Frk se stal druhým nejlepším střelcem AHL, v produktivitě skončil šestý

ČTK ČTK
3. 5. 2022 12:42
Český hokejový útočník Martin Frk z Ontaria se stal s 40 brankami z 58 zápasů druhým nejlepším střelcem základní části nižší zámořské soutěže AHL.
Martin Frk odehrál také šest zápasů z Los Angeles Kings. Vstřelil v nich dvě branky.
Martin Frk odehrál také šest zápasů z Los Angeles Kings. Vstřelil v nich dvě branky. | Foto: Reuters

Osmadvacetiletého odchovance Karlových Varů předčil pouze Američan Stefan Noesen, který v 70 utkáních za Chicago Wolves vstřelil 48 gólů. V produktivitě se Frk zařadil s 73 body na šesté místo.

John B. Sollenberger Trophy pro vítěze kanadského bodování obhájil Noesenův spoluhráč Andrew Poturalski, který v 71 zápasech nasbíral 101 bodů za 28 branek a 73 přihrávek. V minulém ročníku kraloval Poturalski produktivitě v dresu San Diega.

Z českých hokejistů následoval na 60. místě další útočník Jan Jeník z Tucsonu se 47 body (17+30) z 51 duelů. Celkem v AHL nastoupilo v této sezoně 29 českých hráčů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 56 minutami

V Česku loni ubylo 1300 živnostníků, v předchozích letech jich naopak přibývalo

V loňském roce ubylo v ČR 1300 živnostníků, v předchozích letech se přitom jejich počet zvyšoval. V Česku začalo v roce 2022 podnikat na živnostenský list 7 000 lidí, o 10 600 více než o rok dříve. Zároveň podnikání ukončilo asi 78 300 podnikatelů, o 36.000 více než v roce 2021. Vyplývá to z analýzy dat společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.

"Paradoxem této situace je, že celkový počet živnostníků se sice snížil, ale zároveň začalo v loňském roce podnikat 77 000 živnostníků, což je nejvíce od roku 2011. Úbytek je tak dán počtem podnikatelů, kteří se rozhodli s podnikáním skončit," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková. Právě živnostníci, kteří na rozdíl od firem ručí za podnikání celým svým majetkem, podnikání podle ní v případě problémů raději ukončí, než by riskovali bankrot.

Měsícem, který nejvíce zahýbal počty živnostníků, byl prosinec. Během něj začalo podnikat 4700 lidí. To je ve srovnání se stejným obdobím v předchozích letech spíše nadprůměr. Zároveň se ale 16.700 podnikatelů rozhodlo podnikání ukončit, což je zhruba čtyřikrát více než v prosinci 2021, vyplývá z dat.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zeman se Šarapatkovi za výrok o neschopnosti zatím omlouvat nemusí, rozhodl Nejvyšší soud

Prezident Miloš Zeman se zatím nemusí omlouvat svému bývalému poradci Zdeňku Šarapatkovi za výrok, že ho z úřadu vlády před lety vyhodil pro neschopnost. Nejvyšší soud vyhověl prezidentovu návrhu na odklad vykonatelnosti verdiktu, podle kterého se má Zeman Šarapatkovi omluvit. Novinářům to dnes řekl Zemanův advokát Marek Nespala.

Omluvu Zemanovi pravomocně nařídil soud. Ve stanovené lhůtě se ale prezident neomluvil a Nespala podal dovolání k Nejvyššímu soudu. Současně se na soud obrátil se žádostí, aby odložil vykonatelnost rozhodnutí o omluvě, dokud sám verdikt nepřezkoumá. Šarapatka kvůli vymáhání omluvy podal na prezidenta exekuční návrh.

Zdroj: ČTK
Další zprávy