Hokej: Finále Kanada - Finsko on-line

Sport Plus
13. 5. 2007 0:00
Praha - Od 18:15 sledujte podrobnou on-line reportáž z finále hokejového MS v Moskvě. Kdo získá titul: Kanada , nebo Finsko ?

Minuta po minutě

On-line přenos končí, děkujeme za pozornost.

60:00 Konec, Kanada je mistrem světa. Kanadští hokejisté porazili Finsko 4:2 a Kanada se po 24. raduje ze světového zlata.

60. Finové se ještě dostali ke střele, ale k odraženému puku už se nikdo nedostal.

60. Vhazuje se ve středním pásmu.

59:30 Finové si ještě berou oddechový čas.

60. Finové hrají power play.

59. GÓL. Nash, Kanada vede 4:2. Nash se dostal do útočného pásma, nebral rychlost a dokázal se udržet na bruslích, natlačil se před obránce a v pádu zasunul do branky.

59. Finové se snaží znovu dostat do tlaku Kallio dorážel odražený puk, ale netrefil.

57:43 GÓL. Finové snižují na 2:3. Po závaru před kanadskou brankou se puk dostal až mezi kruhy na Miettinena, který do odkryté branky zavěsil a vykřesal Finům naději.

57. Finové se nemohou usadit v útočném pásmu, Kanadě stačí odpalovat puky do středního pásma.

56. Finové se ještě snaží něco s nepříznivým výsledkem něco udělat, do odkryté obrany se hnal Nash, ale zůstal osamocený.

56. Chimera se dostal až před Lehtonena, ale ten minul.

55. Finové se usadili v útočném pásmu, ale Warda neohrozili, Kanaďané vyhodili na zakázané uvolnění.

55. Kontiola se mohl pustit k brance, ale volil přihrávku za sebe, kde nikoho nenašel.

54. Kanaďané se dokázali dostat z tlaku a Toews vyvezl puk až do útočného pásma.

53. Hentunen vypálil z prostoru mezi kruhy, jeho bombu obětavě zneškodnil Weber.

52. Lombardiho, který se dostával rychle před Lehtonena, zastavil obránce, rozhodčí jeho zákrok jako podražení neposoudil.

51:08 GÓL. Finové snižují na 1:3. Kontiela si najel mezi kruhy, Peltonen zpoza branky mu ideálně namazal a Finsko snižuje.

50. Phaneufovu střelu Lehtonen viděl a bez problémů lapačkou chytil.

50. Kanaďané hrají v plném počtu.

49. Peltonenovu přihrávku před branku na Pärssinena srazil obránce.

48. Před branku si sjížděl Laamanen, ale prudkou přihrávku nezpracoval.

48. Kanaďané nenechávají Finy usadit v útočném pásmu.

46:50 Koivu neprostrčil mezi kruhy na najetého spoluhráče, ale pak fauloval Lombardi, Finové si zahrají přesilovku.

46. Rozjetý Peltonen se dostal až k Wardovi, ale z úhlu ho neprostřelil.

Toni Soderholm z Finska (vlevo) se srazil s Erikem Brewerem z Kanady.

45. Po střele Jarkka Ruutua se k dorážce nedostal Peltonen.

44. Jarkko Ruutu nahazoval od mantinelu, Ward skryl puk v lapačce.

44. Ruutu se dostal nakonec ke střele, Ward vyrazil a Koivu trefil z úhlu tyč. Kanaďané hrají v plném počtu.

43. Další rána Kukkonena k Wardovi nedolétla, Peltonenovu šanci také zlikvidoval Chimera.

42. Střelu od modré vyslal Koistinen, ale obránci srazili do ochranné sítě.

41:40 Finové budou hrát přesilovku, ve výhodě střílel Pärssinen, ale Ward byl pozorný. Dvě minuty dostal Schultz.

41. Nash se dostal ke střele z úhlu, Lehtonen likvidoval ramenem.

41. Třetí třetina zápasu právě začala.

Spokojený fanoušek Kanady při finále MS proti Finsku.

40:00 Skončila druhá třetina, Kanada vede 3:0.

40. Ruutu se dostal ke střele od modré, ale puk po teči skončil v rohu.

39. Armstrong objel branku a bekendem zkusil překonat Lehtonena, ale finského brankáře neprostřelil, Finové znovu nepřesnou přihrávkou dávají na zakázané uvolnění.

38. Finové hrají v plném počtu.

38. Střela Phauneufa se odrazila před branku, ale Kanaďané se nakonec k puku nedostali.

37. Ale pak se bleskově uvolnil Nash, který projel až od mantinelu před branku , ale Lehtonen skvělým zákrokem zlikvidoval.

36. Kanaďané se ani napodruhé nedostali do útočného pásma.

35:41 Dvě minuty za napadení dostal Koistinen, Kanada si zahraje přesilovku.

36. Ke střele se dostal Miettinen, ale Ward byl pozorný.

35. Když se Kanaďanům nepodaří přečíslit Finy, nekomplikují si situaci a klidně jen vyhazují puky.

Kanaďan Eric Brewer (vpravo) narazil na hrazení Tuomo Ruutua z Finska.

34. Zpoza branky se snažil natlačit do Warda Peltonen, ale puk do branky neprostrčil.

33. Na druhé straně se znovu dostali snadno do šance Kanaďané, Mayers střílel z prostoru mezi kruhy, ale Lehtonen výborně zasáhl.

33. Ruutu poslal na Kallia do útočného pásma, ale Ward byl pozorný.

31. Kanaďané se snadno dostávají do přečíslení, další střelu likvidoval Lehtonen.

30. Lombardi posílal puk před branku, ale tam nebyl nikdo.

29:11 GÓL. Kanada vede 3:0. Po sérii nepřesných přihrávek se do přečíslení dostali Kanaďané a Armstrong nad betonem prostřelil Lehtonena.

28. Kanaďané bez rozpaků vyhazují na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Wardem.

28. Kanaďané se znovu ubránili, dokonce si ještě vybojovali puk a hrají v plném počtu.

27. Kukkonen vypálil zdálky, ale Ward bez problémů.

27. Finové se usadili v kanadském pásmu, ale nakonec o puk přišli.

Kanaďan Rick Nash slaví svoji brnaku ve finále MS s Finskem.

25:41 Doan se ještě dostal k nebezpečné střele, ale Finové ubránili a zahrají si také přesilovku - dvě minuty dostal Weber.

25. První Fin se vrátil na led, ale Kanada je stále v tlaku.

24. Kanada se dostala do velkého tlaku, do šance se dostal Phaneuf, po něm Doan, ale nikdo nakonec Lehtonena nepřekonal.

23:29 Berg dostal za dvě minuty za hákování, Kanada hraje pět na tři.

22:57 Dvě minuty za držení dostal dvě minuty Saravo, který nedovoleně zastavil Nashe probíjejícího se k finské brance. Kanada hraje přesilovku.

22. Pärssinen si objel kanadskou branku, ale připraveného Warda neprostřelil.

21. Finové se pěkně dostali do útočného pásma, ale Kallio se ke střele nedostal.

21. Viuhkola získal puk za brankou a málem ohrozil Warda.

21. Druhá třetina finále Kanada - Finsko právě začala.

20:00 První třetina skončila, Kanada vede 2:0.

20. Koivu trefil jen obránce, a na druhou stranu se řítili Kanaďané, Nash se dostal ještě k nebezpečné střele, ale Lehtonen byl úspěšný.

19. Finové svoji přesilovku nevyužili.

19. Peltonen netrefil před odkrytou brankou skákavou přihrávku.

18. Doan vybojoval puk a šel do protiútoku, puk ale ztratil.

18. Kanaďan Commodore ztratil hokejku, Finové stříleli z úhlu, Ward úspěšný, Commodore nakonec vyhodil puk rukou.

16:50 Eric Staal za finskou srazil ramenem finského obránce a dostal dvě minuty. Přesilovku si zahrají i Finové.

17. Finové se ubránili, hraje se v plném počtu.

16. Lombardi prostrčil na Nashe, který si prohazoval puk mezi nohama a nakonec zblízka nevystřelil.

15. Murphy střílel od modré, ale Lehtonen viděl a zlikvidoval.

14:33 Kallio dostává za hákování dvě minuty, Kanada hraje znovu přesilovku.

13:47 GÓL. Kanada vede 2:0. Bleskovým výpadem od modré čáry Eric Staal zvyšuje na 2:0. Šťastnou přihrávkou přes hráče dostal puk těsně před brankou a prostřelil Lehtonena.

13. Finové se znovu ubránili, Peltonen se málem dostal k puku a jel do úniku, ale puk ztratil.

13. Finové vyhazují.

12:17 Tuomo Ruutu zbytečně fauloval bez puku, Kanada hraje další přesilovku.

12. Cammalleri pálil z velkého úhlu, před brankou ještě číhal další Kanaďan, ale Lehtonen vyrazil.

11. Doan šel s Chimerou dva na jednoho, ale obránce výborným zásahem hokejkou zastavil.

11. Finové se chvíli usadili v útočném pásmu, ale Kanaďané se vysvobodili.

9. Kanaďané vybojovali puk v útočném pásmu, ale do přečíslení se nakonec dostali Finové. Ze situace tři na dva ale vytěžili jen nepříliš důraznou střelu.

9. Najetý Miettinen dostal puk, zatáhl do útočného pásma, ale Warda přes obránce nepřekvapil.

8. Od modré vypálil Commodore, ale Lehtonen měl dobrý výhled a s přehledem vyrazil.

6:30 GÓL. Kanada vede 1:0. Nash si sjel od modré čáry, prosadil se mezi dvěma obránci a bleskovou střelou zápěstím prostřelil finského gólmana.

6:16 Jordan Staal se proháčkovával před finskou branku, ale byl faulován Söderholmem. Kanada si zahraje první přesilovku.

6. Kanaďan Weber se v útočném pásmu neprosadil, ale Finové vyhazují na zakázané uvolnění.

5. Zpoza branky vracel Nash, najetý útočník Lehtonena neprostřelil.

4. Finové se tlačili do šance, Wardovi znovu vypadl puk, mezi kruhy střílel Berg, ale nakonec Warda neprostřelil.

3. Kapanen se dostal ke střele z úhlu, Wardovi vypadl puk, ale k dorážce se nikdo nedostal.

2. Oba soupeři začali opatrně a nikdo se neusazuje v útočném pásmu.

1. Finále 71. MS bylo zahájeno.

Finové budou o své druhé zlato v historii bojovat v bílých dresech, Kanaďané mohou získat 24. titul a stát se tak rekordmany, budou hrát v rudém.

Bronz zmírnil ruský hokejový žal
Vše o zápase o třetí místo, v němž Rusko porazilo Švédy 3:1.

Favoritem na zlato jsou hokejisté Kanady
Analýza expertů na sportovní sázení z BettingCentra.cz.

Kanada si v boji o finále hladce poradila s obhájci titulu ze Švédska, které porazila 4:1 - čtěte ZDE.

Finové v semifinále pokazili radost domácímu týmu Ruska, když jej porazili 2:1 v prodloužení - více čtěte ZDE.

Finalový zápas hokejového MS v Moskvě mezi Kanadou a Finskem začíná v neděli v 18:15.