Foto: Reuters

Detroit byl však v těchto chvílích aktivnější a střeleckou převahu proměnil v přesilovce Hudler, jenž pokus Niklase Kronwalla nadvakrát propasíroval do branky.

V polovině zápasu přišla spolupráce Turca s Lundqvistem, jenž po brejku potrestal chybu obránce Cheliose gólem na 2:1.

Další šanci na postup bude mít Detroit v pondělí, kdy jej hostí na svém ledě Dallas.

Detroit - Dallas 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)