Sparta uspěla v Brně a uhájila vedení. Kladno dostalo v Plzni sedm gólů

5. 1. 2024 20:44
V pátek bylo na programu kompletní 33. kolo hokejové extraligy. Sparta vyhrála v Brně, Pardubice uspěly v Liberci. Litvínov si i potřetí v sezoně vyšlápl na mistrovský Třinec.
Útočník Sparty Roman Horák.
Útočník Sparty Roman Horák. | Foto: Lukáš Filipec / HC Oceláři Třinec

Hokejisté Sparty vyhráli ve 33. kole extraligy v Brně 3:2, Kometu porazili poprvé v sezoně a uhájili vedení v tabulce o bod před Pardubicemi, které ale mají tři zápasy k dobru. Pražané rozhodli třemi brankami v první třetině v rozmezí necelých tří minut, na všech se asistencemi podílel Filip Chlapík. Kometa nenavázala na výhru na Kladně a v tabulce zůstala osmá.

Litvínov i potřetí v sezoně porazil mistrovský Třinec. Souboj čtvrtého celku tabulky se třetím ve 33. kole extraligy otočil z 1:2 na 5:2 a ukončil tak třízápasovou vítěznou sérii úřadujících šampionů, na které se bodově dotáhl. Litvínov zvítězil počtvrté za posledních pět vystoupení, pokaždé přitom bodoval naplno. Obrat zařídila v závěru druhé třetiny souhra bratrů Kašových, kteří dali druhý a třetí gól Severočechů, tři body (1+2) si připsal jejich parťák z útoku Nicolas Hlava.

Pardubice zvítězily na ledě Liberce 4:1. Dynamo naskočilo zpět do soutěže po dvou týdnech a úspěšném vystoupení na Spenglerově poháru, kde tým prohrál až ve finále. Na extraligové scéně vyhráli Východočeši osmý z posledních devíti zápasů, z druhého místa ztrácí jen bod na vedoucí Spartu, Pardubičtí ale odehráli o tři zápasy méně. Naopak Bílí Tygři nedokázali navázat na středeční výhru 4:1 proti Českým Budějovicím a v tabulce klesli na šestou příčku. Vyrovnané utkání zlomili hosté na svou stranu třemi góly v závěrečné třetině. Dvěma zásahy se na výhře Pardubic podílel útočník Lukáš Sedlák.

České Budějovice otočily zápas v Mladé Boleslavi a po výhře 4:2 porazili Bruslaře i potřetí v sezoně. Domácí vedli po dvou třetinách 2:1, ve třetí části se ale třikrát prosadili hráči Motoru, kteří tak uspěli po předešlých dvou nezdarech. Středočeši si naopak připsali třetí porážku za sebou a jsou i nadále poslední s odstupem tří bodů na třinácté Kladno.

Vítkovice si připsaly proti Olomouci výhru 3:2 v prodloužení. Moravské derby, které i potřetí v sezoně dospělo do nastaveného času, rozhodl v 61. minutě francouzský obránce Yohann Auvitu. Domácí bodovali poosmé z posledních devíti zápasů, Hanáci utrpěli pátou porážku z šesti utkání.

Hokejisté Plzně deklasovali Kladno 7:2 a zvítězili tak ve čtvrtém z posledních šesti zápasů. V první třetině sice hosté odpověděli dvěma slepenými góly na vedoucí trefu domácích, ale v prostřední části inkasovali vinou nedisciplinovanosti během pěti a půl minuty tři branky. Indiáni využili pět přesilovek, vyhráli podruhé za sebou a vstřelili za poslední dvě vystoupení celkem 15 branek. Vítězný gól a tři nahrávky zaznamenal Adrián Holešinský, čtyřmi asistencemi se blýskl Tim Söderlund. Rytíři se trápí, ztratili osmé z uplynulých devíti utkání a na dvanácté Vítkovice ztrácí už osm bodů.

Karlovy Vary vyhrály na ledě Hradce Králové 3:2 po nájezdech. Domácím nestačila k úspěchu ani více než dvojnásobná střelecká převaha. Západočeši zejména díky skvělému brankáři Dominiku Frodlovi dotáhli duel do samostatných nájezdů, v nichž rozhodující pokus proměnil v sedmé sérii Vít Jiskra. Hokejisté z lázeňského města vyhráli pod Bílou věží počtvrté z posledních pěti případů.

33. kolo hokejové extraligy:

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 2:3 (1:3, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Ďaloga (Flek, Holland), 40. Zaťovič (Cingel, Kratochvíl) - 14. R. Horák (Chlapík), 14. R. Horák (O. Najman, Chlapík), 16. O. Najman (Chlapík, Kempný). Rozhodčí: Obadal, Šír - Axman, Hlavatý. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Brno: Š. Lukeš (16. Kavan) - Osburne, Ščotka, Holland, Kučeřík, Gazda, Ďaloga, L. Kaňák - Flek, Cingel, Zaťovič - Kratochvíl, Marcinko, K. Pospíšil - Moses, Kollár, J. Kos - A. Zbořil, Holík, Okál. Trenér: Modrý.

Sparta: Kořenář - Mikliš, Krejčík, T. Tomek, Kempný, Irving, Pavlák - Řepík, Sobotka, P. Kousal - Chlapík, R. Horák, O. Najman - Mužík, Konečný, Buchtele - Hauser, M. Vitouch, Sihvonen. Trenér: Gross.

Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice 1:4 (0:1, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 31. Rychlovský (A. Najman, Filippi) - 20. L. Sedlák (M. Kaut, Hyka), 47. L. Sedlák, 57. Hyka, 59. Cienciala. Rozhodčí: Jaroš, Šindel - Hynek, Klouček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 6216.

Liberec: D. Král - Knot, McCoshen, Budík, M. Ivan, Aubrecht, Derner, Kolmann - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Hawryluk, A. Najman, Flynn - Kelly Klíma, Bulíř, Birner - Pekař, J. Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.

Pardubice: Will - Čerešnák, T. Dvořák, Bučko, Hájek, Košťálek, Vála, J. Kolář - Hyka, L. Sedlák, Paulovič - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, Cienciala, Říčka - Pochobradský, Poulíček, Mandát. Trenér: Varaďa.

BK Mladá Boleslav - Banes Motor České Budějovice 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)

Branky a nahrávky:17. O. Roman (Pyrochta, Fořt), 39. Skalický (Pyrochta, Järvinen) - 6. Valský (Toman), 49. F. Přikryl (Ordoš, Gulaš), 50. M. Beránek (Kubík, M. Doudera), 52. M. Beránek (Kubík, Kachyňa). Rozhodčí: Hradil, Mrkva - Frodl, J. Svoboda. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 2989.

Mladá Boleslav: J. Růžička - F. Pavlík, Pyrochta, Bernad, Gewiese, Lintuniemi, Jánošík - Lantoši, Järvinen, Skalický - Rohlík, Fořt, Malát - Rohdin, O. Roman, Dvořáček - Závora, Pitule, Hradec. Trenér: R. Král.

České Budějovice: Strmeň - Hovorka, M. Doudera, Kachyňa, Štencel, Vráblík, Pýcha - Ordoš, F. Přikryl, Kubík - Gulaš, Simon, M. Beránek - Valský, Toman, Kříž - Hoch, Koláček, Chlubna. Trenér: Čihák.

HC Vítkovice Ridera - HC Olomouc 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Roberts Bukarts (M. Kalus, Lakatoš), 38. L. Kovář (Lakatoš, M. Kalus), 61. Auvitu (Krieger, Mikuš) - 22. Navrátil (J. Káňa, Nahodil), 42. Navrátil (Řezníček, J. Káňa). Rozhodčí: Hribik, Veselý - Bohuněk, Lederer. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 5395.

Vítkovice: Klimeš - Raskob, Percy, Grman, Mikuš, L. Kovář, Auvitu, R. Jeřábek - Lakatoš, Chlán, M. Kalus - Peterek, M. Barinka, Fridrich - Dej, Krieger, Roberts Bukarts - Vondráček, Šoustal, Claireaux. Trenér: Veber.

Olomouc: J. Sedláček - Řezníček, Ondrušek, T. Černý, Švrček, A. Rutar, Rašner, Škůrek - Klimek, J. Knotek, Kusko - Navrátil, Nahodil, J. Káňa - Bambula, Macuh, Kunc - P. Musil, Menšík, Anděl. Trenér: J. Tomajko.

HC Verva Litvínov - HC Oceláři Třinec 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 22. Kirk (Urban, Abdul), 38. D. Kaše (O. Kaše, Hlava), 40. O. Kaše (D. Kaše, Hlava), 46. Abdul (Urban), 60. Hlava (Koblasa, Zile) - 13. Hrehorčák, 23. Smith (Hrehorčák, Holinka). Rozhodčí: Vrba, Květoň - Lhotský, Zíka. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 4524.

Litvínov: M. Tomek - D. Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda - Koblasa, Jícha, A. Kudrna - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, Urban - Havelka, Jurčík, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.

Třinec: Kacetl - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, J. Jeřábek - M. Růžička, Miloš Roman, D. Voženílek - A. Nestrašil, P. Vrána, Pánik - Kurovský, Holinka, Hrehorčák - Haas, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno 7:2 (1:2, 3:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 12. Lev (Söderlund, K. Hrabík), 31. M. Indrák (Söderlund), 34. Holešinský (Schleiss, Söderlund), 37. Rekonen (Holešinský, Zámorský), 46. M. Indrák (Lev, Söderlund), 51. Mertl (Zámorský, Holešinský), 53. Rekonen (Holešinský, Zámorský) - 14. Smoleňák (Ticháček, Klepiš), 14. M. Procházka (Smoleňák). Rozhodčí: Kika, Mejzlík - Brejcha, Thuma. Vyloučení: 4:7. Využití: 5:1. Diváci: 7054.

Plzeň: Pavlát - Zámorský, Skok, Dujsík, Laakso, Piskáček, Kvasnička - Rekonen, Lev, Pour - Schleiss, Mertl, Holešinský - Matýs, M. Indrák, Söderlund - P. Straka, Jansa, K. Hrabík. Trenér: Kořínek.

Kladno: Bow - Babka, T. Hejda, Veber, Slováček, Ticháček, Martenet - Kusý, Klepiš, Tralmaks - M. Procházka, Melka, Smoleňák - Jágr, Pytlík, Jarůšek - O. Bláha, Vimmer, Sideroff. Trenér: O. Vejvoda ml.

Mountfield Hradec Králové - HC Energie Karlovy Vary 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 25. Perret (Freibergs, Jasper), 37. Jank (Jasper, Tamáši) - 34. Černoch (Bartejs), 48. O. Beránek (Plutnar), rozhodující sam. nájezd Jiskra. Rozhodčí: Úlehla, Cabák - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. Diváci: 3652.

Hradec Králové: Lukáš - Blain, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Freibergs, Jank - Estephan, Miškář, Šťastný - Jasper, Tamáši, Perret - Jergl, Lalancette, Okuliar - Eberle, Pilař, R. Pavlík - Zachar. Trenér: T. Martinec.

Karlovy Vary: Frodl - Huttula, Plutnar, Stříteský, M. Rohan, Bartejs, A. Rulík, Tureček - Kangasniemi, Hladonik, T. Rachůnek - O. Beránek, Černoch, Jiskra - O. Procházka, Kofroň, T. Redlich - Kružík, R. Přikryl, Koffer. Trenér: Bruk.

1. Sparta Praha 33 20 5 1 7 104:70 71
2. Pardubice 30 20 3 4 3 117:64 70
3. Třinec 32 14 6 5 7 100:82 59
4. Litvínov 33 17 3 2 11 106:93 59
5. České Budějovice 32 14 2 7 9 88:84 53
6. Liberec 34 15 3 2 14 110:110 53
7. Hradec Králové 33 13 3 5 12 87:89 50
8. Brno 31 11 4 2 14 88:84 43