Havlát střílel i nahrával. Hamrlík blízko vyřazení

Václav Rojík, Red Spo
21. 4. 2009 6:55
Montreal - Boston 2:4

Washington - Jeden gól vstřelil, na druhý nahrál, ale ani dva body českého útočníka Martina Havláta nezabránily pondělní porážce hokejistů Chicaga ve třetím zápase prvního kola play off od Calgary.

Calgary tak snížilo stav série na 1:2. To samé se povedlo Washingtonu, který poprvé porazil New York Rangers 4:0.

To hokejisté Montrealu se už dostali na hranici vyřazení. V pondělí podlehli Bostonu 2:4 a v sérii prohrávají 0:3. Na poslední gól do prázdné branky nahrával Chucku Kobasewovi český forvard David Krejčí.

Zpráva o další porážce Montrealu nejspíš potěšila reprezentačního kouče Vladimíra Růžičku. Ten stále vyhlíží možné posily do obrany národního týmu z NHL a montrealský Roman Hamrlík by se mu jistě velmi hodil.

Montreal nad propastí

"Ale nemůžeme to teď prostě zabalit," burcuje Canadians kapitán Saku Koivu. Jenže sám dobře ví, že jen dvakrát v historii Stanley Cupu dokázal tým otočit sérii ze stavu 0:3.

Montreal předvedl svůj nejlepší hokej v celé sérii v první třetině pondělního utkání, ale i to bylo proti nejvýše nasazenému celku play off málo.

Canadians rozdali během první třetiny jedenadvacet "hitů" a hnali se za prvním gólem. Ten také přišel ve dvanácté minutě, kdy se trefil Chris Higgins.

Zdálo se, že hosté z Bostonu upadli do jisté letargie. Z ní ale Bruins vytáhl v závěru první třetiny Phil Kessel.

"Kdybychom tu třetinu vyhráli, byla by to pro nás velká výhoda. Tenhle gól pro nás znamenal před další třetinou velkou ránu," povzdychl si kouč Montrealu Bob Gainy.

Z ní se domácí celek jen těžko oklepával. Boston se následně dostal do vedení po trefě Shawna Thorntona. Pak sice srovnal nováček Yannick Weber, ale do konce prostřední části vrátil hostům vedení Michael Ryder.

Hráč, jenž loni upadl v nemilost právě v Montrealu, poslal do branky odraženou střelu Dennise Widemana.

Třetí třetinu už zcela ovládl Boston, ale vítězství definitivně zpečetil až Kobashew do prázdné branky po Krejčího asistenci.

Havlát porážku neodvrátil

Třetím gólem ve třetím zápase play off se blýskl český útočník Martin Havlát. Jenže jeho Chicago po dvou domácích výhrách v prvním utkání na ledě Calgary nestačilo.

Hvězdami domácího celku se stali brankář Mika Kiprusoff a střelec dvou gólů David Moss.

Calgary však muselo skóre utkání otáčet. Hned v úvodu duelu se totiž trefil při přesilovce chicagský Patrick Sharp po přihrávce Havláta.

Domácí se však mohli opřít o skvělého gólmana Kiprusoffa, jenž pochytal šestatřicet střel.  A záhy také zásluhou Nyströma srovnali.

Zlomový moment celého zápasu přišel nejspíš v závěru druhé třetiny, kdy si brankář Chabibulin nepokryl levý roh branky a inkasoval po střele Reneho Bourquea, jenž promarodil čtyřiadvacet utkání s poraněným kotníkem.

Na začátku třetí části se dvakrát trefil Moss a bylo prakticky rozhodnuto. Havlátův gól už na porážce nic nezměnil.

Washington oslavuje Varlamova

První vítězství v letošním play off slaví i hokejisté Washingtonu. Po dvou domácích porážkách tentokrát v New Yorku smetli Rangers 4:0.

A mohou za to děkovat především dvěma Rusům. Jednak Alexandru Sjominovi, jenž dvěma brankami zařídil už po dvanácti minutách vedení 2:0.

A pak také brankářskému "bažantovi" Simeonu Varlamovovi. Dvacetiletý brankář pochytal v Madison Square Garden všech třiatřicet střel.

1. kolo play off NHL:
Východní konference - 3. zápasy:
Montreal - Boston 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
12. Higgins, 26. Y. Weber - 19. Kessel, 24. S. Thornton, 38. Ryder, 60. Kobasew (Krejčí). Střely na branku: 25:30. Diváci: 21.273. Stav série: 0:3.

New York Rangers - Washington 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
7. a 12. Sjomin, 32. Laich, 59. Poti. Střely na branku: 33:40. Diváci: 18.200. Stav série: 2:1.

Západní konference - 3. zápas:
Calgary - Chicago 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
42. a 46. Moss, 7. Nyström, 38. Bourque - 3. Sharp (Havlát), 56. Havlát. Střely na branku: 28:38. Diváci: 19.289. Stav série: 1:2.