Hejduk zářil: 300. gól v NHL a všechny za Colorado!

19. 1. 2009 5:01
Milan Hejduk nastřílel všechny góly za Colorado
Milan Hejduk (vlevo) slaví svůj 300. gól v NHL
Milan Hejduk (vlevo) slaví svůj 300. gól v NHL | Foto: Reuters

Colorado - Český hokejista Milan Hejduk se dočkal 300. vstřeleného gólu v zámořské NHL. Jubilejní trefu zaznamenal v nedělním zápase proti Calgary, který Colorado nakonec vyhrálo 6:2.

Aby toho nebylo pro statistiky málo, ve stejném duelu se v barvách "Lavin" prosadil i Ryan Smyth, jenž dosáhl stejného úspěchu.

"Je mi ctí, že se o to můžu dělit s Milanem," prohlásil Smyth.

Jde o teprve druhou dvojici v historii soutěže, které se podařilo tento milník pokořit v jednom zápase. Podle očekávání potom tento pár ovládl vyhlašování největších hvězd večera - Smyth se stal první, Hejduk druhou hvězdou.

Český hokejista nasbíral všechny své góly v dresu Colorada, čímž se stal čtvrtým hráčem v historii klubu, jemuž se povedlo dostat se na hranici tří set branek. Suverénně vede nyní zraněná ikona Joe Sakic se 625 zásahy.

Kanaďan Smyth naopak většinu svých gólů (265) nastřílel za Edmonton Oilers.

Nejprve se ve 34. minutě zápasu prosadil Smyth, čímž zvyšoval na 3:1 pro Colorado. Ještě před koncem druhé třetiny potom přišla Hejdukova chvíle. Zakrátko třiatřicetiletý útočník přidal letošní šestnáctý gól v přesilové hře.

Bývalý hráč Pardubic navrch přidal asistenci a hráči Avalanche bez větších problémů došli k vysokému vítězství. Svůj podíl na něm měl i slovenský gólman Peter Budaj, který sice dvakrát inkasoval, ale jinak zastavil 39 střel.

Na straně soupeře vládlo rozčarování: "Jsme zklamaní, prohráli jsme podruhé za sebou," řekl útočník Calgary Michael Cammalleri a dodal: "Klobouk dolů, když dá kdokoliv 300 gólů. Ale já si přál, aby se to nestalo proti nám."

Hemský se vrátil a dal dva góly

Parádní večer zažil i Aleš Hemský. Po vynucené přestávce, kdy jej na deset zápasů vyřadilo zranění, se vrátil na led a hned dvěma góly pomohl Edmontonu k výhře nad Phoenixem 6:3.

Aleš Hemský vstřelil důležitou branku na 5:3, ale více byl spokojený za první zásah z poloviny úvodní části.. "Jsem šťastný, že jsem zpět a že jsem se vrátil takovým způsobem. Veděl jsem, že návrat bude těžký, ale první gól mě uklidnil," uvedl.

Ještě lépe si ve stejném zápase vedl Ethan Moreau, po jehož trefě z poslední minuty začaly na led padat čepice.

Moreau se dočkal svého prvního hattricku v kariéře. "Je to pro mě něco zvláštního. Vím, jak se na mě spoluhráči před koncem dívali. Vím, že Stevie (Staios) sledoval, jak mi nahrát. Oni chtěli, abych dal ten třetí gól," děkoval.

A do třetice český hokejista, který o sobě dal v neděli pořádně vědět. Petr Sýkora zastínil ostatní hvězdy Pittsburghu a gólem a asistencí zajistil "Tučňákům" výhru nad New Yorkem Rangers v poměru 3:0.

Výsledky:
Pittsburgh - NY Rangers 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
Branky:
8. Minard (Sýkora), 16. Kennedy, 28. Sýkora. Střely na branku: 23:33. Diváci: 17.024.

Vancouver - Columbus 5:6 SN (1:1, 2:2, 2:2 - 0:0)
Branky:
7. Pyatt, 24. Sundin, 33. Bernier, 45. H. Sedin, 47. Bieksa - 38. a rozhodující nájezd Jason Williams, 11. Malhotra, 39. Nash, 42. Commodore (Hejda), 43. Torres. Střely na branku: 30:28. Diváci: 18.630.

Colorado - Calgary 6:2 (2:0, 2:1, 2:1)
Branky:
17. Svatoš, 19. Stewart, 33. Smyth, 38. Hejduk, 56. Salej (Hejduk), 60. McLeod - 31. Cammalleri, 46. R. Bourque. Střely na branku: 39:41. Diváci: 16.113.

Edmonton - Phoenix 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)
Branky:
9., 19. a 60. Moreau, 12. a 59. Hemský (na druhou Šmíd), 33. Penner - 6. Yandle, 27. Carcillo, 29. Mueller. Střely na branku: 28:29. Diváci: 16.839.