Fantastický obrat. Vary obraly Liberec za 44 vteřin

11. 11. 2008 20:31
Karlovy Vary - Liberec 4:3
Hokejisté Karlových Varů měli důvod ke spokojenosti
Hokejisté Karlových Varů měli důvod ke spokojenosti | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Karlovy Vary - Nečekaně rychlý knokaut připravili hokejisté Karlových Varů svým soupeřům z Liberce. V úterní předehrávce 34. kola české O2 extraligy vyhráli 4:3, když zápas otočili ve třetí třetině během 44 vteřin.

Západočeský klub se díky tomuto úspěchu posunul už na šestou příčku, Liberec zůstává jedenáctý.

Zápas jsme sledovali on-line ZDE

Po finském reprezentačním pamlsku to bylo další utkání, které muselo tři tisícovky diváků na stadionu bavit. Nejdříve skóre otáčeli Bílí Tygři, potom zase domácí.

Energie měla parádní nástup na led, hned po třech minutách si Kumstát našel puk za bránou, našel Čuttu a ten prostřelil Hniličkova zástupce Fikrta. Ještě před polovinou úvodního dějství se tribuny rozjásaly podruhé, to skóroval Kristek.

Jenže Liberec zabral a ještě do konce první třetiny dokázal srovnat. Mezi osmnáctou a devatenáctou minutou se trefili Pabiška a Zíb, proti jejich nekompromisnímu zakončení neměl Mensator šanci. Stačilo padesát sekund a začínalo se odznovu.

Druhá třetina nabídla větší převahu hostů. V 28. minutě vyslal ránu Nedorost, reprezenační brankář zazmatkoval a puk si srazil za vlastní záda. Na světelné tabuli svítilo skóre 2:3.

Dlouho se zdálo, že Severočeši si v klidu hlídají těsný náskok. Pak ale přišel zkrat a během necelé jedné minuty (48.) dostali dva góly. Další trochu slepený gól měl na svědomí Melenovský, na něj navázal Kumstát, jenž našel skulinu pod Fikrtem.