4:3
Švýcarsko
4. Beran, 24. Švihálek, 27. Hyka, 62. Hertl
15. Marti, 52. Bertschi, 59. Simion

Dobrý den, vítejte u online reportáže ze čtvrtého zápasu českých hokejistů na MS hráčů do 20 let proti Švýcarsku. Zápas začíná v pondělí v 8:30 SEČ v hale Salavatu Julajev Ufa.

Už od začátku turnaje se mluvilo o tom, že bude zápas se Švýcarskem klíčový v boji o postup do čtvrtfinále, a to se také splnilo. Oba týmy musí k jistotě postupu vyhrát. Pokud však Češi vyhrají za tři body a stejně tak i Finové v zápase se Švédskem, Češi postoupí z prvního místa skupiny rovnou do semifinále. Češi mohou postoupit do čtvrtfinálě i v případě prohry, pokud Finové nezískají o dva body více než Češi.

Do české sestavy se vrací po disciplinárním trestu Matěj Beran, v brance opět začne Patrik Bartošák.

Oba týmy přicházejí na led, zápas začne zhruba v 8:40.

Češi by měli nastoupit v této sestavě:

Bartošák - Musil, Hrbas, Šidlík, Štencel, Jeník, Pavelka, Urbanec - Hertl, Jaškin, Hyka - Beran, Švihálek, Sedlák - Frk, Faksa, Beránek - Koblasa, Vrána, Tomeček.

Švýcaři by měli vyrukovat v této sestavě:

Nyffeler - Hachler, Kukan, Muller, Marti, Guerra, Antonietti, Baltisberger - Richard, Kunzle, Andrighetto - Bertaggia, Bertschi, Martschini - Zangger, Neuenschwander - Leone, Ness, Balmelli.

Zápas bude rozhodovat finsko-americká dvojice Levonen, Patafie, na čarách jim budou pomáhat Švéd Hester a Rus Sivov.

1.

Zápas začal.

3.

První minuty jsou opatrné z obou stran. Žádný tým nechce udělat zbytečnou chybou, a tak se hraje ve středním pásmu.

3:51

Češi dávají z prvního útoku gól - 1:0! Češi jeli ve třech na dva obránce soupeře, Michalu Švihálkovi se sice střela z pravého kruhu nepovedla, puk poslal jen do brankoviště, kam však dojel nejrychleji MATĚJ BERAN, který dopíchl kotouč do odkryté branky.

5.

Češi jsou na koni. Jaškin si sjel mezi kruhy a střelu švihem otřel o horní tyč švýcarské branky.

6.

A znovu Jaškin. Znovu udělal švýcarským obráncům kličku mezi kruhy, tentokrát jej však brankář Nyffeler vychytal. Puk se poté odrazil od bruslí dojíždějícího Hertla, dokoulel se ale těsně mimo levou tyč.

7.

Češi si zahrají první přesilovku, za nedovolené bránění Berana odchází na trestnou lavici KUKAN.

8.

Český tým si zahraje 1:12 minuty dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Za podražení Jaškina odchází na trestnou lavici NESS.

9.

Českému týmu se nedařily střely od modré, Švýcaři jsou ve čtyřech.

10.

Švýcaři jsou kompletní, český tým se k vážnějšímu ohrožení branky bohužel nedostal.

10.

Hertl už ve vyrovnaném počtu hráčů objel branku, z otočky vypálil a jen reflexivní zákrok Nyffelera betonem mu zabránil ve skórování.

14:21

Dosud nevýrazní Švýcaři zničehonic vyrovnávají - 1:1. Z první vypálil od modré čáry CHRISTIAN MARTI a přes clonící klubko hráčů propadlo jeho nahození přesně k levé tyči.

16.

Švýcaři si zahrají první přesilovku. ŠIDLÍKOVI ujel na útočné modré puk a nezbývalo mu než ujíždějícího hráče hákovat.

18.

Šidlík je na ledě, Češi se bez potíží ubránili.

20.

Švihálek s Beranem se snažili z brankoviště protlačit puk za Nyffelera, ten však na brankovišti branku utěsnil.

20.

První třetina skončila.

Češi byli v první periodě jednoznačně aktivnější, Švýcaři však po střele Martiho dokázali vytěžit z minima maximum.

21.

Začíná druhá třetina.

21.

Druhá třetina začla zostra. Nejprve Hykovu dorážku vyrazil Nyffeler, Jaškin pak skákající puk do odkryté branky dorazit nedokázal. Na druhé straně Bartošák zlikvidoval střelu Bartaggii ze slibné pozice mezi kruhy.

22.

A další velká šance Švýcarů, opět ji zlikvidoval skvělý Bartošák. Ness poslal napříč brankovištěm přihrávku na zadní tyč Balmellimu, Bartošák se však dokázal rychle přesunout a jeho střelu vyrazit.

23:58

Češi se opět dostávají do vedení - 2:1! Dmitrij Jaškin předvedl parádní přehled. Za brankou si odstavil tělem obránce, přihrál zadovkou kolem tyče najíždějícímu MICHALU ŠVIHÁLKOVI, který skóroval přesně k levé tyči dezorientovaného Nyffelera.

26:45

A je tu další parádní gól českého týmu - 3:1. Tak to byla velká paráda všech tří útočníků. Ti jeli v přečíslení na dva obránce. Radek Faksa poslal puk k levé tyči na osamoceného Dmitrije Jaškina, proti němu vyjel Nyffeler, čehož si Jaškin všiml, nahrál před prázdnou bránu osamocenému TOMÁŠI HYKOVI a ten neměl problém skórovat do prázdné brány.

31.

Bartošák nyní opět podržel český tým. Richard nahazoval zpoza brány puk před brankoviště, kam si sjel střelec prvního gólu Marti, Bartošák však jeho bekhendový pokus vykopl betonem.

37.

Švýcaři si vynutili tlak a Češi musejí faulovat, na trestnou lavici odjíždí za hákování MARTIN FRK.

39.

Frk je na ledě, Češi se bez potíží ubránili.

40.

Skončila druhá třetina.

Češi potvrdili svůj dobrý výkon z první třetiny a díky dvěma skvostným přihrávkám Dmitrije Jaškina se dostali do dvougólového vedení. Švýcaři poté začali hrát vabank a nebýt brankáře Bartošáka, mohli minimálně snížit.

41.

Začala třetí třetina.

41.

Andrighetti zůstal sám před Bartošákem, ten naštěstí jeho bekhendový pokus vyrazil.

43.

Bertschi jel z levé strany sám na Bartošáka, ten ale jeho pokus vyrazil a klouzající puk poté zachytil za betonem.

46.

Těžká chvíle pro český tým, na trestnou lavici totiž usedá TOMÁŠ HERTL.

48.

Hertl je na ledě, Češi se znovu v oslabení bez větších potíží ubránili.

50.

Češi si zahrají přesilovku. Faksa jel s Beránkem ve dvou na jednoho obránce, vracející se ZANGGER sekl Beránka, který se snažil zakončit do prázdné brány.

51.

Bude se hrát ve čtyřech. Bohužel ŠIDLÍK fauluje při rozjíždění českého útoku a odchází na trestnou lavici za nedovolené bránění.

52.

Zangger je na ledě, Švýcaři budou hrát krátkou přesilovku.

51:45

Švýcaři bohužel přesilovku využívají - 3:2. Jejich kapitán CHRISTOPH BERTSCHI si vyjel od levého mantinelu a střelou zpoza kruhu skrz klubko hráčů překonává Bartošáka k levé tyči.

56.

Necelých pět minut před koncem ujeli Češi ve třech proti jednomu obránci, Sedlák nahrál volnému Beranovi, ten však puk skrz Nyffelerovy chrániče nedostal.

57.

Bertaggia nebezpečně před Bartošákem tečoval, český brankář však betonem puk vykopl.

58.

Švýcaři si dvě minuty a 18 sekund před koncem třetiny zahrají přesilovku. Faksa dělá mladickou chybu, když nikým neatakovaný vyhazuje puk z obranného pásma za plexisklo.

58:01

Švýcaři bohužel přesilovku opět využívají a šťastně vyrovnávají na 3:3. Samuel Guerra nastřeluje od modré čáry do helmy DARIA SIMIONA, od níž se puk odráží do brány.

60.

Skončila třetí třetina.

Češi bohužel neudrželi dvojbrankové vedení, když dvakrát inkasovali v oslabení. Zatímco Švýcary čeká už třetí prodloužení na turnaji, Češi si ho vyzkoušejí poprvé.

61.

Začalo prodloužení.

61:41

Češi dávají gól a přece jen si zahrají ve čtvrtfinále - 4:3. Dmitrij Jaškin opět ukázal svou předvídavost, nahrál rychlou přihrávkou za branku TOMÁŠI HERTLOVI, který se briskně otočil kolem brány a mezi betony Nyffelera zaznamenal svůj první gól na turnaji a hned ten nejdůležitější.

Češi tak mají jednu jistotu. Ve středu 2. února si zahrají čtvrtfinále. Není však jisté, zda postoupí z druhého či třetího místa. O tom rozhodne až odpolední zápas Švédska s Finskem. Pokud Finové vyhrají za tři body, spolu se Švédy a Českem budou mít osm bodů a o pořadí ve skupině bude muset rozhodnout vzájemné zápasy. Češi už být první nemůžou (se Švédy prohráli 1:4, s Finskem vyhráli 3:1, takže mají mínusové skóre). A pokud by tedy Finové nevyhráli o pět gólů, Češi by v případě finské výhry za tři body postupovali z třetího místa.

Pokud budou Češi druzí, zahrají si s vítězem dnešního duelu USA - Slovensko. Pokud budou třetí, narazí na poraženého z dnešního zápasu Rusko - Kanada.

Tímto se s vámi loučím a u středeční online reportáže ze čtvrtfinále českého týmu se těším na shledanou.