Pardubice bez Varadi mířily k propadáku, v poslední třetině ale zachránily zápas

19. 1. 2024 21:34
Hokejisté Pardubic v prvním zápase po šokujícím čtvrtečním odvolání trenéra Václava Varadi směřovali k propadáku. V utkání 37. kola extraligy prohrávali pod vedením Marka Zadiny v roli hlavního kouče ještě na začátku 47. minuty na ledě Karlových Varů 0:3, drtivým finišem ale dovedli duel k prodloužení a v něm rozhodl o jejich vítězství v přesilovce Martin Kaut.
Radost Pardubic v Karlových Varech
Radost Pardubic v Karlových Varech | Foto: ČTK

Plzeň vyhrála v Mladé Boleslavi 2:1 po samostatných nájezdech a oslavila třetí vítězství z posledních čtyř utkání. Vítěznou branku v nájezdech dal Jakub Šiler. Bruslařský klub bodoval popáté za sebou, pokaždé to bylo v nastavení, a potřetí z toho prohrál. Přesto unikl poslednímu Kladnu na rozdíl dvou bodů, má ovšem o tři zápasy víc.

Rytíři prohráli 3:4 v Litvínově. Dvěma góly k tomu přispěl Nicolas Hlava, který zamířil na sever Čech předloni právě z týmu Jaromíra Jágra. Kladno si připsalo sedmou porážku za sebou.

Brno deklasovalo Vítkovice 7:1 a naplno bodovalo počtvrté za sebou. Základ vysoké výhry položila Kometa čtyřmi brankami ve druhé třetině, dva góly a jednu asistenci si připsal Jakub Flek, bilanci 1+2 měl obránce Jan Ščotka.

Třinec porazil České Budějovice 4:3 v prodloužení. Rozhodl Martin Růžička, který navíc asistoval ve druhé třetině u všech tří gólů v přesilových hrách při obratu z 0:2. Za hosty dvakrát skóroval Adam Kubík, který vstřelil druhý gól týmu a ve 48. minutě vyrovnal na 3:3.

Liberec zdolal Olomouc 5:2. Bílí Tygři zabrali po dvou prohrách, Hanáci poprvé po dvou vítězstvích neuspěli.

Hradec prohrál se Spartou 2:3 po nájezdech. Pražané vyhráli venku poosmé za sebou a drží se v čele soutěže.

37. kolo hokejové extraligy:

HC Energie Karlovy Vary - HC Dynamo Pardubice 3:4 v prodl. (2:0, 0:0, 1:3 - 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Hladonik (O. Beránek, Plutnar), 19. T. Rachůnek (D. Mikyska), 42. Jiskra (T. Rachůnek, Kangasniemi) - 47. Košťálek (A. Musil, Poulíček), 51. Paulovič (T. Dvořák, Hyka), 55. T. Dvořák, 64. M. Kaut (L. Sedlák). Rozhodčí: Hradil, Cabák - Gerát, J. Svoboda. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 3177.

Karlovy Vary: Habal - Huttula, Plutnar, Stříteský, D. Mikyska, Bartejs, A. Rulík - O. Beránek, Černoch, Jiskra - Kangasniemi, Hladonik, T. Rachůnek - O. Procházka, Koffer, T. Redlich - Kružík, R. Přikryl, Kofroň. Trenér: Bruk.

Pardubice: Will - Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, J. Kolář, D. Musil, Hájek - M. Kaut, L. Sedlák, Hyka - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - Říčka, A. Musil, Paulovič - Pochobradský, Poulíček, Vála. Trenér: Zadina.

BK Mladá Boleslav - HC Škoda Plzeň 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Fořt (Pyrochta, Skalický) - 14. Zámorský (Lev), rozhodující sam. nájezd Šiler. Rozhodčí: Šír, Úlehla - Hynek, Axman. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 2789.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Bernad, Pyrochta, F. Pavlík, A. Čech, Lintuniemi, Gewiese, Jánošík - Lantoši, Fořt, Skalický - O. Rohlík, O. Roman, Malát - Rohdin, Hradec, Dvořáček - Závora, Pitule, Krivošík. Trenér: Král.

Plzeň: Pavlát - Zámorský, Malák, Kvasnička, Laakso, Piskáček, Skok - K. Hrabík, Lev, Pour - Matýs, M. Indrák, Söderlund - Šiler, Mertl, Schleiss - M. Soukup, Jansa. Trenér: Kořínek.

HC Verva Litvínov - Rytíři Kladno 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Abdul (T. Urban, D. Kaše), 20. Hlava (D. Kaše, Jaks), 37. Koblasa (Abdul), 50. Hlava (D. Kaše, O. Kaše) - 29. Tralmaks (Ticháček), 40. Ticháček (Smoleňák, Melka), 52. Melka (Smoleňák). Rozhodčí: Jeřábek, Mejzlík - Špůr, Šimánek. Vyloučení: 5:4, navíc Havelka - Nemčík oba 5 min. Využití: 1:1. Diváci: 5324.

Litvínov: M. Tomek - D. Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda - Koblasa, Jícha, A. Kudrna - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, T. Urban - Havelka, Jurčík, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.

Kladno: Bow - Ticháček, T. Hejda, Veber, Slováček, Babka, Nemčík, Martenet - Kusý, Klepiš, Tralmaks - M. Procházka, Melka, Smoleňák - O. Bláha, Pytlík, Sideroff - Jágr, Jarůšek, Frolík. Trenér: O. Vejvoda ml.

HC Oceláři Třinec - Banes Motor České Budějovice 4:3 v prodl. (0:2, 3:0, 0:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 26. A. Nestrašil (M. Růžička), 34. D. Voženílek (J. Jeřábek, M. Růžička), 35. Miloš Roman (D. Voženílek, M. Růžička), 61. M. Růžička (D. Voženílek, Smith) - 4. Kachyňa (M. Toman), 15. Kubík (Pýcha, Hovorka), 48. Kubík (Ordoš). Rozhodčí: Mrkva, Obadal - Hlavatý, Lederer. Vyloučení: 4:5. Využití: 3:1. Diváci: 4296.

Třinec: Mazanec - Polášek, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, J. Jeřábek - M. Růžička, A. Nestrašil, D. Voženílek - Haas, P. Vrána, Walega - Hrehorčák, Holinka, Miloš Roman - Sikora, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

České Budějovice: Hrachovina - Vráblík, Štencel, Kachyňa, M. Doudera, Hovorka, Gulaši, Pýcha - Gulaš, Kondelík, Ordoš - Kubík, F. Přikryl, M. Beránek - Valský, M. Toman, D. Simon - Koláček, Vopelka, Chlubna. Trenér: Čihák.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Ridera 7:1 (1:0, 4:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 15. K. Pospíšil (Ščotka, Osburn), 23. Ekrt (Okál), 28. Ščotka (Flek, Cingel), 31. Flek (Ščotka, Gazda), 34. Osburn (K. Pospíšil, Moses), 42. Kohout (Moses, L. Kaňák), 44. Flek (Ďaloga, Zaťovič) - 41. Raskob (Lakatoš). Rozhodčí: Sýkora, Šindel - Lhotský, Hnát. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Diváci: 7049.

Brno: Kavan - Gazda, Ďaloga, Osburn, Ščotka, L. Kaňák, Hrbas, D. Svoboda - Flek, Cingel, Zaťovič - A. Zbořil, Marcinko, K. Pospíšil - Moses, Kollár, Kohout - Kratochvíl, Ekrt, Okál. Trenér: Modrý.

Vítkovice: Machovský (31. Klimeš) - Raskob, Percy, L. Kovář, Mikuš, Grman, Auvitu, R. Jeřábek - Lakatoš, Chlán, Fridrich - Rihards Bukarts, Barinka, Roberts Bukarts - Vondráček, Claireaux, M. Kalus - M. Přibyl, Krieger, Dej. Trenér: Trnka.

Bílí Tygři Liberec - HC Olomouc 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Filippi (Melancon), 27. Faško-Rudáš (Rychlovský), 34. Flynn (Hawryluk), 42. A. Najman (Melancon), 54. J. Vlach (Bulíř, T. Galvas) - 1. Navrátil (Anděl, Ondrušek), 1. Sirota. Rozhodčí: Jiří Ondráček II, Květoň - Kajínek, Jiří Ondráček. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Diváci: 4566.

Liberec: D. Král - Knot, T. Galvas, Melancon, McCoshen, Budík, M. Ivan, Derner - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Hawryluk, A. Najman, Flynn - J. Pérez, Bulíř, Birner - J. Vlach, J. Šír. Trenér: Pešán.

Olomouc: J. Sedláček - Řezníček, Ondrušek, Rašner, Sirota, T. Černý, Švrček, Mareš - Navrátil, Anděl, Kunc - Bambula, Nahodil, J. Káňa - Orsava, J. Knotek, Kusko - A. Rutar, Menšík, Klimek. Trenér: J. Tomajko.

Hradec Králové - HC Sparta Praha 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 43. Okuliar (Estephan, Pláněk), 54. Okuliar (Miškář, Blain) - 19. Konečný (Moravčík), 34. Němeček (R. Horák, Chlapík), rozhodující sam. nájezd P. Kousal. Rozhodčí: Hribik, T. Veselý - Zíka, Bohuněk. Vyloučení: 6:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4497.

Hradec Králové: Lukáš - Blain, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Freibergs, Jank, P. Marcel - Okuliar, Tamáši, Perret - Jergl, Miškář, R. Pavlík - Eberle, Estephan, Šťastný - Jasper, Pilař, Zachar. Trenér: T. Martinec.

Sparta: Kořenář - Mikliš, Krejčík, Moravčík, T. Tomek, Irving, Němeček, Pavlák - Chlapík, R. Horák, O. Najman - Řepík, Sobotka, P. Kousal - M. Forman, Konečný, Buchtele - Hauser, Žmola, Mužík. Trenér: Gross.

1. Sparta Praha 38 23 6 2 7 122:82 83
2. Pardubice 36 21 7 5 3 140:83 82
3. Třinec 37 16 8 5 8 115:93 69
4. Litvínov 38 18 4 3 13 119:110 65
5. Liberec 39 18 3 2 16 130:120 62
6. Brno 37 15 5 3 14 115:101 58