Fleischmann porazil Eliáše. Oba hvězdami zápasu

15. 11. 2008 8:16
Washington - New Jersey 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Tomáš Fleischmann
Tomáš Fleischmann | Foto: Reuters

Washington - Český hokejista Tomáš Fleishmann pomohl gólem Washinghtonu Capitlas k výhře nad New Jersey 3:1.

Zá Ďábly snižoval Patrik Eliáš a oba čeští reprezentanti se stali hvězdami zápasu a také jedinýmý Čechy, kteří v pátečních duelech NHL skórovali.

Do branky Capitals naskočil po téměř dvou týdnech Jose Theodor, jehož v poslední době moc nepouští na led momentálně zraněný Brent Johnson, a za šanci nastoupit se odvděčil více než skvěle.

Připsal si dvaatřicet úspěšných zákroků, ale vychytanou nulu mu nakonec v závěrečné desetiminutovce pokazil gólem z brejku Patrik Eliáš.

Židlický dal dva góly. Už se konečně cítí jako doma
NHL uvádí: Kuriozity z bitek včetně boje s rozhodčím

Theodora prostřeli mezi betony. "Zrovna špatně vystřídali. Jel jsem sám a počkal jsem si na správný okamžik," popsal svoji trefu Eliáš.

Jenže moc důvodů k radosti mu vstřelená branka dát nemohla. Jeho Devils prohráli počtvrté v řadě.

Capitals se ujali vedení v polovině úvodní třetiny, když Brooks Laich tečoval Ovečkinovu přesilovkovou ránu.

Minutu a půl před koncem druhé třetiny našel Viktor Kozlov zpoza branky v levém kruhu Tomáše Fleischmanna, jenž prudkou střelou zvýšil na 2:0. Kozlovovi tak pomohl připsat si pětistou gólovou asistenci v kariéře.

V polovině poslední třetiny ještě zdramatizoval zápas Eliášův gól. Jenže minutu před koncem trefil při power play Ovečkin prázdnou branku a pátým gólem sezony pečetil na 3:1.

Vokoun Pantery k výhře nedotáhl

Brankář Floridy Tomáš Vokoun naskočil do zápasu s Detroitem na začátku druhé třetiny, když za stavu 0:2 střídal svého kolegu Andersona.  A Florida dokázala  během pěti minut zásluhou Zedníka a Weisse srovnat.

Jediným gólem třetí třetiny však nakonec rozhodl o výhře Detroitu Franzén.

Hokejisté Buffala utrpěli doma drtivou porážku 1:6, přestože svého soupeře přestříleli v poměru 37:25. Columbus tím vyrovnal nejvyšší výhru své historie, ne čemž se gólovou asistencí podílel také Rostislav Klesla.

10. Laich, 39. Fleischmann, 60. Ovečkin - 52. Eliáš.

Florida - Detroit 2:3 (0:1, 2:1, 0:1)