Hradec si uřízl ostudu. S anglickým týmem prohrál v Lize mistrů i podruhé

Aktualizováno 31. 8. 2017 23:22
České kluby měly ve čtvrtek v Lize mistrů poloviční úspěšnost. Zatímco hokejisté Komety a Liberce, finalistů posledního ročníku extraligy, vyhráli, Třinec schytal šestigólový debakl a Hradec opět prohrál s anglickým Nottinghamem, tentokrát na jeho půdě.
Hradecký útočník Tomáš Zigo.
Hradecký útočník Tomáš Zigo. | Foto: ČTK

Praha - Hokejisté Komety Brno si připsali v Lize mistrů ve skupině B třetí výhru. V premiéře na domácím ledě zdolali v prodloužení finské Kuopio 3:2. Třinec ve třetím duelu v 'déčku' naopak poprvé prohrál, když podlehl na ledě Mannheimu 2:6. Hradec Králové ve skupině F i podruhé podlehl Nottinghamu, tentokrát prohrál na jeho ledě 3:4 v prodloužení. Liberec zavítal také do Velké Británie a vyhrál v duelu skupiny E v Cardiffu 7:3.

Vítězný gól Komety vstřelil v 64. minutě Hynek Zohorna, který si připsal i jednu asistenci. Obhájci extraligového titulu, kteří vyhráli na ledě Stavangeru (2:1) i v Kuopiu (4:2) ztratili v Lize mistrů zatím pouze jeden bod. V sobotu od 13:30 hostí ve čtvrtém kole norský Stavanger.

Kometě nevyšel vstup do zápasu. Už ve druhé minutě z první střely na brankáře Vejmelku se podařilo Mäkinenovi skórovat. V sestavě Brňanů se poprvé v Lize mistrů objevil uzdravený Martin Erat a také Martin Dočekal, který v prvních dvou zápasech na severském turné rovněž chyběl.

Po vyrovnávacím gólu Vojtěcha Němce v deváté minutě se ale dlouho Brňané nedokázali střelecky prosadit. Navzdory tlaku jejich šance pochytal slovenský brankář Godla. V 36. minutě využil Maďar Sebok přesilovku Kuopia pět na tři k získání jednobrankového náskoku.

Srovnat skóre se podařilo Kometě až po velkém tlaku v závěrečné třetině, když v 55. minutě Nahodil vrátil do sítě odražený kotouč po Malletově střele. V prodloužení byli Finové aktivnější, neporadili si ale s brankářem Vejmelkou, který vychytal i jejich sólové nájezdy. Po chybě soupeře získal naopak v obranném pásmu kotouč Erat, po jehož přihrávce z bleskového protiútoku po levé straně Zohorna zajistil Kometě dvoubodový zisk.

Třinec dostal v Německu šest gólů

Třinečtí Oceláři po domácích vítězstvích nad dánským Esbjergem (9:1) a Mannheimem (3:0) ztratili duel v Německu už v první třetině. Po 22 vteřinách překonal brankáře Hamerlíka zblízka Kanaďan MacMurchy, pak se trefil v sedmé minutě ránou zpoza levého kruhu Plachta, který ještě v první třetině při Marcinkově vyloučení z podobné pozice skóroval znovu.

V polovině utkání zvýšil kanadský bek Carlo už na 4:0. V 37. minutě zvýšil tečí ze vzduchu po Linhartově střele Dravecký a gól potvrdil videorozhodčí. V 45. minutě vykřesal Třinci naději Polanský, ale za necelé tři minuty uklidnil hráče Adleru při vyloučení Milana Doudery Ullmann a výsledek ještě dovršil při power play Ocelářů do prázdné branky MacMurchy.

Ostuda Hradce

Hradecký Mountfield sice před týdnem doma do soutěže skvěle vstoupil proti TPS Turku (5:1), ale v sobotu doma s Nottinghamem prohrál 2:4 a nyní ztratil v boji o dvě postupová místa ze skupiny další důležité body.

Bezbrankový stav prolomil ve 34. minutě střelou z levého kruhu kanadský obránce Sauvé a domácí se radovali. Za dvě minuty sice vyrovnal při Lindhagenově vyloučení Slovák Zigo, ale v 47. minutě po zaváhání defenzivy Mountfieldu vrátil Nottinghamu vedení Clarke a za 77 sekund překonal Jaroslava Pavelku z mezikruží Mosey.

Hradec Králové se nevzdal. V 52. minutě snížil Jirásek a za 58 vteřin vyrovnal v přesilové hře Filip Pavlík. Jenže domácí rozhodli hned po devíti vteřinách prodloužení, kdy se Sauvé zapsal podruhé v utkání mezi střelce.

Tygři si zastříleli ve Walesu

Liberec měl ve Walesu špatný vstup do utkání a po gólech Myerse a Asselina prohrával v páté minutě už 0:2. Obrat zahájil ve 13. minutě v přesilové hře Ordoš a ve druhé třetině jej dokonali Jan Stránský a Bakoš.

V polovině utkání se po Ulmerově brance sice ještě radoval Cardiff z vyrovnání, ale za 68 sekund vrátil Bílým Tygrům vedení Pyrochta a v 36. minutě zvýšil druhou brankou v utkání Bakoš. Po 106 vteřinách závěrečné části se trefil znovu Ordoš a v 46. minutě dovršil v přesilovce výsledek i hattrick Bakoš.

Hokejová Liga mistrů

Skupina B

Kometa Brno - KalPa Kuopio 3:2 v prodl. (1:1, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 9. V. Němec, 55. Nahodil (Mallet, H. Zohorna), 64. H. Zohorna (M. Erat) - 2. Mäkinen (Kantola), 36. Sebok (Lavoie, Maione). Rozhodčí: Hradil, Stano - Brejcha, Špůr. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 4963.

1. Kometa Brno 3 2 1 0 0 9:5 8
2. Malmö 3 2 0 0 1 10:10 6
3. KalPa Kuopio 3 1 0 1 1 10:11 4
4. Stavanger 3 0 0 0 3 5:8 0

Skupina D:

Adler Mannheim - HC Oceláři Třinec 6:2 (3:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. MacMurchy (Larkin, Kolarik), 7. Plachta (Goc), 16. Plachta (Adam, Carle), 31. Carle, 47. Ullmann (MacMurchy, Colaiacovo), 56. MacMurchy (Carle) - 37. Dravecký (Linhart), 45. Polanský. Rozhodčí: Didier (Švýc.), Piechaczek - Kowert, Schelewski (všichni Něm.). Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 6314.

1. Oceláři Třinec 3 2 0 0 1 14:7 6
2. HV 71 3 2 0 0 1 11:6 6
3. Mannheim 3 2 0 0 1 10:6 6
4. Esbjerg 3 0 0 0 3 3:19 0

Skupina E:

Cardiff Devils - Bílí Tygři Liberec 3:7 (2:1, 1:4, 0:2)

Branky: 4. Myers (Paris), 5. Asselin (Haddad, Richardson), 30. Ulmer (Fournier, Paris) - 13. Ordoš (Lakatoš, Pyrochta), 26. J. Stránský (D. Špaček), 26. Bakoš (L. Krenželok), 32. Pyrochta (Jašek), 37. Bakoš, 42. Ordoš (Bartovič), 46. Bakoš (Bulíř, Ševc). Rozhodčí: Kaukokari (Fin.), Darnell - Motton, Rose (všichni Brit.). Vyloučení: 7:7, navíc Batch 5 min. a do konce utkání - J. Vlach 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 2500.

1. Växjö 3 2 1 0 0 12:6 8
2. Bílí Tygři Liberec 3 2 0 1 0 15:9 7
3. Davos 3 1 0 0 2 13:9 3
4. Cardiff 3 0 0 0 3 6:22 0

Skupina F:

Nottingham Panthers - Mountfield Hradec Králové 4:3 v prodl (0:0, 1:1, 2:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 34. Sauvé (Billingley), 47. Clarke, 48. Mosey (Farmer, Betteridge), 61. Sauvé (Derlago) - 36. Zigo (Vopelka, Rosandič), 52. Jirásek (Cingel, Zigo), 53. F. Pavlík (Vopelka). Rozhodčí: Iwert (Něm.), Sewell - Dalton, Beresford (všichni Brit.). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:2. Diváci: 3801.

1. Bern 3 2 0 0 1 10:5 6
2. Nottingham 3 1 1 0 1 10:10 5
3. Mountfield Hradec Králové 3 1 0 1 1 10:9 4
4. TPS Turku 3 1 0 0 2 4:10 3

Aktualizováno před 1 hodinou

Razýmová v Ruce loňskou senzaci nezopakovala, vyhráli Klaebo a Johauhová

Běžkyně na lyžích Kateřina Razýmová skončila sedmadvacátá na klasické desítce Světového poháru ve finské Ruce. Michal Novák doběhl v závodu na 15 km jako nejlepší z Čechů těsně za bodovanou třicítkou na 32. místě. Zvítězila favorizovaná Norka Therese Johaugová, mužům kraloval její krajan Johannes Hösflot Klaebo.

Razýmová před rokem šokovala v Ruce na stejné trati pátým místem, ale letos se jí tolik nedařilo. Na všech mezičasech se pohybovala ve třetí desítce, chvilku jí hrozilo, že z bodované třicítky vypadne, ale nakonec dojela na 27. pozici.

"S výsledkem určitě nemůžu být spokojen. Doufal jsem, že se budeme pohybovat výš. Nejde ale dělat závěry na základě jednoho závodu, podrobné hodnocení budeme dělat až po první periodě," řekl trenér žen Jan Franc v tiskové zprávě.

Na Johaugovou česká jednička ztratila přes minutu a půl. Druhá za Norkou skončila Švédka Frida Karlssonová a třetí byla její krajanka Ebba Anderssonová. "Tratě jsou tady hodně těžké, ale zvládla jsem to a jsem strašně ráda, jak dobře jsem novou sezonu odstartovala," řekla Johaugová po 74. vítězství v závodu SP.

Novák závod rozběhl nadějně. V první polovině se pohyboval ve třetí desítce, nakonec ho od bodované třicítky dělilo 3,3 sekundy. Další body po pátečním sprintu nepřidal ani Luděk Šeller, který doběhl na 71. místě.

"Dnes se povedla máza na stoupání. Děkuju servisu! Myslím, že jsem podal velmi dobrý výkon. Čekal jsem, že to vyjde do 30. místa. Bohužel nevyšlo," posteskl si Novák v tiskové zprávě. "Na prvních závodech je vždy každý v top formě a je skutečně náročné se prosadit. Mrzí mě to, byli prostě lepší," dodal.

Trojnásobný olympijský vítěz Klaebo po druhém místě v úvodním sprintu vyhrál s náskokem 15,2 sekundy před Rusem Alexejem Červotkinem, připsal si 38. úspěch v SP v kariéře a do nedělní stíhačky vyrazí jako lídr finské trojdílné minisérie z prvního místa s náskokem 26 sekund před Rusem Alexandrem Bolšunovem. Obhájce křišťálového glóbu dnes doběhl třetí.

Kateřina Janatová obsadila 55. místo, Petra Nováková 61., o čtyři pozice za ní skončila Petra Hynčicová a Tereza Beranová byla poslední 72. Adam Fellner skončil mezi muži na 63. příčce.

Závody SP v běhu na lyžích v Ruce (Finsko):

Muži - 15 km klasicky:

1. Klaebo (Nor.) 34:04,6, 2. Červotkin -15,2, 3. Bolšunov (oba Rus.) -18,0, 4. Iversen (Nor.) -19,8, 5. Niskanen (Fin.) -21,7, 6. Musgrave (Brit.) -32,8, 7. Semikov -33,2, 8. Bělov -37,7, 9. Poroškin (všichni Rus.) -42,3, 10. Holund (Nor.) -47,2, …32. Novák -1:37,0, 63. Fellner -3:05,6, 71. Šeller (všichni ČR) -3:58,4.

Průběžné pořadí Ruka Triple: 1. Klaebo 36:10, 2. Bolšunov -26, 3. Iversen -31, …30. Novák -2:12, 63. Fellner -3:50, 69. Šeller -4:32.

Pořadí SP (po 2 z 33 závodů): 1. Klaebo 96, 2. Bolšunov a Iversen oba 86, 4. Hakola (Fin.) 54, 5. Valnes 50, 6. Taugböl (oba Nor.) 48, …34. Šeller 9, 40. Novák 2.

Ženy - 10 km klasicky:

1. Johaugová (Nor.) 25:01,4, 2. Karlssonová -21,8, 3. Anderssonová (obě Švéd.) -26,0, 4. Sorinová -26,1, 5. Něprjajevová (obě Rus.) -30,3, 6. Niskanenová (Fin.) -44,9, 7. T. Wengová (Nor.) -45,5, 8. Brennanová (USA) -46,6, 9. Fosseholmová (Nor.) -50,2, 10. Dahlqvistová (Švéd.) -52,5, …27. Razýmová -1:33,9, 55. Janatová -2:55,3, 61. Nováková -3:11,4, 65. Hynčicová -3:46,9, 72. Beranová (všechny ČR) -4:27,3.

Průběžné pořadí Ruka Triple: 1. Johaugová 28:06, 2. Karlssonová, 3. Něprjajevová obě -16, …30. Razýmová -1:43, 56. Janatová -3:00, 61. Nováková -3:23, 65. Hynčicová -4:00, 70. Beranová -4:33.

Pořadí SP (po 2 z 33 závodů): 1. Svahnová (Švéd.) 74, 2. Dahlqvistová 72, 3. Něprjajevová 65, 4. Karlssonová 62, 5. Sorinová 60, 6. L. Wengová (Nor.) 58, …37. Razýmová 4.

Aktualizováno před 2 hodinami

Dvě nehody aut na náledí uzavřely dálnici D4 ve směru na Strakonice

Při dvou nehodách na dálnici D4 poblíž Kytína v sobotu ráno havarovalo celkem devět aut, sedm ve směru na Strakonice a dvě v opačném směru. Dálnice byla uzavřená několik hodin, směr na Strakonice byl zprůjezdněn po 13:00, směr na Prahu zhruba o dvě hodiny dříve. Nikdo se vážně nezranil, řekli policejní mluvčí Pavel Truxa a mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Auta havarovala v úseku mezi Kytínem a Voznicí na pomezí okresů Praha-západ a Příbram. Podle informačního webu Ředitelství silnic a dálnic bylo na vozovce náledí. Záchranná služba ošetřila tři zraněné. "Měli zranění lehčího charakteru, po nezbytné péči na místě byli převezeni do příbramské nemocnice," uvedla Effenbergerová.

Příčiny a okolnosti havárii policisté vyšetřují, podle Truxy řidiči zřejmě nepřizpůsobili jízdu stavu a povaze vozovky.

Dokumentování nehod, odstraňování jejich následků a uklízení vozovky trvalo až do odpoledních hodin. Ve směru na Prahu i na Strakonice se tvořily na dálnici kolony. Na Strakonice se zatím jezdí jedním pruhem.