Hokejisté USA porazili Bělorusko

ČTK
29. 4. 2007 20:52
Moskva - Hokejisté Spojených států amerických porazili ve svém druhém vystoupení na mistrovství světa v Moskvě Bělorusko 5:1 a zajistili si tak postup do osmifinálové skupiny šampionátu.
USA po Rakousku porazily i Bělorusko
USA po Rakousku porazily i Bělorusko | Foto: Reuters

Zatímco dnes poražený tým bude v úterý bojovat s Rakouskem o vyhnutí se bojům o udržení mezi světovou elitou, mužstvo USA se utká s Českou republikou o první místo ve skupině B a nejlepší výchozí pozici do další fáze turnaje.

Američané rozhodli o zisku tří bodů již v úvodu zápasu, kdy si rychle vypracovali dvoubrankové vedení. Mezina překonal nejprve v třetí minutě Jack Johnson a o dvě minuty později i Stempniak. Když poté zakončil individuální akci Petersena přesnou střelou LaRose, byl osud utkání jasně daný.

V druhé třetině, v které byla řada vyloučení, přidal favorit další dvě branky. Stempniak se trefil při dvojnásobné početní výhodě. I Bělorusové měli šance na snížení, překonat gólmana Grahama se jim ale dlouho nedařilo.

Až v 44. minutě jej prostřelil kapitán Antoněnko, jenž se tak prosadil potřetí na turnaji. Dvě branky dal v pátek i svému někdejšímu spoluhráči ze Vsetína Čechmánkovi.

Výsledek - skupina B:
USA - Bělorusko 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. J. Johnson (Bochenski), 5. Stempniak (Arnason), 18. LaRose (Petersen), 25. Clark (P. Stastny), 36. Stempniak (Clark) - 44. Antoněnko (Kukuškin). Rozhodčí: Vinnenborg - Karlsberg (oba Švéd.), Fonselius (Fin.). Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. Diváci: 4200.
Sestavy:
USA:
Grahame - E. Johnson, Greene, R. Suter, Pothier, J. Johnson, Hutchinson, Alberts, Ballard - Bochenski, P. Stastny, Clark - Stempniak, Petersen, Backes - Cole, Kessel, Hall - Davis, Arnason, LaRose. Trenér: Mike Sullivan.
Bělorusko: Mezin - Glebov, Kostjučenov, Žurik, Makrickij, Leontěv, Rjadinskij, Denisov - Ugarov, Zadělenov, Antoněnko - Kulakov, Michalev, Dudik - Kukuškin, Kurilin, Meleško - Strachov, Volkov, Borovkov. Trenér: Curt Fraser.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Podvodníci opět porušují zákaz podomního prodeje energií, varuje ERÚ a obce

Nepoctiví prodejci či zprostředkovatelé energií, tzv. energošmejdi, začali znovu častěji porušovat zákaz podomního prodeje. Úřady a obce tak evidují nárůst počtu stížností. Upozornil na to dnes v tiskové zprávě Energetický regulační úřad (ERÚ). Ten společně s energetickými firmami varoval i před dalšími postupy podvodníků. Ti v posledních týdnech zintenzivnili své aktivity.

"Na obcích opět řešíme stížnosti na podomní prodej. Za mnohými z nich se přitom schovávají tzv. energošmejdi, kteří v posledních měsících znovu obnovili své aktivity. Vydávají se za zaměstnance dodavatelů nebo distributorů energií, schovávají se za nejrůznější úřady, zkrátka z lidí mámí podpisy pod smlouvy pod nejrůznějšími lživými záminkami," uvedla výkonná ředitelka Svazu měst a obcí ČR Radka Vladyková.

Porušování zákazu podomního prodeje musí řešit zejména obce. Dozor nad zprostředkovateli energií sice vykonává od loňska ERÚ, ten ovšem pokutovat porušování zákazu podomního prodeje nemůže. "ERÚ může postihnout například zprostředkovatele, který by nabízel energie bez potřebné registrace. Jestliže ale poruší zákaz podomního prodeje, který je dán obecním předpisem, je potřeba primárně volat městskou policii. Pokutu na energošmejda totiž v takovém případě může uvalit jen samotná obec," vysvětlila členka rady ERÚ Markéta Zemanová. Zdůraznila, že v podobných případech je kontaktování městské policie vhodnější i kvůli rychlosti, s jakou mohou strážníci zasáhnout a která je zásadní také kvůli zajištění důkazů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy