Liberec naložil Budějovicím osmičku, Pardubice prohrály doma s Kometou

7. 1. 2024 19:31
V nedělním kompletním 34. kole hokejové extraligy vyhrála Sparta ve Vítkovicích, zatímco Pardubice doma ztratily body s Kometou Brno. Karlovy Vary po prodloužení zdolaly Litvínov, stejně jako Třinec Mladou Boleslav. České Budějovice utrpěly doma krutý debakl s Libercem.
Útočník Liberce Oscar Flynn, autor hattricku.
Útočník Liberce Oscar Flynn, autor hattricku. | Foto: ČTK

Hokejisté Sparty ve 34. kole nejvyšší soutěže vyhráli na ledě Vítkovic 4:2 a také počtvrté v sezoně s nimi vybojovali plný počet bodů. Pražané zápas znovu i bez řady zraněných hráčů rozhodli třemi góly ve druhé části, dvě branky a nahrávku si připsal Filip Chlapík. Sparta dokázal venku vyhrát pošesté za sebou a drží první místo v extraligové tabulce.

Třinečtí hokejisté udolali na svém ledě Mladou Boleslav 2:1 v prodloužení. Obhájce titulu prohrával od 42. minuty po gólu Sebastiána Maláta, ale v čase 53:52 vyrovnal Viliam Čacho a prodloužení rozhodl už po třinácti sekundách Martin Marinčin. Oceláři porazili i počtvrté v sezoně Bruslařský klub, který zůstává po čtvrté prohře v řadě v soutěži poslední.

Karlovy Vary zdolaly Litvínov 2:1 v prodloužení a oslavili třetí výhru za sebou. Rozhodl o tom v čase 62:56 útočník Filip Koffer. Litvínov prohrál druhý z posledních tří zápasů a s Energií prohrál i ve středu doma v předehrávaném 47. kole 1:6.

Hradec Králové vyhrál na ledě Kladna 2:1 v prodloužení a porazil tak Rytíře posedmé za sebou. Utkání rozhodl v čase 61:20 útočník Christophe Lalancette. Kladno prohrálo počtvrté za sebou a je i nadále předposlední s náskokem tří bodů na Mladou Boleslav.

Liberec vyhrál v Českých Budějovicích vysoko 8:1 a připsal si třetí vítězství z posledních čtyř utkání. Motor naopak prohrál třetí z uplynulých čtyř duelů. Čtyřmi body za hattrick a jednu asistenci zazářil Oscar Flynn.

Hokejisté Olomouce doma porazili Plzeň 7:3 a oplatili jí středeční vysokou porážku ze západu Čech 0:8. Dosáhli tak na teprve druhou výhru z posledních sedmi zápasů. Hanáci si výrazně pomohli přesilovkami, ve kterých zaznamenali hned pět gólů. Západočechy tak přeskočili v tabulce a posunuli se na 10. místo, Plzeň však odehrála o dva zápasy méně.

Pardubice prohrály s Brnem 3:4 v prodloužení. Hosté na východě Čech vedli už o dva góly, Dynamo dvakrát srovnalo, ale v 64. minutě rozhodl Kristián Pospíšil. Ten v utkání skóroval dvakrát, stejně jako Tomáš Marcinko. Kometa vyhrála teprve druhý z posledních osmi zápasů. Druhé Dynamo ztrácí na vedoucí Spartu tři body, ale má tři zápasy k dobru.

34. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Ridera - HC Sparta Praha 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Dej, 60. Fridrich (Raskob, Vondráček) - 10. Chlapík (O. Najman), 21. Kempný (Řepík, Chlapík), 33. Sobotka (Kempný), 40. Chlapík. Rozhodčí: Hradil, Mejzlík - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 2:2, navíc Lakatoš - Hauser oba 5 min. Využití: 0:1. Diváci: 7382.

Vítkovice: Machovský (41. Klimeš) - Raskob, Percy, Grman, Mikuš, L. Kovář, Auvitu, R. Jeřábek - Lakatoš, Chlán, M. Kalus - Peterek, Barinka, Fridrich - Dej, Krieger, Roberts Bukarts - T. Šoustal, Claireaux, Vondráček. Trenér: Veber.

Sparta: Kořenář - Mikliš, Krejčík, T. Tomek, Kempný, Irving, Pavlák - Řepík, Sobotka, P. Kousal - Chlapík, R. Horák, O. Najman - Sihvonen, Konečný, Buchtele - Hauser, M. Vitouch, Mužík. Trenér: Gross.

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 2:1 v prodl. (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 54. Čacho (D. Voženílek, J. Jeřábek), 61. Marinčin (D. Voženílek) - 42. Malát (Fořt, Rohlík). Rozhodčí: Cabák, Šír - Blažek, Lederer. Vyloučení: 2:3. Bez využití: Diváci: 4744.

Třinec: Kacetl - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Polášek, J. Jeřábek - M. Růžička, Miloš Roman, D. Voženílek - A. Nestrašil, P. Vrána, Pánik - Kurovský, Holinka, Hrehorčák - Haas, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.

Mladá Boleslav: J. Růžička - Gewiese, Pyrochta, F. Pavlík, Bernad, Lintuniemi, Jánošík, Štibingr - Lantoši, Järvinen, Skalický - O. Rohlík, Fořt, Malát - Rohdin, O. Roman, Dvořáček - Závora, Pitule, Hradec. Trenér: Král.

HC Energie Karlovy Vary - HC Verva Litvínov 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Kružík (Koffer, M. Rohan), 63. Koffer (Bartejs, Kofroň) - 20. Kirk (Hlava). Rozhodčí: Pilný, Květoň - Hynek, Klouček. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 4861.

Karlovy Vary: Frodl - Huttula, Plutnar, Stříteský, M. Rohan, Bartejs, A. Rulík,Tureček - Kangasniemi, Černoch, Jiskra - O. Procházka, Kofroň, T. Redlich - Kružík, R. Přikryl, Koffer - Bernovský, Kverka, Čihař. Trenér: Bruk.

Litvínov: Zajíček - D. Zeman, Baránek, Jaks, Zile, Demel, Czuczman, Šalda - Koblasa, Slavík, A. Kudrna - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Abdul, Kirk, T. Urban - Havelka, Jurčík, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.

Banes Motor České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 1:8 (0:4, 0:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 57. D. Simon (Valský) - 9. Flynn (A. Najman, Knot), 11. M. Ivan (Kelly Klíma, Birner), 16. A. Najman (Flynn), 17. Faško-Rudáš (Rychlovský, M. Ivan), 21. Flynn (Hawryluk), 47. Bulíř (Birner), 49. Faško-Rudáš (Knot, Filippi), 50. Flynn (Hawryluk). Rozhodčí: M. Sýkora, Ondráček - Brejcha, Gerát. Vyloučení: 1:2. Využití: 0:1. Diváci: 6251.

České Budějovice: Strmeň (21. Hrachovina) - Pýcha, Štencel, Hovorka, Gulaši, Kachyňa, M. Doudera, Štich - Gulaš, F. Přikryl, Ordoš - Kubík, Kondelík, M. Beránek - Valský, M. Toman, D. Simon - M. Kříž, Koláček, Chlubna. Trenér: Čihák.

Liberec: D. Král - Knot, McCoshen, Budík, M. Ivan, Aubrecht, Derner - Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský - Hawryluk, A. Najman, Flynn - Kelly Klíma, Bulíř, Birner - J. Pérez, J. Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.

Rytíři Kladno - Mountfield Hradec Králové 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 3. Sideroff (O. Bláha, Ticháček) - 32. T. Pavelka (Jergl), 62. Lalancette. Rozhodčí: Mrkva, Úlehla - Zíka, Šimánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 2289.

Kladno: Bow - T. Hejda, Ticháček, Slováček, Veber, Martenet, T. Voráček - Kusý, Klepiš, Tralmaks - M. Procházka, Melka, Smoleňák - Jágr, Pytlík, Jarůšek - O. Bláha, Babka Sideroff. Trenér: O. Vejvoda ml.

Hradec Králové: Lukáš - Blain, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Freibergs, Jank - Estephan, Miškář, Šťastný - Jasper, Tamáši, Perret - Jergl, Lalancette, Okuliar - Eberle, Pilař, Zachar - M. Chalupa. Trenér: T. Martinec.

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 7:3 (2:0, 2:2, 3:1)

Branky a nahrávky: 3. J. Káňa (Nahodil, Ondrušek), 8. Nahodil (J. Káňa, Bambula), 24. Nahodil (Ondrušek, Bambula), 28. Kunc (Ondrušek), 54. Kusko (Macuh, Kunc), 58. Bambula (Kunc), 59. Klimek (Ondrušek, Nahodil) - 27. Matýs (Söderlund), 31. Matýs (Söderlund), 48. Pour (Mertl, Söderlund). Rozhodčí: Hribik, Jaroš - Axman, J. Svoboda. Vyloučení: 3:6, navíc J. Knotek (Olomouc) 5 min. a do konce utkání. Využití: 5:0. Diváci: 4258.

Olomouc: J. Sedláček (36. Konrád) - Škůrek, Ondrušek, T. Černý, Švrček, A. Rutar, Řezníček, Mareš - Bambula, Macuh, Kunc - Navrátil, Nahodil, J. Káňa - Klimek, J. Knotek, Kusko - P. Musil, Menšík, Anděl. Trenér: J. Tomajko.

Plzeň: Hlavaj (28. Pavlát) - Zámorský, Skok, Dujsík, Laakso, Piskáček, Kvasnička - Rekonen, Lev, Pour - Schleiss, Mertl, Holešinský - Matýs, M. Indrák, Söderlund - P. Straka, Jansa, K. Hrabík. Trenér: Kořínek.

HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno 3:4 v prodl (0:2, 2:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 28. Poulíček (T. Dvořák, Čerešňák), 33. L. Sedlák (Radil), 49. Mandát (Cienciala, T. Dvořák) - 5. K. Pospíšil (Marcinko), 13. Marcinko (Ščotka, K. Pospíšil), 46. Marcinko (Ščotka), 64. K. Pospíšil (Osburn). Rozhodčí: Kika, Šindel - Lhotský, Thuma. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 9892.

Pardubice: Klouček - Čerešňák, T. Dvořák, J. Kolář, Hájek, Košťálek, Vála, Hrádek - Hyka, L. Sedlák, Paulovič - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, Poulíček, Cienciala - Říčka, Pochobradský, Mandát. Trenér: Varaďa.

Brno: Kavan - Osburn, Ščotka, L. Kaňák, Kučeřík, Gazda, Ďaloga, D. Svoboda - Flek, Cingel, Zaťovič - A. Zbořil, Marcinko, K. Pospíšil - Kratochvíl, Kollár, J. Kos - Moses, Holík, Okál. Trenér: Modrý.

1. Sparta Praha 34 21 5 1 7 108:72 74
2. Pardubice 31 20 3 5 3 120:68 71
3. Třinec 33 14 7 5 7 102:83 61
4. Litvínov 34 17 3 3 11 107:95 60
5. Liberec 35 16 3 2 14 118:111 56
6. České Budějovice 33 14 2 7 10 89:92 53