Nejtvrdší trest v extralize. Za drsný faul přijde sparťan o část platu a pět zápasů

2. 1. 2024 12:18
Obránce hokejové Sparty David Němeček dostal za faul na olomouckého Karla Pláška v sobotním 32. kole extraligy distanc na pět zápasů.
David Němeček
David Němeček | Foto: Roman Mareš/Rytíři Kladno

Z rozhodnutí předsedy disciplinární komise Viktora Ujčíka přijde navíc o deset procent ze základní měsíční mzdy.

Osmadvacetiletý Němeček si nejdelší zákaz startů v dosavadním průběhu sezony vysloužil ostrým zákrokem ze závěru druhé třetiny za vyrovnaného stavu 1:1.

Od rozhodčích Antonína Jeřábka s Tomášem Mejzlíkem dostal trest na pět minut a do konce utkání za nedovolené bránění.

Ujčík přidal zákaz startů za nedovolený zásah do hlavy nebo krku.

Plášek zůstal po Němečkově ataku ležet na ledě, který pak opouštěl hodně otřesený za pomoci spoluhráčů.

Ve třetí části však byl zpátky ve hře. Podle statistik absolvoval čtyři střídání a hned v čase 40:35 si připsal asistenci u vítězného gólu Hanáků, kteří si nakonec z metropole odvezli výhru 4:1.

Němeček čelil za stejný prohřešek hrozbě dodatečného trestu už po předchozím utkání Sparty v Plzni.

Tehdy se však podle šéfa disciplinárky Ujčíka nedovoleného zásahu do hlavy nebo krku nedopustil a disciplinární řízení bylo zastaveno.

Nyní už musí vynechat zápasy s Vítkovicemi, v Brně, na ledě Vítkovic, v Liberci i doma proti Litvínovu. Do sestavy se bude moct vrátit až 17. ledna, kdy Pražany čeká atraktivní souboj s Pardubicemi.

Obránce Hradce Králové Jank dostal před dvěma týdny trest na pět zápasů. Za zákrok do hlavy a krku útočníka Petra Holíka obdržel distanc na čtyři utkání, další duel mu k trestu přibyl kvůli opakovanému provinění.

O deset procent z měsíční mzdy přijdou za nafilmovaný pád litvínovský obránce Kristaps Zile a vítkovický útočník Peter Krieger.