Kladno vyhrálo potřetí v řadě, Kometu příchod asistenta Modrého nenakopl

Aktualizováno 30. 12. 2022 23:40
Do nového roku vstoupí v roli lídra hokejové extraligy Pardubice. Rozhodla o tom jejich domácí výhra 4:1 nad Českými Budějovicemi. Druhé Vítkovice však udržely krok díky cennému vítězství 4:2 na ledě čtvrté Olomouce a ztrácí pouze bod.
Jakub Flek z Komety Brno.
Jakub Flek z Komety Brno. | Foto: Daniel Klement / HC Olomouc

Potřetí za sebou vyhrálo Kladno, které zvítězilo v Mladé Boleslavi 2:1 a dotáhlo se bodově na předposlední Karlovy Vary. Ve vyrovnané tabulce Rytíři ztrácejí jen tři body na deváté Brno.

Pardubičtí porazili České Budějovice i potřetí v tomto ročníku. Motor po dvou výhrách neuspěl poprvé od nástupu Davida Čermáka do role hlavního kouče místo Jaroslava Modrého.

Vítkovice vedly v Olomouci v 24. minutě už 3:0 a díky plnému zisku udržely těsný kontakt s Pardubicemi. Hanáci vyšli po středeční porážce v Českých Budějovicích (2:4) podruhé za sebou naprázdno.

Hokejisté Kladna bodovali naplno potřetí za sebou díky další výhře o gól, Mladá Boleslav naproti tomu počtvrté za sebou neuspěla a z posledních devíti utkání si připsala jediný úspěch. Vítězný gól hostů dal po 54 sekundách třetí třetiny obránce Kristaps Sotnieks.

Třinec zdolal Liberec 6:3. Obhájce titulu odskočil během 40. až 46. minuty z 1:1 na 4:1. Nejproduktivnější hráč sezony Martin Růžička si upevnil první místo v kanadském bodování dvěma góly, třemi body (1+2) přispěl k výhře Libor Hudáček. Ve dvou brankách hostů měl prsty Richard Nedomlel (1+1). Bílí Tygři vyšli bodově naprázdno po pěti zápasech.

Plzeň porazila Brno 5:2. Tým Komety s novým asistentem Jaroslavem Modrým vedl ještě po 27 minutách 2:0, přesto si připsal čtvrtý neúspěch v řadě a osmou porážku z posledních devíti vystoupení. Čekání na první tříbodovou výhru od poloviny listopadu si Jihomoravané protáhnou až do nového kalendářního roku. Škoda vyrovnala ještě do druhé přestávky, ve třetí třetině pak třemi góly rozhodla. Po dvou gólech dali v dresu vítězů útočníci Tomáš Mertl a Petr Kodýtek.

Hokejisté Hradce Králové vyhráli v Litvínově 3:2 v prodloužení a připsali si šesté vítězství z posledních sedmi zápasů. V čase 62:37 rozhodl kanadský útočník Christophe Lalancette. Verva prohrála potřetí za sebou.

33. kolo hokejové extraligy:

HC Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 6:3 (1:0, 1:1, 4:2)

Branky a nahrávky: 16. Daňo (L. Hudáček), 40. L. Hudáček (Daňo, Nestrašil), 44. M. Růžička (Marcinko, M. Doudera), 46. M. Růžička (Dravecký, Zahradníček), 54. M. Roman (Zahradníček, M. Růžička), 55. Kurovský (M. Doudera, L. Hudáček) - 35. Flynn (Nedomlel), 48. Nedomlel (J. Vlach, Rychlovský), 59. A. Najman (Balinskis, Flynn). Rozhodčí: Cabák, Šír - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. Diváci: 4677.

Třinec: Mazanec - Marinčin, Havránek, Zahradníček, M. Doudera, J. Jeřábek, Čukste - M. Růžička, Marcinko, Voženílek - Daňo, L. Hudáček, Nestrašil - Hrehorčák, M. Roman, Chmielewski - Kurovský, Dravecký, Buček - Hrňa. Trenér: Moták.

Liberec: Neužil - Nedomlel, Balinskis, Melancon, M. Ivan, Kolmann, Derner - Faško-Rudáš, Filippi, Birner - Flynn, A. Najman, Ordoš - Rychlovský, P. Jelínek, J. Vlach - Hrníčko, A. Dlouhý, Průžek. Trenér: P. Augusta.

HC Škoda Plzeň - HC Kometa Brno 5:2 (0:2, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 28. Schleiss (Rekonen, Zámorský), 33. Mertl (Rekonen, Zámorský), 42. Mertl (Kremláček, M. Lang), 53. Kodýtek (Schleiss), 56. Kodýtek (Hrabík, A. Dvořák) - 10. Horký (Holík), 18. Koblížek (Kučeřík, Flek). Rozhodčí: Jeřábek, Sýkora - Komárek, Gerát. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. Diváci: 5583.

Plzeň: Pavlát - Zámorský, Malák, Kaňák, Houdek, Kremláček, Kvasnička - Hrabík, Kodýtek, Schleiss - Pour, Malát, Suchý - Rekonen, Mertl, M. Lang - Adamec, Bitten, A. Dvořák. Trenér: Kořínek.

Brno: D. Furch - Kundrátek, Ščotka, Holland, Kučeřík, Gulaši, Hrbas - Horký, Holík, Flek - Kollár, Raška, Zaťovič - Koblížek, Strömberg, Kratochvíl - Dufek, Malý, Süss. Trenér: P. Martinec.

BK Mladá Boleslav - Rytíři Kladno 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 38. O. Najman (J. Stránský) - 21. Dotchin (Kubík, Plekanec), 41. Sotnieks (Melka, T. Voráček). Rozhodčí: Hribik, Jaroš - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. Diváci: 3824.

Mladá Boleslav: Krošelj - Pláněk, Pýcha, R. Jeřábek, Jánošík, Křepelka, Lintuniemi, Štich - Šťastný, Lantoši, Lunter - P. Kousal, O. Najman, Kantner - J. Stránský, Fořt, Eberle - M. Beránek, Bičevskis, M. Simon. Trenér: Čihák.

Kladno: Brízgala - Dotchin, Kehar, T. Voráček, Sotnieks, Babka, Slováček - Jágr, Plekanec, Kubík - Pytlík, Indrák, O. Bláha - Brodecki, Filip, M. Procházka - Melka, Zikmund, Michnáč. Trenér: O. Vejvoda ml.

HC Dynamo Pardubice - HC Motor České Budějovice 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 16. Cienciala (Sedlák, Hyka), 34. Vondráček (Poulíček), 40. Vála (Sedlák, Cienciala), 59. R. Kousal (Čerešňák) - 30. M. Hanzl (Percy). Rozhodčí: Hejduk, Kika - Kis, Lučan. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 10.052.

Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hrádek, Vála - Vondráček, T. Zohorna, R. Kousal - Hyka, Sedlák, Cienciala - A. Musil, Poulíček, Říčka - Herčík, Štetka, Pavlata. Trenéři: R. Král a M. Zadina.

České Budějovice: Hrachovina - Vráblík, Štencel, Percy, Šenkeřík, Kachyňa, Bindulis - Gulaš, Pech, Dzierkals - Valský, M. Hanzl, Čachotský - Koláček, M. Toman, Strnad - V. Tomeček, Vopelka, Karabáček. Trenér: Čermák.

HC Verva Litvínov - Mountfield Hradec Králové 2:3 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 36. P. Zdráhal (Š. Stránský), 37. Hlava (Jaks, Demel) - 13. Jergl (Okuliar, Blain), 56. Lev (Cingeľ, Okuliar), 63. Lalancette (Jergl). Rozhodčí: Pražák, Pilný - J. Svoboda, Hynek. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 4655.

Litvínov: Godla - D. Zeman, Zile, Šalda, Freibergs, Jaks, Demel, Wesley - P. Zdráhal, M. Sukeľ, Š. Stránský - Abdul, Estephan, Kudrna - Hlava, Gut, P. Straka - Zygmunt, Jurčík, Havelka. Trenér: Mlejnek.

Hradec Králové: J. Růžička - McCormack, Jank, Blain, Kalina, F. Pavlík, Rosandič, P. Marcel - Lev, Cingeľ, Martin Novák - Okuliar, Pilař, R. Pavlík - Jergl, Lalancette, Perret - Z. Doležal, Štohanzl, Morong. Trenér: T. Martinec.

1. Pardubice 31 16 7 4 4 90:60 66
2. Vítkovice 32 17 4 6 5 107:80 65
3. Třinec 32 16 2 5 9 96:66 57
4. Olomouc 33 15 4 1 13 84:71 54
5. Plzeň 33 13 3 7 10 86:83 52
6. Sparta Praha 31 14 4 1 12 78:71 51