HC Lev odtajnil kádr. Trénuje s ním i Janeckého syn

ČTK ČTK
27. 7. 2010 18:15
Tým povede dvojice Miloslav Hořava - Radim Rulík

Poprad - S dvaadvaceti hokejisty se chystá nový klub HC Lev v Popradu na vstup do Kontinentální ligy. V kádru jsou například útočníci Jaroslav Bednář, Jaroslav Kristek či Miloslav Hořava mladší.

Jeho otec Miloslav Hořava starší mužstvo vede spolu s dalším trenérem Radimem Rulíkem. Vedení klubu, který stále čeká na souhlas k účasti v KHL, dosud informace kolem vznikajícího týmu tajilo.

Až dnes den po prvním srazu zveřejnilo seznam hráčů, kteří nastoupili do přípravného kempu.

Čtěte také:
HC Lev začal trénovat. Povolení však stále nedostal
Jágr proti Hradci v září. Jak na něj, se teprve stanoví
Popradský Lev může do KHL, odsouhlasily slovenské kluby
Jágr: Dejme Popradu šanci. I když třeba nepřijdou lidi
Hradecko-popradský Lev chce za trenéry Hořavu a Rulíka

Asi největší hvězdou mužstva je český reprezentant Bednář, který dosud v Kontinentální lize nastupoval za Nižnij Novgorod.

Zkušenosti z NHL má i obránce Josef Melichar, jenž mimo jiné dlouhá léta hrával za Pittsburgh. S týmem trénuje celkem deset českých hráčů, jedenáct Slováků a švédský útočník Emil Lundberg, jenž naposledy působil ve své vlasti v klubu Lulea.

Ze známých slovenských jmen má Lev v kádru Róberta Petrovického či Jiřího Bicka, jenž v roce 2003 získal s New Jersey Stanleyův pohár.

V týmu je jen jediný brankář 

Na soupisce je také devatenáctiletý Tomáš Rachůnek, mladší bratr letošního mistra světa, obránce Karla Rachůnka, a dalšího útočníka Ivana.

Otakar Janecký mladší
Otakar Janecký mladší | Foto: Zuzana Hronová

S mužstvem, jehož manažerem je pardubická legenda Otakar Janecký, trénuje i jeho třiadvacetiletý stejnojmenný syn. V přípravě týmu je jediný brankář Ján Laco.

HC Lev očekává, že o jeho účasti v KHL bude jasno už v pondělí. Výkonný výbor slovenského svazu však jeho žádosti o souhlas s tím, aby hrál domácí zápasy v Popradu, zatím nevyhověl a rozhodnutí odložil na 18. srpna.

O tři týdny později začne nový ročník Kontinentální ligy, kterou chtěl hrát Lev původně v Hradci Králové, ale narazil na odmítavé stanovisko českého svazu.

Seznam hráčů na soustředění:

Brankář: Ján Laco (SR),

obránci: Josef Melichar, Jan Piskáček, Lukáš Poživil (všichni ČR), Dušan Devečka, Radoslav Suchý, Matěj Múčka (všichni SR),

útočníci: Jaroslav Bednář, Miloslav Hořava, Libor Pivko, Jaroslav Kristek, Patrik Valčák, Otakar Janecký mladší, Tomáš Rachůnek (všichni ČR), Michal Hudec, Rudolf Huna, Róbert Petrovický, Jiří Bicek, Ivan Dornič, Samir Saliji, Jakub Rumpel (všichni SR), Emil Lundberg (Švéd.).

 

Právě se děje

Další zprávy