Velmi dobrá zpráva. Juniorský reprezentant Pinkas vyhrál boj s rakovinou

ČTK ČTK
21. 1. 2023 11:00
Devatenáctiletý hokejista Matěj Pinkas se vyléčil z rakoviny, s kterou bojoval od loňského října. Juniorský reprezentant oznámil dobrou zprávu na Instagramu.
Matěj Pinkas s potvrzením, že se vyléčil z rakoviny.
Matěj Pinkas s potvrzením, že se vyléčil z rakoviny. | Foto: Matěj Pinkas via Indtagram

"Cancer-free!!! Mám obrovskou radost že to konečně můžu říct. Děkuju všem z onkologického oddělení Fakultní nemocnice Motol a taky těm, co mě podporovali a drželi mi palce," uvedl hráč extraligového Hradce Králové, který měl v této sezoně sbírat zkušenosti se seniorským hokejem v prvoligovém Kolíně.

Odchovanec pražských Letňan startoval v sezoně 2020/21 na mistrovství světa hráčů do 18 let. Loni v létě oblékl dres juniorské reprezentace na turnaji ve Finsku. O možnost zahrát si na nedávném mistrovství světa, kde česká dvacítka získala stříbrné medaile, ale kvůli nemoci přišel.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 9 minutami

Tržby v malooobchodě loni klesly o 3,6 procenta, o rok dříve stouply

Maloobchodní tržby v Česku se loni meziročně snížily o 3,6 procenta, o rok dříve stouply o 4,4 procenta. V samotném prosinci tržby obchodníků osmý měsíc za sebou v meziročním srovnání klesly. Pokles ale zpomalil na 7,3 procenta z listopadových revidovaných 8,9 procenta.

Pokles tržeb v posledním měsíci roku ovlivnil prodej potravin i nepotravinářského zboží, přičemž tržby za potraviny se dostaly na nejnižší hodnotu od roku 2001, tedy od začátku zjišťování. Vyplynulo to z informací, které na webu zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ).

Za celý rok 2022 se tržby za potraviny meziročně snížily o 5,1 procenta a za nepotravinářské zboží o 2,9 procenta. Za pohonné hmoty obchodníci utržili podle ČSÚ o 1,5 procenta méně než v roce 2021 a za prodej a opravy motorových vozidel o 4,2 procenta méně.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Při sesuvech půdy v jižním Peru zemřelo nejméně 36 lidí

Nejméně 36 lidí zemřelo v jižním Peru při sesuvech půdy, které byly způsobeny vytrvalými dešti. Uvedla to agentura AP s odvoláním na místní úřady.

Wilson Gutiérrez, představitel civilní obrany v okrese Mariano Nicolás Valcárcel, řekl místnímu rádiu, že v odlehlé části okresu bylo nalezeno 36 těl. Mezi mrtvými je pět lidí z dodávky, kterou strhl do řeky příval bahna.

V důsledku povodní a sesuvů půdy je podle civilní ochrany neobyvatelných 630 domů.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Dálnici D5 na Tachovsku uzavřela ve směru na Prahu nehoda dodávky

Dálnici D5 u Boru na Tachovsku uzavřel v úterý ráno zhruba na hodinu ve směru na Prahu na 127. kilometru náraz dodávky do svodidel. Později byl provoz částečně obnoven. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) a policie. Podle policistů jsou na místě zranění.

Nehoda se stala kolem 05:00. Doprava byla nejprve odkloněna na Exitu 128 Bor až po Exit 119 Benešovice. Po 06:00 oznámilo ŘSD, že je už dálnice průjezdná jedním pruhem a netvoří se kolony.

Zdroj: ČTK
Další zprávy