FOTO Přepsali dějiny! Od triumfu v Naganu to bude už 15 let

Celá země tehdy skandovala "Hašek na hrad!". Fenomenální brankář  byl jedním z klíčů k historickému úspěchu českého hokeje. Podívejte se na velkou galerii z triumfu v Naganu a bouřlivých oslav.
Tahounem týmu byl kapitán Vladimír Růžička, který spoluhráče hecoval, ale ve správnou chvíli na ně v šatně dokázal i zařvat.
Hvězdný Jaromír Jágr se stal součástí týmu a na ledě mohl pro úspěch českých barev vypustit duši.
Trenér Ivan Hlinka si olympijským zlatem splnil životní sen, který mu utekl jako hráči. O šest let později zahynul při autonehodě.
Cesta za zlatem začala ve skupině C, kde byl prvním soupeřem Čechů výběr Finska. Vítkovický útočník David Moravec (v červeném) neměl na ledě na růžích ustláno.
Foto: Eduard Erben
Eduard Erben
30. 1. 2013 5:00
Před 15 lety se poprvé kvůli olympijským hrám zastavila profesionální NHL.

Nagano - Před 15 lety se poprvé kvůli olympijským hrám zastavila profesionální NHL. A v Naganu dokázala světové velmoci dokonale zaskočit parta kolem trenéra Ivana Hlinky, která po spanilé jízdě turnaje přivezla domů šokující zlato. Na náměstích po celé zemi pak s hokejsity slavil celý národ.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Exploze plynu v čínské provincii zabila dvanáct lidí, více než sto osob utrpělo zranění

Výbuch plynu zabil časně zrána ve městě Š'-jen v provincii Chu-pej v centrální Číně 12 lidí, 138 jich zranil a desítky dalších se musely evakuovat. Informují o tom zahraniční tiskové agentury. Exploze vedení plynu způsobila kolaps dvoupodlažní budovy, v jejíž dolní části se nacházel trh s potravinami a v patře několik lidí bydlelo, uvedl list China Daily.

Podle sdělení místních úřadů na sociální síti muselo více než 150 lidí do nemocnice, na 39 z nich je zraněno těžce. Úřady uvádějí, že záchranné práce pokračují, o příčině neštěstí ale zatím mlčí. Podle čínské státní televize CCTV žádají nemocnice občany, aby na záchranu zraněných darovali krev.

Na televizních záběrech jsou vidět záchranáři, jak šplhají přes rozbité betonové desky, aby se dostali k lidem uvězněným uvnitř. Lidé v ulici procházejí sutinami poškozených budov. Podle zpráv státních médií jsou mezi oběťmi především provozovatelé stánků a zákazníci, kteří přišli na snídani a obstarat si čerstvou zeleninu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Vicemistryně Evropy Fišerová pojede finále kanoistek na SP v Praze

Vicemistryně Evropy Tereza Fišerová postoupila do finále závodu kanoistek na Světovém poháru ve vodním slalomu v Praze. V semifinále zajela druhý čas a bude jedinou českou zástupkyní ve finálové desítce. Sestry Gabriela a Martina Satkovy vypadly.

Žádná z postupujících nezajela trať čistě. Olympionička Fišerová dostala dvousekundovou penalizaci za dotek dvaadvacáté branky a zaostala o 86 setin za nejrychlejší Mallory Franklinovou z Británie, která měla rovněž jeden "šťouch". Ve finále nebude chybět ani australská hvězda vodního slalomu Jessica Foxová, jež se šesti trestnými sekundami postoupila z osmého místa.

Na loňský titul mistryně Evropy na umělé trati v Troji nenaváže Gabriela Satková, která skončila v semifinále šestnáctá. Spoustu chyb udělala i její sestra Martina, jež obsadila 22. příčku.

Do semifinále nenastoupila Brazilka Ana Sátilaová, bronzová medailistka z mistrovství světa 2017. V brazilském týmu se totiž objevily dva případy koronaviru a výprava zůstala v izolaci na hotelu.

Začalo semifinále kanoistů s českými reprezentanty Lukášem Rohanem, Václavem Chaloupkou a Vojtěchem Hegerem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy