58. Brandon O`Donnell
59. Antonín Melka (André Lakos, Brandon O`Donnell)
60. Jakub Strnad (Brandon Nash)
53. Tomáš Plekanec (Lukáš Kucsera)

Dobrý den, vítejte u sledování online přenos z 37. kola Tipsport Extraligy mezi Rytíři Kladno a Kometou Brno. Duel začíná v pátek 17.1. v 18:00 a sledovat jej můžete i na O2 TV Sport.

Domácí Rytíří Kladno se po dlouhé době těší na zápas, který v domácím prostředí odehraje i Jaromír Jágr. Ten už se po svém návratu blýskl v minulém kole na ledě Sparty, kde řídil obrat na konečných 8:4 pro Rytíře čtyřmi body (2+2). Středočeši jsou v tabulce na 10. místě, tedy poslední příčce zaručující předkolo, a proto před začátkem třetí čtvrtiny potřebují posbírat každý bod. Jejich nejproduktivnějším hráčem je kanadský obránce Brady Austin, který má na svém kontě 25 bodů (10+15).

Jaromír Jágr v zápase 36. kola TELH Sparta - Kladno
Jaromír Jágr v zápase 36. kola TELH Sparta - Kladno | Foto: Milan Kammermayer

Hostující Kometa Brno je na tom v tabulce o něco lépe, protože jí nyní patří 5. místo a na svého dnešního soka má náskok 12 bodů. V lednu se však modrobílým zatím tolik nedaří, důvodem je absence klíčového centra Petra Holíka. Bez něj Brňané prohráli doma se Zlínem a následně také v Hradci Králové. V Olomouci sice minulý pátek vyhráli těsně 2:1, avšak v neděli schytali těžkou porážku 0:5 na ledě Liberce. Kometa navíc dnes nemůže spolehát ani na služby absentujících Tomáše Vincoura a Petera Muellera.

Kapitán Komety Martin Zaťovič se raduje z branky proti Hradci Králové.
Kapitán Komety Martin Zaťovič se raduje z branky proti Hradci Králové. | Foto: ČTK

Oba celky se v této sezóně potkaly už dvakrát a vždy se z výhry radovala Kometa. Ta nejprve na začátku října otočila duel na Kladně z 0:2 na 3:2, načež doma v odvetě na začátku prosince vyhrála hladce 4:1.

Úvodní sestavy:

Rytíři Kladno: Godla (Cikánek) - Austin, Nash, Lakos, Kehar, Romančík, Barinka (A) - Zikmund, Vampola, Jágr - Redlich, Machač, J. Strnad (C) - Melka, T. Kaut (A), O'Donnell - Valský, Stach, Š. Bláha - Bílek.

HC Kometa Brno: Vejmelka (Čiliak) - O. Němec (A), Bartejs, Baranka, Pyrochta, Svozil, Gulaši, Malec - Kucsera, Plekanec (A), Zaťovič (C) - M. Erat, Hruška, Orsava - Dočekal, Rákos, Kusko - L. Horký, Střondala, Plášek ml..

Rozhodčí: Úlehla, Jeřábek - Brejcha, Jelínek.

Oba celky jsou na ledě. Domácí hrají tradičně v bílém, hosté z Brna v modrém.

Utkání začíná.

00:19

Domácí vyhráli buly, ale do útoku se nevydali, a dlouhá přihrávka skončila na zakázaném uvolnění.

00:30

Po vyhraném buly Plekance střílel od modré Němec, leč jen do bruslí Nashe. Jágr poté sebral puk a otočil hru, ale Vampola byl v ofsajdu.

00:55

Baranka nahodil ze střední třetiny na Godlu, ten posunul puk do rohu. Domácí jej poté vyvezou ven.

01:23

Barinkovo nahození bylo nepřesné, hosté mohli přejít dopředu, ale Kusko se neprosadil.

01:56

Hra se zatím přelévá ze strany na stranu. Rákos si prohodil puk na pravé straně kolem Nashe, Kometa ale poté pásmo neudržela.

02:33

Neprosadil se ani Karel Plášek, jehož rána byla sražena vedle, na druhé straně pak nad branku střílel O`Donnell.

02:52

Po vyhraném buly Vampoly se kotouč dostal na modrou čáru k Barinkovi, ten však střílel přesně do náručí brankáře Brna.

03:15

Rytíři opět vyhráli buly a drželi se v pásmu, tentokrát ale Barinkova rána byla sražená.

03:35

První větší šance! Plekanec krásně posunul puk kolem tří hráčů do Zaťoviče, který šel sám na branku, ale kladenského gólmana trefil jen do ramene!

04:00

V další akci po přihrávce Svozila šel vpřed Hruška, s Orsavou si však nevyhověl podle představ.

04:20

A teď si nerozuměli ani Svozil s Hruškou, kotouč skončil na icingu.

04:44

Kometa je zatím o něco aktivnější, což nyní potvrdil Dočekal, který natřikrát vybojoval puk a pálil z mezikruží, ovšem těsně minul.

05:10

Kombinace Brna pokračovala, ale k dalšímu ohrožení branky už nedošlo a domácí mohou vyhodit.

05:29

Napoprvé se to ale nepovedlo, napodruhé pak Lakos vyhodil jen na zakázané uvolnění.

05:53

Brno znovu kombinovalo v útočné třetině, ale Zaťovič z otočky nezakončil, a po vyhození jednoho z domácích skončil puk na střídačce Kladna.

06:17

První lajna Komety se opět propracovala do pásma, Zaťovičovi ale byl pískán ofsajd.

06:36

Vampola od levého mantinelu našel před brankou Jágra, ten kotouč protečoval do náručí Karla Vejmelky.

06:58

Kometa po vyhraném buly otočila hru a mohla jít do brejku, Hruška nenahrával přesně.

07:25

Brněnští se stále drží na puku a pokračují v aktivním pojetí hry.

07:41

Lakos získal puk, jenže nikoho v bílém svým pasem o mantinel nenašel, a tak je pískán opět icing.

08:00

V pásmu bylo také Kladno a nakonec střílel Valský, z těžké pozice ale neměl šanci prostřeli Vejmelku.

08:47

Střílel také produktivní obránce Austin, jeho pokus pokryl Karel Vejmelka vyrážečkou.

09:20

Kladenský tlak pokračoval a domácí skvěle kombinovali, Austin ale místo další střely dělal zbytečnou kličku navíc.

09:55

Horký šel do brejku s Pláškem, ale neadresoval mu přesnou přihrávku.

10:41

Hosté si zahrají první přesilovku. Dvě minuty za zdržování hry dostává obránce domácích Andre Lakos, který posunul úmyslně branku.

11:20

Domácí dokázali vyhodit, ale nyní už se jejich soupeř drží v pásmu a rozestavil se do přesilovkového vzorce.

11:50

Kuscera nejprve střílel do soupeře, pak však měl daleko lepší pozici, kdy byl sám na levé straně, a Godla jej famózně vychytal!

11:50

Nakonec střílel ještě Němec, ale také jen do Godly.

12:41

Zbytek přesilovky nic nepřinesl, domácí už jsou kompletní a mohou jít dopředu.

13:13

Bláha se Stachem mohli zaútočit, ale nakonec neprošla přihrávka druhého jmenovaného.

13:49

Na opačné se straně se směrem vpřed vydal v úniku Střondala, dal si puk na bekhend, ale nezvedl jej nad beton Godly.

14:20

Do útoku se poté vydali znovu Rytíři, jenže rána od modré byla zablokována a hosté otáčejí hru.

14:55

Plekanec se sice neprosadil, ale Kometa rychle vystřídala a Orsava našel před brankou Kucseru, ten však pálil jen do připraveného Godly!

15:29

Obraz hry v první třetině se nemění, hosté se znovu drželi aktivně v pásmu, ale ke střele se nedostali.

15:50

Kladenští si naopak na druhé straně zajímavou šanci vypracovali, když na pravém kruhu vyplaval osamocený Austin, ale už před jeho střelou bylo pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

16:15

Po Barankově nahození vypadl kotouč u Kuska, ten schoval svou střelu, i přesto však byla sražena do ochranné sítě.

16:43

Jeden z kladenských hráčů inkasoval nešťastný zásah hokejkou od svého spoluhráče, hra je přerušena.

17:10

Po přerušení vyrazil vpřed Horký, ale Plášek mu přejel na levé straně příliš rychle, a tak je tu další ofsajd.

17:42

Nash kombinoval s Austinem, jeho rána mířila jen do Svozila. Hosté vyhazují.

18:19

Kometa opět do zamířila do útoku, druhá lajna se ale ke střele nedostala.

18:28

Naopak domácí vyrazili do brejku, Melka se zprava natlačil před branku, ale jednoruč gólmana Komety neprostřelil.

18:55

Na opačném pólu hřiště to zkusil Plekanec lišáckým nahozením z rohu hřiště a Godla měl co dělat, aby puk udržel před brankou čarou!

19:19

Ještě jeden zákrok si připsal také Vejmelka, ale svůj celek opět podržel.

20:00

První třetina končí.

Úvodní dějství branku nepřineslo, více ze hry však měli hosté. V největších šancích Brna byli Zaťovič, Kucsera či Střondala, na druhé straně pak Melka. Uvidíme, zdali se branky dočkáme ve druhé části.

Střely na branku - 7:8

Druhá třetina začíná.

20:17

Kladno se po vyhraném buly hned vydalo vpřed, Jágr nabil Nashovi, ale ten pálil jen do lapačky Vejmelky.

20:40

Další útok Kladnu nevyšel, Kometa dokázala vyhodit a oba celky střídají.

21:32

Kladno nepustilo soupeře vpřed a rychle otočilo hru, ale na druhé straně dobře zasáhl Baranka a poté je pískán ofsajd.

22:00

Jihomoravané znovu vyrazili vpřed, ke střele se dostal Dočekal, střílel ale jen do betonu Godly.

22:33

Dravá čtvrtá lajna Brna se držela v pásmu, jenže ke střele se nedostala. Následně byl pískán další ofsajd.

22:54

A vzápětí pro změnu zakázané uvolnění Kladna.

23:16

Jenže nepřesnosti a přerušení i nadále pokračují, tentokrát puk na icing posla brněnský Ondřej Němec.

23:40

Druhá třetina zatím není přehlídkou bůhvíjakého hezkého hokeje, oba týmy kupí množství chyb.

24:09

Až nyní tvrdě střílel do betonu Godly Ivan Baranka, načež se před branku vytočil Orsava, ani on však ale neuspěl.

24:32

Na opačné straně posunul Stach mezi kruhy puk Redlichovi a jeho tečovaný pokus vystrašil Vejmelku.

25:10

Dočekal byl faulován a Kometa hraje ve výhodě už dobrou půlminutu.

25:55

Druhá přesilovka pro Brna, Michal Barinka dostává dvě minuty za faul vysokou holí.

26:13

Eratovu ránu lapil Godla, domácí poté vyhodili.

26:44

Hosté znovu na puku v pásmu, dobře zakombinovali, ale stále jim chybí střelba.

27:09

Erat na Zaťoviče, ten křižně na Kucseru, ale Godla se skvěle přesunul a zastavil jeho ránu.

27:45

Kladno poté přečetlo pas na Plekance a rychle vyhodilo.

28:10

Domácí už jsou kompletní, ale stále se musejí mít na pozoru v obranné třetině.

28:45

Plášek hledal žabkou před brankou Střondalu, tomu ale obránce v poslední chvíli nadzvedl hůl.

29:12

V akci poté ještě pokračoval Horký, střela mu však nesedla a kotouč si sebral opět pozorný Denis Godla.

29:38

Hra se znovu po konci přesilovky uklidnila a oba celky se kupředu nikterak neženou. Dnes nás brankové hody nečekají.

30:01

Melka neprošel přes Pyrochtu, a tak šlo dopředu opět Brno, ale Hruška po vytočení zpoza branky nezakončil.

30:40

A znovu si domácí hokejisté nerozuměli při přechodu do pásma a je pískán ofsajd.

31:20

Po delší době se na ledě objevil také Jágr, ale jeho kolegové se vpřed nedostali.

31:42

To Zaťovičovi se na pravém křídle vedlo lépe, nicméně střelba bekhendem byla zablokována.

32:19

Melka převzal na pravé straně pas, vytočil se před ni a obešel Pyrochtu, Vehmelka však dobře zasáhl.

32:50

A záhy prakticky stejná akce, opět však Melka u levé tyče nezvedl kotouč nad beton Vejmelky.

33:15

Stach se z ničeho nic dostal se spoluhráči do akce 3 na 1, Nashovi však poslal hodně nepovedenou přihrávku.

33:46

Bojovný duel pokračuje a snahu přejít vpřed měli opět hosté, jenže Plekanec se proti přesile neprosadil.

34:09

První přesilovku si zahraje také Kladno. Ondřej Němec dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

34:33

Jágr hledal spoluhráče na brankovišti, ten měl však zablokovanou hokejku.

35:02

Daniel Rákos fauloval za brankou a Kladno má přesilovku 5 na 3! Dvě minuty za vysokou hůl.

35:25

Austin měl nabito na modré čáře, a tak to zkusil z jedničky, Vejmelka zasáhl betonem.

35:40

Zkoušel to také O`Donnell a po něm Vampola, oba si na Vejmelku nepřišli…

36:02

Na zadní tyči byl sám Zikmund, ale netrefil kotouč, neprosadil se ani další střelou Vampola.

36:30

Hosté už jsou ve čtyřech a podruhé v krátkém sledu vyhodili.

37:04

Vejmelka pokryl i další nahození, hra je po delší delší době přerušena.

37:45

Zakázané uvolnění Kladna, hra se vrací před Godlu.

38:22

Baranka na modré čáře posunul puk na Pyrochtu, ale jeho pokus skončil v rukavici Godly.

38:44

Vampola posunul kotouč na pravý kruh Jágrovi, jenže kladenský vůdce trefil hokejku blokujícího hráče.

39:17

Kladno je v závěru třetiny aktivnější, ale Rytířům chybí větší klid na přihrávce.

39:45

Do zřejmě poslední akce v poslední dvacetiminutovce se ale dostali hosté, Hruška nahazoval z rohu a Godla sebral puk rukavicí.

40:00

Druhá třetina končí.

Ani ve druhé části jsme se nedočkali branky, a tak oba gólmani stále drží čisté konto. Ve prostřední dvacetiminutovce měl největší šanci za hosty opět v přesilovce Kucsera, na druhé straně pak Rytíři zahrozili třikrát ve dvojnásobné početní převaze.

Třetí třetina začíná.

40:17

Kladno vyhrálo buly, ale o puk přišlo a Zaťovič šel se spoluhráčem do přečíslení, ovšem trefil jen Godlu. Velká šance na úvod poslední části.

40:40

Znovu se Rytíři vydali dopředu, jenže jejich kombinace byla hodně nepřesná.

41:10

Další akci na pravém křídle táhl Bílek, lehce nahodil před branku, ale nikdo na puk nedosáhl.

41:51

V pásmu Rytíři zůstali poměrně dlouho, ale kotouč pouze točili v rozích a Vejmelka vůbec nemusel zasahovat.

42:21

Austin dostal parádně nabito na modrou čáru, ale do jeho rány skvěle lehl Gulaši a obětavě ji zblokoval.

42:57

Posléze se před branku procpal Melka, ale nepřehodil Vejmelku, a Kometa vyhazuje na icing.

43:15

V další akci se objevil aktivní Vampola, bez přípravy napřáhl na pravém kruhu k příklepu, ale přestřelil.

43:33

Další icing brněnské Komety.

44:14

Hruška nejprve na pravém kruhu promáchl, následně byl od kotouče před brankou odstaven a sebral si jej Godla.

44:55

Ani Kaut se kupředu nevydal, navíc poté Kladnu nevyšla snaha o rychlou rozehrávku a je tu další icing.

45:23

Vampola sebral puk a šel proti Němcovi. Vystřelil, jenže branku minul.

46:00

Také Zaťovič v pásmu neuspěl, když nenašel přesně spoluhráče. Machač otáčí hru.

46:30

Na ledě se nyní přistřilo, ale rozhodčí všechny zákroky nechaly být a hra rychle plyne.

47:18

Kladno dává gól! Domácí jdou do vedení. Z nenápadné akce vzniklo přečíslení, kdy DAVID STACH dával Bílkovi, ale do pobídky vložil svou hůl mladičký Svozil, který kotouč nasměroval přesně do šibenice za záda bezmocného Vejmelky. Bez asistence.

47:40

Erat teď inkasoval při souboji u mantinelu nepříjemně do břicha a hodně zkroušeně odjel na střídačku.

48:10

Další přesilovka pro Kladno, Kusko dostává dvě minuty za hákování.

48:40

Kaut zakončoval u pravé tyče, ale kotouč promáchl. Kombinace pokračuje.

48:43

Kladno dává gól! Středočeši využívají přesilovku a jsou blízko výhře. Po Kautově střele akce pokračovala a hosté na chvíli přestali hrát. Stach dal puk okamžitě před branku na JAKUBA STRNADA, který z jedničky prostřelil Vejmelku - 2:0. Asistence: David Stach.

49:50

Kladno nyní hraje v obrovském laufu a drží se i nadále v tlaku.

50:13

Redlich se protáhl před branku, mohl zakončovat sám, ale ještě přihrával spoluhráči.

50:55

V další akci zahrozil Austin, ale trefil je boční síť, nicméně lauf domácích pokračuje a hosté neví kudy kam.

51:34

Až nyní je hra přerušena, kdy Godla pokryl Plekancovo nahození.

52:00

Kometa už nyní musí honit čas, ale Plášek byl moc rychlý a je mu pískán ofsajd.

52:17

Souboj dvou největších hvězd obou týmů vyzněl lépe pro Plekance, jehož Jágr fauloval, a je vyloučen na dvě minuty za držení.

52:30

Kometa dává gól! Přesilovka využita a hosté jsou zpět ve hře. Po přihrávce Erata posunul Plekanec za sebe na Kucseru, kterého znovu vychytal Godla, ale TOMÁŠ PLEKANEC byl u přesné dorážky a dostal puk mezi betony slovenského gólmana. Asistence: Lukáš Kucsera.

53:30

Hosté jsou nyní pochopitelně aktivnější a ženou se znovu zpět do útoku.

54:04

Jágr vytáhl kotouč směrem vpřed, ale Vampola nakonec střílel nepřesně.

54:44

Rytíři se drželi v pásmu, ale k další střele se nepropracovali. Jágr navíc holí dohrál mladého Svozila.

55:35

Čas teď plyne hodně rychle dál, hosté se musejí tlačit více a více dopředu.

56:16

Kucsera se uvolnil mezi kruhy, ale jeho rána šla jen do betonu brankáře Godly.

56:50

Jágr mohl jít směrem vpřed, ale nakonec nepálil přesně přes Bartejse.

57:03

Kladno nyní dalo gól, když O`Donnell prostřelil Vejmelku mezi betony, jenže hosté  reklamují předchozí hru vysokou holí a celou situaci jdou přezkoumat.

Rozhodčí stále telefonují a zkoumají celou situaci…

57:03

Kladno dává gól! Tak branka přeci jen platí a domácí vedou znovu o dvě trefy. BRANDON O`DONNELL zastavil hokejkou ve vzduchu na hranici hry vysokou holí u brněnské střídačky, vybruslil si na osu hřiště a ranou mezi betony prostřelil Vejmelku - 3:1. Bez asistence.

58:00

Už se hraje poslední dvouminutovka, hosté to zkoušejí bez brankáře.

58:45

Kladno dává gól! Je rozhodnuto, domácí vyhrají. ANTONÍN MELKA se ujal vyhozeného kotouče, od poloviny hřiště šel sám na branku a pohodlně zakončil do prázdné branky. Asistence: André Lakos, Brandon O`Donnell.

59:03

Ještě jedna přesilovka pro Kladno, vyloučen je Bartejs na dvě minuty za podražení.

59:45

Kladno dává gól. Tak tohle už je debakl. Nash dostal v závěru přesilovku puk na modrou čáru a jeho prudkou ránu tečoval za záda Vejmelky JAKUB STRNAD, který se trefuje podruhé v dnešním zápase - 5:1. Asistence: Brandon Nash.

Utkání končí.

V prvních dvou třetinách nepadla ani jedna branka, v té poslední hned šest. Domácí se dostali do náskoku a i když hosté snížili, závěr vůbec nezvládli a inkasovali ještě třikrát…