yac
3. 5. 2009 8:15
Washington vede v sérii 1:0 na zápasy
Tomáš Fleischmann (vlevo)se raduje společně s Ovečkinem z vítězství Capitals.
Tomáš Fleischmann (vlevo)se raduje společně s Ovečkinem z vítězství Capitals. | Foto: Reuters

Washington - Napínavou bitvu v nedělním utkání mezi Washingtonem a Pittsburghem v semifinále východní konference viděli diváci v hlavním městě Spojených států. A rozhodl ji gól českého útočníka Tomáše Fleischmanna.

Washington se tak v sérii, od níž se čeká především souboj hokejových superhvězd na obou stranách, ujal díky Fleischmannovi vedení 1:0.

Fanoušci Capitals však měli dnes večer ještě jednoho hrdinu, ruského brankáře Simeona Varlamova, který za stavu 2:2 parádním zákrokem hokejkou zachránil už téměř jistý gól, který měl na hokejce Sydney Crosby.

"Dal nám šanci ten zápas vyhrát," pochválila svého krajana superhvězda Washingtonu Alexander Ovečkin.

O několik minut později tuto šanci zrealizoval právě český forvard, který se trefil nad rameno brankáře "Tučňáků" Marc-Andre Fleuryho.

Washington už vedení udržel a radoval se tak z první výhry proti Pittsburghu.

Havlátovu Chicagu se v západní konferenci podařilo srovnat sérii s Vancouverem, kterému tak připravilo první porážku v letošním playoff.

"Jestřábi" dokázali překonat dvougólové vedení Vancouveru z první třetiny a celý zápas otočili na konečných 6:3.

2. kolo play off NHL:

Východní konference - 1. zápas:

Washington - Pittsburgh 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Branky: 14. Steckel, 18. Ovečkin, 42. Fleischmann - 5. Crosby, 33. Eaton. Střely na branku: 26:37. Diváci: 18.277. Stav série: 1:0.

Západní konference - 2. zápas:

Vancouver - Chicago 3:6 (2:0, 0:3, 1:3)

Branky: 6. Salo, 7. Edler, 58. H. Sedin - 31. a 34. Sharp, 37. a 59. Bolland, 43. Eager, 46. Kane. Střely na branku: 21:33. Diváci: 18.630. Stav série: 1:1.