Hokejisté Pardubic vyhráli, už nejsou poslední

maj
27. 9. 2007 20:21
Litvínov - Pardubice 2:1 na samostatné nájezdy

Litvínov - Hokejisté Pardubic se po předehrávce sedmého kola odpoutali z posledního místa extraligové tabulky, když vyhráli v Litvínově 2:1 na samostatné nájezdy.

Lépe do utkání vstoupili domácí hráči, kteří si na začátku vytvořili mírný tlak. Dobrá obrana hostujícího týmu je však nepouštěla do vážnějších střeleckých pokusů.

Nakonec se Severočeši přece jen dočkali prvního gólu. V přesilové hře se po patnácti minutách prosadil Hranáč po přihrávce Bendy. Třiadvacetiletý brankář Pardubic Alexandr Hylák byl proti jeho střele od modré čáry bezmocný.

I ve zbývajícím čase první třetiny více hrozil Litvínov, ale další branka už nepadla. Vážnější akci předvedly Pardubice až v 25. minutě. V závaru před domácím gólmanem málem skóroval Blažek, Hübla ale zachránila tyč.

O chvíli později překonal Hyláka útočník Jánský, jenže radost domácích netrvala dlouho. Po konzultaci s videorozhodčím totiž nebyl Jánského pokus uznán jako regulérní, podle sudích šlo o hru vysokou holí.

V 32. minutě brankář Pardubic neudržel tvrdou střelu Reichela, puk se však odkutálel mimo tři tyče. Ani další akce, v níž hrál hlavní roli několikanásobný mistr světa, nepřinesla domácím branku.

Fanoušci Pardubic mají radost.
Fanoušci Pardubic mají radost. | Foto: Ondřej Besperát

Probuzení Pardubic přišlo po bitce

Těsně před sirénou oznamující konec druhé třetiny se na ledě strhla bitka. A možná, že i napadení Hyláka hostující hokejisty nabudilo ke zlepšenému výkonu a hlavně přišel i vyrovnávající gól.

Na 1:1 upravil skóre Snopek, jehož střela byla tečována a právě to Hübla překvapilo. Začínalo se v podstatě od začátku a nebezpečněji od té doby působily Pardubice. Zvláště tyč agilního Snopka a dorážka Sýkory volala po brance.

Ani Hylák se u své klece nenudil a musel vytáhnout několik parádních zákroků. Do konce základní hrací doby se však už na výsledku nic nezměnilo. Brankáři a obrana dominovali i v prodloužení, a tak museli rozhodnout samostatné nájezdy.

Lépe je začali hosté, když Libor Pivko bekhendovou kličkou překonal Hübla. A nakonec byl jediným úspěšným exekutorem penaltového rozstřelu a stejně jako v nedělním duelu v Třinci zajistil Pardubicím dva body.

Pardubice se díky tomu posunuly na 11. pozici, Litvínov zůstává na devátém místě.