Hokejový Phoenix bavil Prahu, teď v zámoří prohrává

18. 10. 2010 7:50
NHL: Anaheim - Phoenix 3:2, Vancouver - Carolina 5:1
NHL pokračovala nočními zápasy.
NHL pokračovala nočními zápasy. | Foto: Reuters

New York - Hokejisté Phoenixu Coyotes v letošní NHL zatím tápou. Zatímco v Praze předváděli především v prvním utkání z Bostonem skvělý hokej, v zámoří se jim nedaří.

Po návratu z evropského kontinentu prohrál Phoenix již třetí zápas v řadě. Na ledě Anaheimu sice dokázal ve třetí třetině smazat dvougólové vedení domácích, v závěru zápasu však rozhodl Corey Perry. Anaheim zvítězil 3:2.

Vokoun září. V NHL vychytal druhou nulu po sobě
Toronto i díky Kaberlemu dál senzačně vede NHL
Pavelec o kolapsu: Pamatuji si hymnu a pak až sanitku
Vrbata: Dva góly jsou závazek. Teď je budou chtít pořád

Na vlas stejnou statistiku mají po evropském turné hráči Caroliny. Ani ti se v noci znovu nedokázali prosadit a ve Vancouveru podlehli vysoko 1:5.

Domácí měli rovněž co napravovat a pomohla jim změna ve složení útoků. Do první formace ke švédským dvojčatům Sedinovým byl zařazen Mason Raymond a zápas rozhodl. Útočník zaznamenal dvě branky a jednu asistenci.

Výsledky NHL:

Anaheim - Phoenix 3:2 (24. Fowler, 30. Lydman, 55. Perry - 42. Upshall, 52. Belanger).

Vancouver - Carolina 5:1 (10. a 47. Raymond, 6. Alberts, 30. Samuelsson, 55. Kesler - 39. O'Sullivan)

4. Calgary 4 2 0 2 8:11 4
5. Minnesota 4 1 1 2 10:11 3

Pacifická divize:

1. Dallas 4 4 0 0 16:10 8
2. Los Angeles 4 3 0 1 10:6 6
3. Anaheim 6 2 1 3 13:23 5
4. Phoenix 4 1 1 2 8:10 3
5. San Jose 3 1 1 1 7:9 3

Poznámka: Čísla ve sloupcích za názvem klubu označují počet odehraných zápasů, výher (2 body), porážek v prodloužení nebo po samostatných nájezdech (1 bod), proher v normální hrací době (0 bodů), skóre a počet získaných bodů.