Jágrova cesta na Floridu: V NHL vystřídal už osm klubů

Podívejte se na průřez kariéry hokejové legendy Jaromíra Jágra. V NHL vystřídal už osm klubů a to ještě strávil tři roky v Rusku.
Jaromír Jágr po dvou letech mění dres. V New Jersey v posledních zápasech nastupoval jen velmi málo a nebyl tu spokojený. Ve čtvrtek ho klub vyměnil s Floridou za druhé a třetí kolo v draftu.
V dresu Panterů se bude potkávat například s Tomáše Fleischmannem. A zároveň bude bojovat o play off. Ve Východní konferenci se Panteři pohybují na hraně první osmičky.
Pojďme se ale na Jágrovu cestu za floridským sluníčkem podívat podrobněji. Jágr začínal v klubu HC Poldi Kladno, za které poprvé nastoupil mezi dospělými už v 16 letech. Taktéž vynikal v juniorských kategoriích reprezentace a tak bylo pouze otázkou času, kdy si jej všimnou kluby NHL.
V roce 1990 Jágra z 5. místa draftoval do NHL Pittsburgh Penguins, kde se začínala vytvářet nová éra okolo Jágrova idolu Maria Lemieuxe. S Pittsburghem český hráč zažil svá nejúspěšnější léta a stihl vyhrát dva Stanley Cupy, jednu Hartovu trofej pro nejužitečnějšího a pět trofejí Arta Rosse pro nejproduktivnějšího hráče NHL.
Foto: ČTK
Reuters ČTK Reuters, ČTK, Eduard Erben
2. 4. 2013 20:57
Podívejte se na průřez kariéry hokejové legendy Jaromíra Jágra.

Praha - Kladno, Pittsburgh, Washington, New York Rangers, Philadelphia, Omsk, Dallas, Boston, New Jersey a teď i Florida. Desátou velkou štaci během své dlouhé kariéry si zkusí česká hokejová legenda Jaromír Jágr.

V této galerii se můžete podívat na Jágrovu kariéru obrazem. Od rodného Kladna až právě po Floridu.

 

Právě se děje

Další zprávy