Ve Varech zhasla na ledě rolba. Tlačil ji i maskot, ale extraliga se stejně nehraje

Sport ČTK Sport, ČTK
25. 9. 2022 17:29
Dnešní zápas 4. kola hokejové extraligy mezi domácími Karlovými Vary a Olomoucí byl po potížích s rolbou odložen kvůli nezpůsobilé hrací ploše.

Po technické poruše rolby, která zůstala před začátkem utkání dlouho nehybně na ledě KV Areny uprostřed kluziště, bylo nejprve posunuto úvodní buly duelu, jenž měl původně začít již v 15:30.

Rolbu sice z ledové plochy hráči mládeže i za pomoci klubového maskota odtlačili, jenže ani po takřka hodině a půl se pořadatelům nepodařilo za pomoci náhradní rolby připravit led, na němž zůstala velká rýha, ke hře. Zápas byl proto pro dnešek zrušen.

"Po dohodě obou klubů bude utkání odloženo kvůli bezpečnosti hráčů," oznámil hlasatel nespokojeným divákům.

Hanáci, kteří jeli na západ Čech přes 400 kilometrů v roli extraligového lídra a v nové sezoně jako jediní ještě neztratili ani bod, tak neměli možnost hájit vedení v tabulce.

Náhradní termín utkání nebyl ještě oznámen.

Klub na Twitteru na nepříjemnou situaci alespoň reagoval sadou vtipných postů:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Rýmuje o Havlovi a Bibli. Mistrem Česka ve slam poetry se stal Strýc Pepin

Mistrem Česka ve slam poetry, tedy v přednesu vlastních básnických textů, se tuto sobotu v zaplněné pražské MeetFactory stal nováček mezi slamery vystupující pod přezdívkou Strýc Pepin. Porazil 11 kolegů, kteří do finále postoupili z kvalifikačních kol v 11 městech.

Asi s deseti exhibicemi je Strýc Pepin, vítěz klasifikačního kola v Ústí nad Labem, na české slamerské scéně nováčkem. V prvním kole přednesl báseň o návštěvě knihovny a čtení Bible, ve druhém pobavil publikum satirickým textem o působení Václava Havla na sociální platformě, na níž sdílí své fotografie. "Věřil jsem, že to v Praze bude fungovat," řekl slamer na dotaz, proč vybral zrovna tato díla.

První ročník mistrovství republiky ve slam poetry se uskutečnil roku 2003 na olomouckém literárním festivalu Poezie bez hranic. Finále se dlouho konala v brněnském klubu Fléda. Do Prahy se slamerské klání přesunulo v roce 2016. Galavečer v MeetFactory moderoval slamer Anatol Svahilec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy