Havlátovo Chicago postoupilo do finále konference

12. 5. 2009 7:43
Washington srovnal sérii s Pittsburghem na 3:3
Havlátovo Chicago se může radovat z postupu.
Havlátovo Chicago se může radovat z postupu. | Foto: Reuters

Chicago - Jen málokdo by asi ještě před sezonou tipoval Chicago Blackhawks jako finalistu playoff západní konference v hokejové NHL. "Jestřábi" to ale v úterý dokázali, když v šestém zápase na domácím ledě porazili Vancouver 7:5.

Chicago celou sérii vyhrálo 4:2 a na konferenční finále se může těšit poprvé od roku 1995.

V dnešním dramatickém utkání tým Martina Havláta zvítězil především díky hattricku Patricka Kanea. Havlát se na postupové výhře podílel dvěma asistencemi.

Patrick Kane se stal po Ovečkinovi a Crosbym třetím hráčem letošního playoff, jenž dokázal vsítit tři branky v jediném utkání.

Čtěte více: Havlát završil třetí výhru Chicaga nad Vancouverem

Ta nejdůležitější z nich přišla v 54. minutě, kdy jednička draftu z roku 2007 srovnala na 5:5. O necelou minutu později otočil utkání v přesilovce Toews a Kane celý zápas i sérii zpečetil o další dvě minuty později střelou přes obránce.

"Je to skvělé. Nechtěli jsme jet zpátky do Vancouveru," prohlásil po zápase střelec rozhodující branky Jonathan Toews, " Nikdo netušil jak to dopadne, bylo to neuvěřitelné..."

Washington odmítl radost Pittsburghu

Hráči Washingtonu Capitals odmítli v šestém zápase mečbol Pittsburghu a protáhli tak vzájemnou sérii na maximální možný počet utkání. O svém postupu mohou rozhodnout na vlastním kluzišti.

Washington nastoupil proti Floridě v červeném a mohl slavit postup
Washington nastoupil proti Floridě v červeném a mohl slavit postup | Foto: Reuters

Washington dokázal Pittsburgh porazit 5:4 v prodloužení a kupodivu se na tom ani jednou brankou nepodílel Alexandr Ovečkin. Zato si ale připsal hned tři asistence.

"Je vždycky dobré, když Ovie dá góla, ale má to těžké, protože soupeři si na něj vždycky dávají pozor. Takže je dobře, že u nás dávají góly i jiní lidé," komentoval to Viktor Kozlov, jenž si v utkání připsal dvě přesné trefy.

Bankou se na vítězství Washingtonu podílel takéký forvard Tomáš Flesichmann, ovšem o vítězství Washingtonu rozhodl jiný hráč, David Steckel.

Právě ten Steckel, který v minulém utkání nedokázal v prodloužení trefit prázdnou branku a Pittsburgh krátce poté strhl šťastným gólem Jevgenije Malkina vítězství na svoji stranu.

"Říkal jsem si, že kdybych měl podobnou šanci ještě jednou, tak bych to určitě trefil...," prohlásil po zápase Steckel, "Ani nevím kam přesně jsem to dal a jak jsem to dal... byl to nejdůležitější gól mé kariéry."

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 6. zápas:

Pittsburgh - Washington 4:5 v prodl. (1:0, 1:2, 2:2 - 0:1)

Branky: 6. Guerin, 40. Eaton, 45. Letang, 56. Crosby - 27. a 47. Viktor Kozlov, 35. Fleischmann, 46. Laich, 67. Steckel. Střely na branku: 42:24. Diváci: 17.132. Stav série: 3:3.

Západní konference - 6. zápas:

Chicago - Vancouver 7:5 (1:1, 2:2, 4:2)

Branky: 14., 54. a 57. Kane, 31. a 54. Toews (na obě Havlát), 24. Versteeg, 46. Burish - 32. a 53. D. Sedin, 12. Raymond, 35. O'Brien, 44. Sundin. Střely na branku: 30:38. Diváci: 22.687. Konečný stav série: 4:2.